MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co czytacie? Czy w ogóle czytacie?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 131 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 130 | 131 | 132 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

Str 131 z 183

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2019-05-09 14:18:41 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Aktualnie na tapecie ta książka

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-05-09 16:54:20 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

The Foundling - prawdziwa historia zaginionego i odnalezionego dziecka, ktore okazuje sie byc odnalezionym ale nie w swojej rodzinie. Fronczakowie stracili jedno dziecko tuz po urodzeniu, dlatego narodziny drugiego dziecka byly bardzo dla nich emocjonalne. Niedlugo po porodzie pielegniarka przychodzi do matki, zeby dziecko zabrac na badania czy odpoczynek i nikt nie mysli, ze to jest porwanie. Rok pozniej, FBI twierdzi ze porzucone w innym miescie dziecko to Paul Fronczak, porwany niedlugo po urodzeniu a ze DNA nie istnialo, opinie na temat podobienstwa decyduja o tozsamosci dziecka. Paul mial odczucia jakby byl inny od swojej rodziny, a szczegolnie jego odczucia spotegowaly sie jak w wieku 10 lat odnajduje pudelko z wycinkami prasowymi na temat "jego" porwania ze szpitala. Matka nie chce rozmawiac o tym zupelnie. Dopiero jednak narodziny corki sprawiaja, ze Paul zaczyna sie zastanawiac nad swoja genetyczna rodzina kiedy zapytany przez lekarza o historie chorob w rodzinie Paul nie jest w stanie udzielic pewnej odpowiedzi.


Dla osob zainteresowanych genealogia, napewno jest to ciekawa lektura. Sam styl pisania nie przypadl mi do gustu calkiem, ale historia ciekawa. Interesujace, ze jak sluchalam opowiesci autora w audycji radiowej, to jego przekaz byl dla mnie o wiele bardziej przyciagajacy niz styl w jaki przekazal to w ksiazce, ale to moze byc moje speciiczne poczucie. Ksiazka w jezyku angielskim, ale nie wymaga dyplomu filologii, zeby przeczytac.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #3 Ocena: 0

2019-05-09 19:07:11 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

JRR Tolkien,Silmarillion

Obrazek

Krzywo,bo krzywo...ale wreszcie udało mi się wstawić obraz. Proszę o modyfikację, jeśli to możliwe. Opis książki wydaje się bowiem zbyteczny :)

Opinia moderatora: Zdj poprawione. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2019-05-14 17:00:41 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Książka reklamowana ostatnio w telewizji

Obrazek

Info z neta

Susan po trzech latach wychodzi ze szpitala psychiatrycznego z nową tożsamością. Bliscy, policja, lekarze – wszyscy mówią Emmie – tak ma teraz na imię – że trafiła tam, bo zabiła swojego synka. Emma nic nie pamięta. Więc musi im ufać… prawda? A jeżeli wszyscy kłamią, a ona została wrobiona w tę zbrodnię? A jeżeli zbrodni nie było, a Dylan żyje…?

„Debiutancki thriller Jenny Blackhurst trzyma w napięciu do ostatniej strony. Akcja zmienia kierunek jak górska serpentyna! Debiutancka powieść Blackhurst ma niesamowite tempo, nie będziesz w stanie się oderwać” – Alex Marwood, autorka bestsellerowych „Dziewczyn, które zabiły Chloe”.

„Mroczna, zaskakująca, inteligentna intryga. Nie mogłam się oderwać, przeczytałam ją w całości za jednym razem” – A.J. Banner, autorka bestsellerowej „Mrocznej toni”.

Od siebie: Rzeczywiście wciagająca. Dziś zaczęłam i pewnie jeszcze wieczorem skończę.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maverick_foreve

Post #5 Ocena: 0

2019-05-14 18:13:20 (5 lat temu)

Maverick_forever1

Posty: n/a

Konto usunięte

Audiobooki też się liczą, czy tylko książki?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2019-05-16 10:14:53 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Info z lubimy czytać
Pierwsza część nowej serii królowej szwedzkiego kryminału.

Inteligentna i piękna Faye ma wszystko – wspaniałego męża, ukochaną córeczkę i luksusowy apartament w najlepszej dzielnicy Sztokholmu. Jednak pozory mogą mylić... Jej idealne życie to w rzeczywistości desperackie próby zadowolenia Jacka. Dręczona przez mroczne wspomnienia z Fjällbacki, Faye coraz częściej czuje się jak zamknięta w złotej klatce. Nie może pozbyć się wrażenia, że poświęciła swoje ambicje na rzecz mężczyzny, który coraz bardziej się od niej oddala.

Kiedy Jack i ich córka Julienne nie wracają z rejsu łodzią, a policja dostrzega w mieszkaniu kałużę krwi, podejrzenie szybko spada na męża Faye. Co przed nią ukrywa? Czy zabił własną córkę? Nic w życiu Faye nie będzie już takie, jak do tej pory.

„Złota klatka” to trzymający w napięciu thriller o determinacji, sile charakteru i brutalnej zemście
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #7 Ocena: 0

2019-05-16 20:39:54 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Bardzo lubie Lackberg, mam w domu wszystko co wyszlo u nas I wlasne po raz drugi koncze jej sage kryminalna ( ja czytam ksiazki po kilka razy, chyba, ze mi sie nie podobaja 😀;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2019-05-16 20:45:19 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-05-16 20:39:54, dominikana36 napisał(a):
Bardzo lubie Lackberg, mam w domu wszystko co wyszlo u nas I wlasne po raz drugi koncze jej sage kryminalna ( ja czytam ksiazki po kilka razy, chyba, ze mi sie nie podobaja 😀;)


Też ją lubię i też mam cała sagę :-) Zdarza też mi się czytac cos kilka razy. W sumie na pamięć znam w dwóch jezykach sagę Stiega Larssona

Obrazek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #9 Ocena: 0

2019-05-17 12:57:23 (5 lat temu)

dominikana36

Posty: 3054

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

Tak, tez mam i czytalam kilka razy😀prawie plakalam na wiadomosc o jego smierci

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2019-05-20 15:33:14 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Info z lubimy czytać

Jeśli odbierasz życie komuś, kto krzywdzi innych, to czy można to usprawiedliwić? Kim wolałbyś być, gdybyś musiał wybrać: ofiarą czy mordercą?
Fenomenalny thriller psychologiczny, prosto z Norwegii.
Clara jest ambitną i utalentowaną urzędniczką w Ministerstwie Sprawiedliwości, specjalizującą się w ochronie dzieci – ofiar przemocy domowej. Pracuje nad kontrowersyjną ustawą, która budzi ostre dyskusje. Kiedy do szpitalu, w którym pracuje jej mąż, trafia pobity czteroletni chłopiec i wkrótce umiera, a na drugi dzień jego ojciec zostaje zamordowany, pojawiają się jednoznaczne podejrzenia, kto za tym stoi. Jej życie zaczyna wymykać się spod kontroli, a z mroków przeszłości powracają demony.
W Odbiorę ci wszystko nic nie jest jednoznaczne. Nikt nie jest niewinny, a zło nie jest złem absolutnym.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 131 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 130 | 131 | 132 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,