MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co czytacie? Czy w ogóle czytacie?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 133 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 132 | 133 | 134 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

Str 133 z 183

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2019-07-03 23:15:41 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Info z Lubimy czytać

Boros, osada rybacka gdzieś na końcu świata, nad wysychającym, skażonym jeziorem, którego Duch gniewa się na ludzi. Mężczyźni mają tu wódkę, kobiety troski, dzieci nieustannie drapią swędzącą wysypkę na skórze.

Mały chłopiec Nami mieszka z babcią i dziadkiem w niebieskim domku z białym sufitem. Babka ma wielkiego guza na kości ogonowej, dziadek nigdy nie odkłada papierosa bez filtra, którego trzyma między palcem wskazującym a zniekształconym środkowym.

Pewnego dnia Nami zostaje zupełnie sam; musi wyruszyć w nieznane, by dowiedzieć się, czego w życiu szukać, i wrócić do domu, by to odnaleźć. Opłynąć złowrogie jezioro, żeby w końcu zanurzyć się w nim i sięgnąć po najgłębszą tajemnicę.

Bianca Bellová otrzymała za Jezioro Nagrodę Literacką Unii Europejskiej 2017, najważniejszą czeską nagrodę literacką Magnesia Litera w kategorii Książka Roku oraz nagrodę studencką Česká Kniha. Zagraniczne prawa do książki zostały dotychczas sprzedane do dwudziestu krajów.

Inspiracją dla autorki była historia Jeziora Aralskiego.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2019-07-18 11:53:47 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Info z Lubimy Czytac

Ojciec wołał na mnie Birdie, mawiał, że jestem jego małym ptaszkiem. Dla wszystkich byłam jego dzieckiem, córką zegarmistrza. Edward nazywał mnie swoją muzą, przeznaczeniem. Ludzie pamiętają mnie jako złodziejkę, oszustkę, tę, która miała się za lepszą od innych i nie była niewiniątkiem.

Nikt już nie pamięta mojego prawdziwego imienia. I nikt nie wie, co naprawdę stało się tamtego lata.
***

Latem 1862 roku grupa młodych artystów, którym przewodził utalentowany i pełen pasji Edward Radcliffe, przybyła do Birchwood Manor w malowniczym Oxfordshire. Planowali spędzić miesiąc na łonie natury, szukając inspiracji. Ale ich pobyt na prowincji właśnie dobiega końca: jedna z uczestniczek wyprawy została zastrzelona, druga zniknęła – podobnie jak pewna bezcenna pamiątka rodowa – a życie Edwarda Radcliffe’a legło w gruzach.

Ponad 150 lat później Elodie Winslow, młoda archiwistka z Londynu, odnajduje skórzaną torbę, a w niej dwa pozornie niezwiązane ze sobą przedmioty: zdjęcie w kolorze sepii, przedstawiające zniewalająco piękną kobietę w wiktoriańskim stroju, i szkicownik artysty z rysunkiem domu z dwuspadowym dachem, stojącego w zakolu rzeki.

Dlaczego Birchwood Manor wydaje się Elodie tak znajome? Kim jest młoda kobieta na fotografii? Czy kiedykolwiek pozna jej tajemnicę?

Córka zegarmistrza jest historią o skrywanym sekrecie, okrutnym morderstwie, zuchwałej kradzieży, sztuce, miłości i stracie, opowiedzianą głosem Birdie Bell – córki zegarmistrza, która była świadkiem i uczestnikiem tamtych dramatycznych wydarzeń.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #3 Ocena: 0

2019-07-18 14:01:04 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój



Obrazek
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #4 Ocena: 0

2019-07-18 22:36:59 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3051

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Ja zazwyczaj czytam kryminaly albo klasyke rosyjska ale wczoraj zainspirowana wyjazdem na Balkany dorwalam sie do "Bloto slodsze niz miod.Glosy komunistycznej Albanii" M. Rejmer. No i noc mialam z glowy :). Bardzo polecam. Tym bardziej, ze pomimo tego, ze u nas komunizm raczkowal w porownaniu z rezimem Hoxhy, to wiele form zachowan spolecznych mozna wciaz u Polakow odnalezc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Hieena

Post #5 Ocena: 0

2019-07-19 09:26:29 (5 lat temu)

Hieena

Posty: 384

Z nami od: 27-08-2010

Skąd: Londyn

Ostatnie tygodnie pochlanialam wszystko na temat Bandery, Wolyn...
Zostalo mi jeszcze kilka rozdzialow i na tym koniec. Ciezkie i szokujace...potrzebuje jakiejs lekkiej literatury teraz.
Zemsta jest jak pożar... Im więcej pochłonie, tym bardziej robi się zachłanna.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2019-07-19 09:45:24 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-07-19 09:26:29, Hieena napisał(a):
Ostatnie tygodnie pochlanialam wszystko na temat Bandery, Wolyn...
Zostalo mi jeszcze kilka rozdzialow i na tym koniec. Ciezkie i szokujace...potrzebuje jakiejs lekkiej literatury teraz.


Ja kiedyś miałąm fazę na wszystko o Oświęcimiu.Też cięzka lektura i później musiałam się rzucić w wir czegoś lekkiego. Jak lekkie to polecam ta książke co Karjo podsunęła

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2019-07-19 10:49:47 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-07-18 22:36:59, dominikana36 napisał(a):
Ja zazwyczaj czytam kryminaly albo klasyke rosyjska ale wczoraj zainspirowana wyjazdem na Balkany dorwalam sie do "Bloto slodsze niz miod.Glosy komunistycznej Albanii" M. Rejmer. No i noc mialam z glowy :). Bardzo polecam. Tym bardziej, ze pomimo tego, ze u nas komunizm raczkowal w porownaniu z rezimem Hoxhy, to wiele form zachowan spolecznych mozna wciaz u Polakow odnalezc.

Z tego co wiem to autorka pisze kolejną książkę o współczesnej Albanii, ale ma być to jakby kontynuacja tej pierwszej.
Ja się może jutro do empiku wybiorę po jakieś nowe książki. Pewnie znów zejdzie mi pół dnia na wybieraniu :-)
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #8 Ocena: 0

2019-07-19 12:05:55 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Aktualnie - "Lajkonik na wygnaniu".
Rzecz świetna. Felietony Zygmunta Nowakowskiego, wydane w Londynie w 1961 r. Stąd - "Biały kruk". Kupiłem na "Kaziukach" w polskim kościele.

A kto to był Zygmunt Nowakowski? Aktor, dziennikarz (felietonista), dyrektor Teatru Słowackiego, wiceprezes Cracovii (jeden z nielicznych "Pasów", których cenię). Ważna postać wygnańczej Polonii. To facet, który powiedział "kiedy umrę, pochowajcie mnie na polu karnym Cracovii - będę dalej bronił jej bramki".

Zaś felietony - znakomite.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

admiralbibol

Post #9 Ocena: 0

2019-07-19 13:21:54 (5 lat temu)

admiralbibol

Posty: 2202

Mężczyzna

Z nami od: 29-03-2015

Skąd: Warszawa

Ja po raz setny czytam konstutucje, mam taka w szarej okladce, wspaniale dzielo, sporo sie dzieje, tylko malo bohaterow.

Wersja ktora posiadam nie zostala przez rezym Pisoski zgwalcona wiec jak ktos chce to moge pozyczyc.

+

"Londyniszcze" - wspaniale wspomnienie Cata Mackiewicza z pobytu w londynie.
Kazdy donosik na moj avatar daje hemoroida lewakowi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2019-07-27 20:56:19 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Obrazek
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 133 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 132 | 133 | 134 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,