MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wielkanoc - jak spędzacie i co gotujecie?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

Postów: 314

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Pluszowa

Post #1 Ocena: 0

2008-03-20 16:53:31 (16 lat temu)

Pluszowa

Posty: 1689

Kobieta

Z nami od: 13-02-2007

Jestem ciekawa jak Święta Wielkiej Nocy wyglądają u Was :-D Czy oprócz tradycyjnego jajka, kiełbasy i białego barszczu/żurku na Waszych stołach zagości coś specjalnego? A może kultywuje się u Was tradycję stukania się jajkiem podczas Świątecznego śniadania?

U mnie co roku na stole musi być coś nowego - tym razem zamiast ciężkich mięs i wędlin królować będą kolorowe sałatki :-] Jeśli nie widać wiosny to trzeba ją jakoś przywołać :-]
No mercy for the weak _ No pity for the dying _ No tears for the slain

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

marcheweczka

Post #2 Ocena: 0

2008-03-20 17:16:57 (16 lat temu)

marcheweczka

Posty: 9607

Kobieta

Z nami od: 27-07-2007

Skąd: ✿✿O/M/R✿✿

ja pamietam z dziecinstwa,ze zawsze była mala rynienka i puszczelo sie z niej jajko i wygrywalo jajko,ktore zostalo najmniej uszkodzone....a co do jedzonka...hmm....zamiast żurku będzie zupa grzybowa,moze uda mi sie upiec babke a nie zakalca.....bigosik,gołabki,biala kielbasa....oczywiscie świeconka...no coz,na sniadanku bedziemy tylko my z mama a w poniedzialek super goscie na obiad....bedzie milo....ja juz czuje ten klimat,bo w wazonie piekne zonkile i tulipany a to mi sie kojarzy ze swietami.....wszystko wyjdzie w trakcie przygotowywan....
[i] Gdzie dwa trolle się tłuką,tam prędzej czy później wątek sam zdechnie ...[/i]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

Post #3 Ocena: 0

2008-03-20 17:38:34 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

prycz

Post #4 Ocena: 0

2008-03-20 17:49:10 (16 lat temu)

prycz

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 18-08-2007

Skąd: liverpool

to nasze pierwsze swieta wielkanocne razem na obczyznie do tej pory maz przylatywal do nas do polski ale od kiedy mieszkamy tu nastale to nasze pierwsze swieta tu tradycyjnie w pierwszy dzien swiat na sniadanko swieconka zurek szynka cwikla z chrzanem baby mazurek a na obiad wybieramy sie do znajomych polakow bo to razniej drugi dzien oni unas i po swietach w polsce bylo by duzo rodziny przy wspolnym stole a tu musimy zadowolic sie tym co mamy i swoim towarzystwem zdrowych i wesolych swiat wielkanocnych dla wszystkich z forum
kundzia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

simka

Post #5 Ocena: 0

2008-03-20 17:57:16 (16 lat temu)

simka

Posty: 130

Z nami od: 12-04-2006

Skąd: Banbury

Myśmy powrócili do potraw tradycyjnych na święta. Eksperymenty kulinarne robie w ciągu roku , a na swięta tradycyjnie ... i to się sprawdza. Zyczę wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych. A jak tam w waszych rejonach ze śmigusem dyngusem? bo u nas sie nic nie dzieje ( i dobrze , bo nie lubie tego zwyczaju)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2008-03-20 17:57:35 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Pluszowa

Post #7 Ocena: 0

2008-03-20 18:40:36 (16 lat temu)

Pluszowa

Posty: 1689

Kobieta

Z nami od: 13-02-2007

U mnie (w Polsce) Lany Poniedziałek jest zawsze mokry. Mieszkam kilkadziesiąt metrów od rzeki, więc dzieciaki biegają z wiadrami czy jest ciepło czy zimno - na wszelki wypadek nie wychodzę z domu :-] Z rodziną zwykle oblewamy się wodą jedynie odrobinę - tak dla zachowania tradycji, chociaż również za tym nie przepadam ;-)

Uwielbiam za to jajka, więc tego będzie dosyć sporo na Święta (w różnych wydaniach). Nigdy za to nie robiłam mazurka (raz próbowałam ale nie wyszło :-?) a zawsze chciałam spróbować takiego tradycyjnego, ozdobionego orzechami i skórką :-] Wyglądają wprost przepięknie! :-]

A sadzicie rzeżuchę? Bo moja już rośnie, tylko okropnie śmierdzi ;-) Nie lubię jej jeść, ale ładnie wygląda z żółtym kurczaczkiem na środku :-]


Nuska, z tymi wycieczkami to bardzo fajny pomysł. Sama bym się skusiła ale ten śnieg mnie skutecznie odstrasza. Wprawdzie lubię białą zimę, ale wiosnę wolę zieloną :-]:-]:-]


Marcheweczka, rynienka i jajka to na pewno świetna zabawa. W mojej rodzinie nigdy się czegoś takiego nie robiło, natomiast w rodzinie męża dobierają się parami i stukają czubkami jajek. Wygrywa te które nie pęknie :-]
No mercy for the weak _ No pity for the dying _ No tears for the slain

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

krunschwitz

Post #8 Ocena: 0

2008-03-20 19:01:27 (16 lat temu)

krunschwitz

Posty: 6074

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2006

Skąd: trzeci kamień od Słońca

A my mielismy jechac do Hiszpani i Maroko ale w ostatniej chwili plany sie zmienily i zostajemy w UK.
Co do potraw ,to nie specjalnie sie przygotowujemy.Zrobimy to na co bedziemy mieli ochote w danej chwili.Uwielbiamy lamac tzw standardy:-D
Życie jest krótkie. Praca jest dla tych, którzy nigdy życia nie zrozumieją. Bezczynność nie poniża człowieka. Kto umie patrzeć dobrze, ten ją odróżnia od lenistwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

gosian

Post #9 Ocena: 0

2008-03-20 20:25:43 (16 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Święta...i znowu pare kilogramów przybędzie tu i ówdzie....:-?No ale cóż...U mnie ze słodyczy bedą królowały babki...Drożdzowa(podstawa) i piaskowa,tylko nie wiem ile sztuk zrobić:-] i na dokładkę jak ktoś będzie chciał to serniczek złota rosa:-]

Życzę wszystkim ,zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy...
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

gosian

Post #10 Ocena: 0

2008-03-20 20:27:04 (16 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

A zapomniałam dodać ,że rzezuche też mam...w prawdzie dostałam od koleżanki a nie zasadziłam sama ale jest!:-]
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 32 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 30 | 31 | 32 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,