MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co czytacie? Czy w ogóle czytacie?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 143 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 142 | 143 | 144 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

Str 143 z 183

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Turefu

Post #1 Ocena: 0

2020-12-21 13:27:43 (3 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Teraz sobie czytam serie Alison Weir o zonach Henryka VIII, ale nie Po kolei. Przeczytalam juz o Annie Kliwijskiej, Katarzynie Aragonskiej I Jane Seymour . Teraz czytam “ Katheryn Howard, tainted Queen “.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2020-12-21 13:30:36 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14715

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Lubisz angielska historie Turefu?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: 0

2020-12-21 14:50:26 (3 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2020-12-21 12:39:58, Adacymru napisał(a):
Na bookshop.org mozna kupic książki z ponad 300 niezależnych ksiegarni, zamiast od gigantowych hurtowni. Zyski idą albo do lokalnej ksiegarni, albo sa dzielone pomiedzy te zrzeszone pod bookshop.org


To polskie księgarnie? Idę sprawdzić czy wysyłają do mnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2020-12-21 15:18:52 (3 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Zakończyłem właśnie "Band of Brigands". Fascynująca historia o początkach broni pancernej w Wielkiej Brytanii i w ogóle.
Nawet niekoniecznie dla zaklętych fanów historii wojskowości.
Wiecie, że parę miesięcy po debiucie czołgów Mark I oficjalnie zakazano oficerom przewożenia na nich fortepianów?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Turefu

Post #5 Ocena: 0

2020-12-21 16:01:33 (3 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2020-12-21 13:30:36, galadriel napisał(a):
Lubisz angielska historie Turefu?

Ja lubie historie w ogole. Krolewskie romanse sa ciekawe, bo z jednej strony dobry autor fajnie opisze, a z drugiej wiadomo, jakie bedzie zakonczenie. Ja akurat to lubie. Chcialabym kiedys przeczytac powiesc o Zygmuncie III Wazie i jego zonach. Fascynujace, jak facet znalazl szczescie w politycznym, aranzowanym malzenstwie. Az dziwne, ze jeszcze nikt sie nie pokusil. Jakbym miala czas i talent, sama bym napisala :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2020-12-21 18:43:58 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Ponieważ czas przed Bożym Narodzeniem, to szczerze chcę polecić książki, które z radością zakupiłbym, jako prezent. Chociażby. Przeczytane przeze mnie po raz pierwszy dość dawno, ale wracam do lektury bardzo często...

Mika Waltari - 'Egipcajnin Sinuhe'

Obrazek

Zofia Kossak-Szczucka - 'Krzyżowcy'

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2020-12-21 18:53:04 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Może jeszcze jedna pozycja. Na pewno powieść nie dla wszystkich, bo zamiłowanie do historii jest bardzo ważne... wraz z podstawową wiedzą na temat schyłkowego okresu Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Akcja rozpoczyna się w trakcie panowania Augusta III. Następnie do pierwszych lat rządów Stanisława Augusta Poniatowskiego. Kolejne części, jak 'Berło i desperacja' już na potem.

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2020-12-21 18:59:46 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

To co ja otrzymałem, jako prezent - Bohdan Urbankowski - 'Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg'

Z tym, że to już typowo pozycja dla sympatyków gatunku i 'piłsudczyków' ... :-]


Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2020-12-21 19:05:27 (3 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Dla wszystkich, którzy chcą poznać upadek Imperium Rosyjskiego, upadek Mikołaja II, upadek rosyjskiej arystokracji - ludzi, którzy mając wszystko, czego człowiek może zapragnąć - znaleźli się w pozycji skazańców, bandytów, żebraków ... wrogów nowego systemu Sowieckiej Rosji i sowieckich porządków...


Obrazek


Polecam nie tylko dla miłośników historii. Dla miłośników dramatu, psychologii, romansu i melodramatu.

PS.
Na pewno pozycja ważna dla tych, którzy próbują doszukiwać się 'podobieństw' Sowietów do współczesnej Europy. 'Podobieństw' krwawego terroru, który w historii nie znalazł naśladowców czy racjonalnych porównań - do chwili ustanowienia III Rzeszy Adolfa Hitlera.

Czym był bolszewicki porządek, gdy ujawniły się najniższe i najpodlejsze ludzkie instynkty. Czym stało się zburzenie do fundamentów państwowości Rosji Romanowów... . Gdy na ziemie od Dniepru po Władywostok zstąpiło Czterech Jeźdźców Apokalipsy - Zaraza, Wojna, Głód, Śmierć.

:-[


[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 21-12-2020 19:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #10 Ocena: 0

2020-12-21 19:09:24 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-12-21 18:53:04, Kanonier30 napisał(a):
Może jeszcze jedna pozycja. Na pewno powieść nie dla wszystkich, bo zamiłowanie do historii jest bardzo ważne... wraz z podstawową wiedzą na temat schyłkowego okresu Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Akcja rozpoczyna się w trakcie panowania Augusta III. Następnie do pierwszych lat rządów Stanisława Augusta Poniatowskiego. Kolejne części, jak 'Berło i desperacja' już na potem.

Obrazek


Fajny temat. Fabularyzowane powiesci historyczne sa swietne do poznawania dawnych czasow. Moja najpozniej czytana - najbardziej dla mnie swieza- powiesc hiatoryczna to "Mansur i Kasym" autorstwa Michala Fiodorowa. Czytalam w tlumaczeniu polskim, chyba jedynym jakie jest na rynku. Bombowa pozycja szczegolnie dla osob ktore interesuja kultury lekko na wschod.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 143 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 142 | 143 | 144 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,