MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co czytacie? Czy w ogóle czytacie?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 114 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 113 | 114 | 115 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

Str 114 z 183

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Cintra

Post #1 Ocena: 0

2017-06-21 15:23:49 (7 lat temu)

Cintra

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 14-06-2017

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-05-02 00:36:40, malinowka napisał(a):
Obrazek

Odkurzam klasykę. Z przyjemnością siegnęłam znowu po tę książkę, nie będę ukrywać, że serial miał w tym swój udział. Zupełnie zapomniałam, jak doskonałym autorem był Dick. Geniuszem albo szaleńcem. Każda z jego książek, które czytałam to majstersztyk literacki, klasa sama w sobie. Dla tych, co nie znają Człowiek z Wysokiego Zamku Phillipa K Dicka to wizja świata po II Wojnie Światowej,kórą wygrywają Niemcy i Japonia. Ameryka zostaje podzielona na strefy wpływów i życie toczy się pod niemiecko - japońską okupacją...
Zdecydowanie polecam.


Czytałam to świetna książka, ja teraz trochę w romansowe klimaty poszłam, czytam "Ponad wszystko", według tej książki jest tez film. Wzruszające bardzo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Shani90

Post #2 Ocena: 0

2017-07-10 10:54:45 (7 lat temu)

Shani90

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 10-07-2017

Skąd: Bristol

Mnie ostatnio wzięło na Polską fantastykę. Najlepiej czyta mi się książki Andrzeja Pilipiuka. A z ulubionych serii to "Kłamca" Jakuba Ćwieka :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

malinowka

Post #3 Ocena: 0

2017-07-23 23:09:10 (7 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

Obrazek

Peter James Dead Simple
Na tego autora natknęłam się całkiem przypadkowo, zaczeło się od zbioru opowiadań w formie audiobooka. Od pierwszego zdania przepadłam z kretesem i już nie umiem się odczepić od jego książek.
'Dead Simple', to pierwsza powieść z serii o Royu Grace dzielnym detektywie z Brighton, który ma słabość do zjawisk paranormalnych i dzięki niezwykłej intucji rozwiazuje najtrudniejsze zagadki.
'Dead Simple' zaczyna się od niewinnego kawału na wieczorze kawalerskim, gdzie przyjaciele postanawiają przyszłego pana młodego zakopać żywcem w trumnie...
Polecam i miłej lektury życzę:-)
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2017-07-26 21:51:32 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzisiaj dotarlo

Obrazek

Obrazek

Cala serie czytalam 20 lat temu :-o Trzeba sobie odswiezyc pamiec

A teraz bede sie modlic o deszcz w weekendy zebym miala pretekst do odstawienia roweru na jakis czas ... znaczy czas w ktorym uda mi sie przeczytac to wszystko :-]
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2017-07-26 22:55:23 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

"Potęga z głębin - rozwój i upadek brytyjskiej marynarki"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Theraphosa_blon

Post #6 Ocena: 0

2017-07-31 16:12:02 (7 lat temu)

Theraphosa_blondi

Posty: n/a

Konto usunięte

"Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa. Te początkowe wersy Lokomotywy Juliana Tuwima znają chyba wszyscy Polacy. Teraz będą mieli okazję je poznać również anglojęzyczni czytelnicy, gdyż 24 sierpnia ukaże się angielskie wydanie tej książki dla dzieci."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Theraphosa_blon

Post #7 Ocena: 0

2017-08-04 13:09:47 (7 lat temu)

Theraphosa_blondi

Posty: n/a

Konto usunięte

Dla zainteresowanych "piórem" Miłoszewskiego dobra wiadomość. W listopadzie ukaże się "Jak zawsze". Będzie to chyba mały eksperyment, autor odchodzi od kryminału (choć ciągle żywię nadzieję, że jeszcze przeczytam o Szackim) a najnowsza powieść ma być tragikomedią o miłości i Polsce.

Mieliście jakikolwiek kontakt z Panem Mrozem? Tempo ma niezłe, średnio wydaje 5 książek rocznie, lecz zastanawia mnie jak z ich jakością.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinowka

Post #8 Ocena: 0

2017-08-05 22:46:04 (7 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-04 13:09:47, Theraphosa_blondi napisał(a):
Dla zainteresowanych "piórem" Miłoszewskiego dobra wiadomość. W listopadzie ukaże się "Jak zawsze". Będzie to chyba mały eksperyment, autor odchodzi od kryminału (choć ciągle żywię nadzieję, że jeszcze przeczytam o Szackim) a najnowsza powieść ma być tragikomedią o miłości i Polsce.

Mieliście jakikolwiek kontakt z Panem Mrozem? Tempo ma niezłe, średnio wydaje 5 książek rocznie, lecz zastanawia mnie jak z ich jakością.



owszem, mieliśmy. Według mnie dwie tylko pierwsze części o pyskatej pani adwokat, czyli Kasacja i Zaginięcie daja się czytać. Potem jest już tylko gorzej, równia pochyła. Ale to jest tylko moje zdanie.
Natomiast na Miłoszewskiego czekam niecierpliwie. I nie szkodzi, że bez Szackiego.
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Theraphosa_blon

Post #9 Ocena: 0

2017-08-06 10:32:38 (7 lat temu)

Theraphosa_blondi

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-05 22:46:04, malinowka napisał(a):
Cytat:

2017-08-04 13:09:47, Theraphosa_blondi napisał(a):
Dla zainteresowanych "piórem" Miłoszewskiego dobra wiadomość. W listopadzie ukaże się "Jak zawsze". Będzie to chyba mały eksperyment, autor odchodzi od kryminału (choć ciągle żywię nadzieję, że jeszcze przeczytam o Szackim) a najnowsza powieść ma być tragikomedią o miłości i Polsce.

Mieliście jakikolwiek kontakt z Panem Mrozem? Tempo ma niezłe, średnio wydaje 5 książek rocznie, lecz zastanawia mnie jak z ich jakością.



owszem, mieliśmy. Według mnie dwie tylko pierwsze części o pyskatej pani adwokat, czyli Kasacja i Zaginięcie daja się czytać. Potem jest już tylko gorzej, równia pochyła. Ale to jest tylko moje zdanie.
Natomiast na Miłoszewskiego czekam niecierpliwie. I nie szkodzi, że bez Szackiego.


Dzięki za opinię. Jako, że lubię serię, nastawiałem się na cykl z J.Chyłką, ale może na razie sobie odpuszczę. W prezencie dostałem "Czarną Madonnę", także ocenię czy warto iść dalej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kksiezniczka

Post #10 Ocena: 0

2017-08-06 13:19:06 (7 lat temu)

kksiezniczka

Posty: 10153

Kobieta

Z nami od: 22-12-2006

Skąd: Już nie Essex

Cytat:

2017-07-23 23:09:10, malinowka napisał(a):
Obrazek

Peter James Dead Simple
Na tego autora natknęłam się całkiem przypadkowo, zaczeło się od zbioru opowiadań w formie audiobooka. Od pierwszego zdania przepadłam z kretesem i już nie umiem się odczepić od jego książek.
'Dead Simple', to pierwsza powieść z serii o Royu Grace dzielnym detektywie z Brighton, który ma słabość do zjawisk paranormalnych i dzięki niezwykłej intucji rozwiazuje najtrudniejsze zagadki.
'Dead Simple' zaczyna się od niewinnego kawału na wieczorze kawalerskim, gdzie przyjaciele postanawiają przyszłego pana młodego zakopać żywcem w trumnie...
Polecam i miłej lektury życzę:-)


Też lubie jego książki :-)

A teraz czytam Philippa Gregory "Dziedzictwo". XVIII wiek, ale jakże ponadczasowa historia.
...Wehikuł czasu to byłby cud...

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 114 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 113 | 114 | 115 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,