MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Torty i ciasta

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 133 z 200 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 132 | 133 | 134 ... 198 | 199 | 200 ] - Skocz do strony

Str 133 z 200

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2019-07-08 21:24:03 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Mnie muffinki też czasem wychodzą w cały świat i nie raz pomimo, ze rodzielę równo między papilotkami, wyrastają jak chcą ;-) Jakby żyły własnym życiem.

Jeśli chodzi o ciasta z olejem, którego jeszcze nigdy nie udało się zepsuć. Jest wilgotne, puszyste i ja nie czuję w tym jednym przypadku, żeb było bardziej tłuste.

Wypróbuj kiedyś przepis i daj znać co myślisz

Ciasto ze śliwkami

3 jajka
1 szklanka cukru
1 szklanka kwaśniej śmietany
1/2 szklanki oleju
2 szklanki mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
sok z 1 cytryny
1/2 łyżki mąki ziemniaczanej (w zastępstwie można użyć budyniu)
700 gr świeżych (odpestkowanych śliwek węgierek)


Śliwki umyć i osuszyć na papierowym ręczniku.
Jajka ubić z cukrem na puszystą masę. Dodać śmietanę i olej. Ucierać mikserem do połączenia składników. W czterech partiach dodać mąkę i proszek do pieczenia. Pod koniec dodać sok z cytryny.
Śliwki pokroić na ćwiartki i wymieszać z mąką ziemniaczaną.
Do tortownicy o średnicy ok 24 cm, wylać połowę ciasta. Wysypać część śliwek. Na śliwki wylać pozostałą część ciasta, wyrównać. Na wierzchu ułożyć resztę owoców i lekko wcisnąć w ciasto. Piec około 45- 60 min w piekarniku nagrzanym do 180 C. Wystudzone ciasto oprószyć cukrem pudrem lub ozdobić lukrem.

Możesz użyć innych owoców.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #2 Ocena: 0

2019-07-13 16:35:31 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ewa, czy zamiast kwaśnej smietany mogę dać jogurt naturalny?

A dzisiaj wypróbuje ten przepis.
Czas przygotowania 10 min, plus czas pieczenia godzinę. Wydaje się mało kaloryczny :-T[

Ciasto sypane z brzoskwiniami
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2019-07-13 17:01:21 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-07-13 16:35:31, gosian napisał(a):
Ewa, czy zamiast kwaśnej smietany mogę dać jogurt naturalny?

A dzisiaj wypróbuje ten przepis.
Czas przygotowania 10 min, plus czas pieczenia godzinę. Wydaje się mało kaloryczny :-T[

Ciasto sypane z brzoskwiniami


Wydaje mi się, że tak. Ja tego z jogurtem nie robiłam, ale chyba następnym razem spróbuje.

Tu to samo ciasto pieczone na weekend z ananasem.

Obrazek

Obrazek

Jakbyś robiła z jogurtem przede mną, daj znac jak wyszło :-)
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2019-07-14 02:12:57 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-07-08 21:24:03, EFKAKONEFKA33 napisał(a):
Mnie muffinki też czasem wychodzą w cały świat i nie raz pomimo, ze rodzielę równo między papilotkami, wyrastają jak chcą ;-) Jakby żyły własnym życiem.

Jeśli chodzi o ciasta z olejem, którego jeszcze nigdy nie udało się zepsuć. Jest wilgotne, puszyste i ja nie czuję w tym jednym przypadku, żeb było bardziej tłuste.

Wypróbuj kiedyś przepis i daj znać co myślisz

Ciasto ze śliwkami

3 jajka
1 szklanka cukru
1 szklanka kwaśniej śmietany
1/2 szklanki oleju
2 szklanki mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
sok z 1 cytryny
1/2 łyżki mąki ziemniaczanej (w zastępstwie można użyć budyniu)
700 gr świeżych (odpestkowanych śliwek węgierek)


Śliwki umyć i osuszyć na papierowym ręczniku.
Jajka ubić z cukrem na puszystą masę. Dodać śmietanę i olej. Ucierać mikserem do połączenia składników. W czterech partiach dodać mąkę i proszek do pieczenia. Pod koniec dodać sok z cytryny.
Śliwki pokroić na ćwiartki i wymieszać z mąką ziemniaczaną.
Do tortownicy o średnicy ok 24 cm, wylać połowę ciasta. Wysypać część śliwek. Na śliwki wylać pozostałą część ciasta, wyrównać. Na wierzchu ułożyć resztę owoców i lekko wcisnąć w ciasto. Piec około 45- 60 min w piekarniku nagrzanym do 180 C. Wystudzone ciasto oprószyć cukrem pudrem lub ozdobić lukrem.

Możesz użyć innych owoców.


Zrobiłem. Wsadzilem to cudo do pieca. Zobaczymy co wyjdzie.*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #5 Ocena: 0

2019-07-14 06:42:41 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Oto efekt, niestety nie próbowałem bo zakąsek pod kielonka bylo aż nadto. Bedzie rano do kawy.



Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2019-07-14 16:21:47 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ciasto drozdzowe z jablkami i truskawkami piecze sie i pachnie bosko. Na szybko wczesniej zrobilam racuchy z jablkami, bo znajomy sie spieszyl i przyszedl wczesniej, na ciasto bedzie musial jutro zagladnac, przynajmniej poniedzialek bedzie mial z gory zalozony mily akcent.

Ciagle zapominam, ze ciasta z polskich przepisow sa zwykle na wieksza brytfanke, i moja (jak zwykle) stara sie rosnac bez wypadania na boki, troche wyglada jak przerosnieta mufinka. :-]
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #7 Ocena: 0

2019-07-17 19:39:19 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Po urlopie spróbuję zrobić to ciasto. Wygląda apetycznie

https://malacukierenka.pl/najlepsze-ciasto-wisniowe-z-kremem-jogurtowym.html

A dzisiaj mojemu najmlodszemu zachciało się upiec czekoladowego ciasta. Pierwszy raz zrobił w sobotę. Pyszne było.
No i tak mówię zrobię na szybcika jeszcze jedno małe ze śliwkami. No i chyba naprawdę było szybko, bo zapomniałam dać proszku do pieczenia. Mam nadzieję że będzie zjadliwe bo to głównie na jajkach jest. Narazie siedzi w piecu.

P.s z trójki dzieci najmłodsze tylko odziedziczyło smykalke do pieczenia *YAHOO* cieszę się że chociaż jedno. Drugie nawet nie za bardzo lubi ciasta (podejrzewam zamianę dzieci w szpitalu, bo w mojej rodzinie wszyscy lubią ciasta) a najstarsze oj lubi, ale tylko jeść..
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2019-07-17 19:44:07 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Oj fajnie wygląda :-) Do wyprbowania :-)
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #9 Ocena: 0

2019-07-17 20:15:25 (5 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Moje ciasto bez proszku wyszło *DANCE*
Siła jajek jest wielka [:-}
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2019-07-21 09:41:26 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Obrazek

Muffinki czekoladowe z dodatkiem ciemnego rumu, nadziewane prażonymi jabłkami i polane solonym karmelem.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 133 z 200 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 132 | 133 | 134 ... 198 | 199 | 200 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,