MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Co czytacie? Czy w ogóle czytacie?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

Postów: 1821

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

daevar

Post #1 Ocena: -1

2007-05-11 21:28 (17 lat temu)

daevar

Posty: 374

Mężczyzna

Z nami od: 18-01-2006

Skąd: Londyn

Tak przeglądam to forum i kilka innych dla emigrantów i jedyne co widzę, to wieczne pytania o pracę, co mi się należy a co nie i opowieści o problemach z urzędami/pracodawcami/itd. A co z hobby?
Konkretnie chciałbym się wywiedzieć o książki. Czy czytacie literaturę polską, czy angielskie bestsellery? A może raczej słuchacie audiobooków - w drodze do pracy, na uczelnię, w metrze?
Zaczynając od siebie - jestem zagorzałym fanem fantastyki, więc ostatnio dorwałem się do długo odkładanej książki Terry'ego Pratchetta "Ostatni kontynent". Polecam, książka definitywnie nie o Australii ;-)
Teraz brnę po raz drugi przez "Lord Foul's Bane" Stephena R. Donaldsona, czyli "Jad lorda Foula" w polskim wydaniu. Czytałem po polsku, teraz w języku oryginału.
Jak się nie ma co się lubi, to się kradnie co popadnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcinb

Post #2 Ocena: 0

2007-05-11 21:48 (17 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

zaczalem od ''Hitchhiker's guide to the Galaxy'' najpierw po polsku potem oryginal, pozniej ''World according to Clarksson'' najpierw po polsku a potem w oryginale.
a teraz zaczalem ''Moondust - in search of the Men who fell to Earth'' Andrew Smitha. tu juz nie ma zmiluj - nie mam tego tytulu w naszej ojczystej mowie. idzie jak po grudzie ale to dopiero pierwsze strony...

poz,
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

ParaDox

Post #3 Ocena: 0

2007-05-11 22:09 (17 lat temu)

ParaDox

Posty: 1543

Mężczyzna

Z nami od: 18-03-2004

Skąd: Londyn

A ja odkrywam: Philip Pullman - His Dark Materials. Super! Troche oszukuje bo raczej "slucham" tej ksiazki (audiobook) ale polecam.

Philip Pullman - His Dark Materials Trilogy
All truth passes through three stages: First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as self-evident

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: +1

2007-05-11 22:30 (17 lat temu)

Richmond

Posty: 28846

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Czytam na peczki, czasami jedna ksiazke dziennie. Chwilowo cos co bym okreslila mianem fast fooda literackiego: James'a Rollinsa. Wiekszosc ksiazek na jedno kopyto. Czytam w czasie lunchu w pracy i w pociagu, niedlugo musze oddac wiec streszczam sie.
Z kolei dla zabicia czasu w pracy czytam inne ksiazki sensacyjne, nawet nie warto wymieniac tytulow. Byle byly tzw. page turner'ami, wtedy szybko czas zlatuje.

Poza tym mam w domu duzo fantastyki (maz), historii, o religiach, medycynie itp. Troche zwyklej beletrystyki w stylu: King, Deaver, Goddard, Robinson, Hunter, Koontz, Grisham itp. Naleze tez do dwoch bibliotek i wylapuje tam rozne nowosci. Wszystkie ksiazki po angielsku. Ksiazek po polsku mam moze z 3 polki, ale raczej nie beletrystyka.

Pullman'a tez mamy, ale ja akurat nie gustuje w tym typie literatury. Maz mowi, ze poleca.

[ Wiadomość edytowana przez : Richmond on 11-05-2007 22:33 ]

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcinb

Post #5 Ocena: 0

2007-05-12 14:01 (17 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

czy do tematu mozna wlaczyc angielskie subtitle?
wtedy bym powiedzial ze czytam calkiem sporo...

;-)
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Gazella

Post #6 Ocena: 0

2007-05-12 16:44 (17 lat temu)

Gazella

Posty: 105

Z nami od: 26-07-2006

Skąd: Luton

ja czytam non stop ale glownie lacze przyjemne z koniecznym czyli czytam i dla siebie i do pracy, jak milo ze czesto to to samo.
Polecam goraco The Geography of Thought Nisbetta o roznicach kulturowych w mysleniu i skad one sie wziely (starozytna Grecja wersus Chiny) fascynujace i pmaga zrozumiec dychotomie wsoch - zachod ( a moze raczej komplementarnosc?)
pozdrawiam fantastykow choc sama jakos tego nie lykam
Gazella

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

basiah

Post #7 Ocena: 0

2007-05-12 16:48 (17 lat temu)

basiah

Posty: 8

Z nami od: 25-04-2007

polecam 'stwory swiatla i cienosci' roger zelazny

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Webmaster

Post #8 Ocena: 0

2007-05-12 21:36 (17 lat temu)

Webmaster

Posty: 3343

Mężczyzna

Z nami od: 18-04-2003

Skąd: Yorkshire

Czytałem cały cykl o Amberze Zelaznego, szczerze polecam. Z fantastyki czytałem ostatnio Garth Nix "Sabriel" i muszę przyznać, że warto. Dawno nie spotkałem książki z tak ciekawą fabułą i barwnymi postaciami, a spodziewałem się kolejnego "wyjątkowego świata" z "własną geografią" itd, czyli objechanych z każdej strony standardów nowoczesnej fantasy. Z ciekawszych pamiętam też "Varjak Paw" autorstwa S. F. Said. Taka bajka nie do końca dla dzieci z niesamowitymi ilustracjami. Obie książki czytałem po angielsku, ale z tego co wiem "Sabriel" ma też wydanie polskie.
Nie odpowiedziano na Twój post? Zrób literówkę, zobaczysz ile osób się odezwie ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

daevar

Post #9 Ocena: 0

2007-05-13 11:18 (17 lat temu)

daevar

Posty: 374

Mężczyzna

Z nami od: 18-01-2006

Skąd: Londyn

Brawo! Nie spodziewałem się aż takiego odzewu. To dobrze, że na emigracji myśli się jeszcze o czymś innym niż tylko pieniążki ;-) Na półce czeka na mnie cały cykl "Dark tower" Kinga... już nie mogę się doczekać. Podobno ma to być jego najbardziej dojrzałe i przemyślane dzieło - poczytamy, zobaczymy.
Jak się nie ma co się lubi, to się kradnie co popadnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2007-05-13 11:21 (17 lat temu)

Richmond

Posty: 28846

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie kazdy przyjechal do UK po pieniadze. Jestem pewna, ze jest tu mnostwo osob interesujacych sie literatura, sztuka, muzyka itp. Tyle, ze takie osoby nie rzucaja sie w oczy i trzeba czasu na ich spotkanie.

[ Wiadomość edytowana przez : Richmond on 13-05-2007 11:24 ]

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 183 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 181 | 182 | 183 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,