MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co czytacie? Czy w ogóle czytacie?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 119 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 118 | 119 | 120 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

Str 119 z 183

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2018-02-22 21:21:10 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte


Obrazek

info z neta

Zaginięcie czteroletniej Linnei z gospodarstwa koło Fjällbacki przypomina tragiczne wydarzenie sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca zginęła wtedy mała dziewczynka, której ciało zostało wkrótce znalezione w pobliskim leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, potem to odwołały, jednak sąd uznał je za winne, chociaż jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Jedna z nich mieszkała potem spokojnie w Fjällbace. Druga wróciła po latach jako słynna hollywoodzka aktorka, aby zagrać w kręconym tam filmie o aktorce Ingrid Bergman, która często spędzała wakacje w tej okolicy.
Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede zaczynają szukać jakiegoś związku między obiema sprawami, chociaż początkowo sami w niego nie wierzą. Pomaga im Erika Falck, która pracuje nad książką o zbrodni sprzed lat.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2018-03-06 20:40:32 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Aktualnie na tapecie

Obrazek

Info z neta

Carl Mørck ma w swoich rękach butelkę, która zawiera starą, zmurszałą już wiadomość napisaną krwią. To wołanie o pomoc uprowadzonych przed laty dwóch młodych braci. Czy to może być prawda? Kim są ci chłopcy i dlaczego nikt nie zgłosił ich zaginięcia? Czy to możliwe, że jeszcze żyją?
Śledztwo doprowadza Mørcka do kobiety żyjącej w toksycznym małżeństwie – jej mąż znika na całe dnie, ukrywa przed nią, co robi, nie informuje także, kiedy wróci… Mając tego dość, kobieta postanawia odkryć prawdę, bez względu na cenę, jaką przyjdzie za to zapłacić jej mężowi – albo jej…
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Theraphosa_blon

Post #3 Ocena: 0

2018-03-10 11:30:39 (6 lat temu)

Theraphosa_blondi

Posty: n/a

Konto usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2018-03-11 19:57:49 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Rozczytałam się ostatnimi czasy

Obrazek

Info z neta

Pruszków spokojnie żyje w cieniu niedalekiej Warszawy. Mało kto pamięta o mafii pruszkowskiej, która rządziła miastem w latach dziewięćdziesiątych. Byli mafiosi albo odsiadują wyroki, albo zakamuflowali się i zeszli do podziemia…
Kiedy w mieszkaniu na luksusowym osiedlu dwóch tragarzy znajduje zmasakrowaną kobietę, wszyscy są zszokowani. Sprawa trafia do komisarza Gabriela Bysia z Komendy Stołecznej. Byś musi ją szybko rozwiązać – po ostatniej wpadce to jego zawodowe „być albo nie być”. Tymczasem ma tylko niezidentyfikowane okaleczone zwłoki z wyłupionymi oczami.
Niebawem okazuje się jednak, że to morderstwo jest wierzchołkiem góry lodowej, a wszystkie tropy prowadzą do pewnego niebezpiecznego człowieka. Czy Byś wypowie otwartą wojnę mężczyźnie, który rządzi podziemnym Pruszkowem?
Bartosz Szczygielski w swoim gorzkim i przewrotnym debiucie stworzył postać bezkompromisowego komisarza, jakiego jeszcze nie znacie, a poznać powinniście!
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ciekawskaiza241

Post #5 Ocena: 0

2018-03-14 15:31:09 (6 lat temu)

ciekawskaiza241

Posty: 3

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 14-03-2018

Skąd: Bristol

Właśnie kończę czytać "Blackout" Marca Elsberga. Jakby ktoś był zainteresowany to poczytajcie sobie opisy w internecie, bo nie chce mi się ich kopiować :P
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #6 Ocena: 0

2018-03-16 13:32:55 (6 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

To fragment recenzji
Dzisiejszy Londyn nie jest już tylko miastem królowej brytyjskiej, Big Bena i popołudniowej herbaty. Dołączyły do nich nowe symbole – koczujący pod murami żebracy, skuleni w przejściach podziemnych bezdomni i czekające na skrzyżowaniach prostytutki. Spora część z nich to imigranci, również z Polski, którym nie spełnił się sen o lepszym życiu na Zachodzie.



Tej ksiazki
Obrazek
Czy warto,nie wiem dopiero zakupilem.Zachecila mnie ta recenzja
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2018-03-16 20:18:12 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-11 19:57:49, EFKAKONEFKA33 napisał(a):


Obrazek





Obrazek

Dziś zaczęłam kontynuację perypetii komisarza Bysia.


Z neta


Życie w szpitalu psychiatrycznym płynie inaczej niż poza jego murami. Na własnej skórze przekonuje się o tym komisarz Gabriel Byś. Snujący się między niszczejącymi budynkami pacjenci obserwują każdą nową twarz. W Tworkach dochodzi do makabrycznego zdarzenia, którego nie da się racjonalnie wyjaśnić. Sprawy komplikują się, gdy na miejscu zbrodni zaczynają pojawiać się ludzie, wierzący w to, że wydarzył się cud. Ile z tego, co Gabriel widzi, jest prawdą, a ile to tylko wymysł jego otumanionej lekami głowy?

Kiedy zostaje popełniona kolejna zbrodnia, Gabriel czuje, że traci grunt pod nogami i popada w obłęd. Do czego będzie zdolny się posunąć, by poznać prawdę?

Drugi tom pruszkowskiej trylogii noir! Krew jest równie emocjonująca i okrutna jak pierwsza część powieści Bartosza Szczygielskiego – „Aorta”. Ten utalentowany autor z doskonałą precyzją wciąga czytelników w brutalny i skomplikowany świat swoich bohaterów, w którym nic nie jest oczywiste.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #8 Ocena: +1

2018-03-17 01:31:52 (6 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-16 13:32:55, darraj napisał(a):
To fragment recenzji
Dzisiejszy Londyn nie jest już tylko miastem królowej brytyjskiej, Big Bena i popołudniowej herbaty. Dołączyły do nich nowe symbole – koczujący pod murami żebracy, skuleni w przejściach podziemnych bezdomni i czekające na skrzyżowaniach prostytutki. Spora część z nich to imigranci, również z Polski, którym nie spełnił się sen o lepszym życiu na Zachodzie.



Tej ksiazki
Obrazek
Czy warto,nie wiem dopiero zakupilem.Zachecila mnie ta recenzja

Cholera,ale naknocilem*DONT_KNOW*
O ta ksiazke chodzilo:
Obrazek
Zacheta jest ten fragment i recenzja.
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2018-03-17 01:44:56 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Trylogia to trzy części a cztery części to....? Przeczytałem te cztery cegły, piorunem poszło. Teraz czytam książkę Bartoszewskiego. Natomiast zamówiona, jeszcze w drodze książka o 'pomarańczowym, "Furia i Ogien" czy jakoś tak, Michaela Wolfa.


Obrazek

edit: czwarty tom na pożyczkach, czyli trafił pod strzechy...*YAHOO*

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 17-03-2018 01:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2018-03-17 01:58:06 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-03-17 01:31:52, darraj napisał(a):
Cytat:

2018-03-16 13:32:55, darraj napisał(a):
To fragment recenzji
Dzisiejszy Londyn nie jest już tylko miastem królowej brytyjskiej, Big Bena i popołudniowej herbaty. Dołączyły do nich nowe symbole – koczujący pod murami żebracy, skuleni w przejściach podziemnych bezdomni i czekające na skrzyżowaniach prostytutki. Spora część z nich to imigranci, również z Polski, którym nie spełnił się sen o lepszym życiu na Zachodzie.



Tej ksiazki
Obrazek
Czy warto,nie wiem dopiero zakupilem.Zachecila mnie ta recenzja

Cholera,ale naknocilem*DONT_KNOW*
O ta ksiazke chodzilo:
Obrazek
Zacheta jest ten fragment i recenzja.



Sprawdziłem. Z dostawą do mnie $35. Warto?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 119 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 118 | 119 | 120 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,