MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

TRUMFTRUMF

Post #1 Ocena: 0

2017-10-12 15:20:00 (7 lat temu)

TRUMFTRUMF

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 12-10-2017

Skąd: LEEDS

Hej wszystkim,

Ciekawa jestem czy ktos ogladal Panorame na BBC 'Hate on the streets'? W zasadzie bylo to glownie o Polakach...
Jakies przemyslenia?
Myslicie ze bylo to przesadzone?
Ja sie nigdy z czyms podobnym nie spotkalam w zadnym stopniu ale kto wie, moze bylam szczesciara?
https://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/b098thgb/panorama-hate-on-the-street

[ Ostatnio edytowany przez: TRUMFTRUMF 12-10-2017 15:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #2 Ocena: 0

2017-10-12 18:18:28 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie obejrzalam na BBC, nie mam TV, a na BBC trzeba sie logowac, ale znalazlam ten material na youtube, dla zainteresowanych:


Nikt mnie, ani moich dzieci jeszcze fizycznie nie zaatakowal, ale kilka miesiecy temu zostalismy werbalnie zaatakowani w autobusie przez pijana Brytyjke, a dzisiaj jakis stary, tlusty schmuck (po uslyszeniu mojego akcentu) poprowadzil tyrade jak to on by szybko wyczyscil Anglie z emigranckiego robactwa. Mial szczescie, ze bylam z klientem i nie moglam sie odezwac. Bardzo chcialam mu pozyczyc dlugiej i bolesnej smierci, najlepiej w samotnosci!
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #3 Ocena: 0

2017-10-12 20:29:17 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Cytat:

2017-10-12 18:18:28, Severance_ napisał(a):
Nie obejrzalam na BBC, nie mam TV, a na BBC trzeba sie logowac, ale znalazlam ten material na youtube, dla zainteresowanych:


Nikt mnie, ani moich dzieci jeszcze fizycznie nie zaatakowal, ale kilka miesiecy temu zostalismy werbalnie zaatakowani w autobusie przez pijana Brytyjke, a dzisiaj jakis stary, tlusty schmuck (po uslyszeniu mojego akcentu) poprowadzil tyrade jak to on by szybko wyczyscil Anglie z emigranckiego robactwa.null samotnosci!

Nie wiem jak to jest, ale niektórzy ludzie przyciągają problemy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #4 Ocena: +1

2017-10-12 21:36:36 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-10-12 20:29:17, MrMaverick napisał(a):

Nie wiem jak to jest, ale niektórzy ludzie przyciągają problemy.



Brzmi znajomo..:"sama tego chciala, gdyby nie nosila takiej krotkiej kiecki to by jej nie zgwalcili!"

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2017-10-12 21:44:25 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

A mi podoba się to stwierdzenie "znalazł się w nieodpowiednim miejscu, w niedopowiednim czasie" - często to nawet brytyjscy policjanci używają. To też sugeruje, że to ofiara sobie sama "nagrabiła".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Capricorn

Post #6 Ocena: 0

2017-10-12 21:56:35 (7 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Mieszkam w Anglii od ponad 11 lat, mówię płynnie po angielsku, moja córka mówi po angielsku bez akcentu. Ale jednak, rok czy dwa lata temu, pod naszym domem zostaliśmy zwyzywani i nazwani "f...ing foreigners', za to, że mówiłam do córki po polsku. Dodam, że ten mężczyzna był wtedy z ok 7-8 letnią dziewczynką, prawdopodobnie wnuczką. Długo nie mogłam się pozbierać po tym i zaczęłam się zwyczajnie bać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #7 Ocena: 0

2017-10-13 07:59:48 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Nie wiem, moze mialam szczescie, moze w Polnocnym Yorkshire ludzie sa wyjatkowo mili, ale nigdy nic takiego mnie nie spotkalo. Poza stadardowym : "Where do you come from?" nikt mnie nie obrazil, nie krzyczal i nie wyzywal.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

cris82

Post #8 Ocena: 0

2017-10-13 08:21:49 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Capricorn moglaby napisac to samo co ty gdyby nie jeden konkretny przyklad widac ze zjawisko wystepuje ale nie jest powszechne moze nawet marginalne
Czesto pisza rozni ludzie ze denerwuje ich pytanie "wher....from?"
Od siebie dodam ze jest to pierwsze moje pytanie ktore zadaje poznajac kogos i wiedzac ze nie jest anglikiem mam na mysli lotyszy np nie widze nic zlego w tym pytaniu osobiscie :) albo na ile przyjechalem itp

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #9 Ocena: 0

2017-10-13 20:07:50 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Cytat:

2017-10-12 21:36:36, Severance_ napisał(a):
Cytat:

2017-10-12 20:29:17, MrMaverick napisał(a):

Nie wiem jak to jest, ale niektórzy ludzie przyciągają problemy.



Brzmi znajomo..:"sama tego chciala, gdyby nie nosila takiej krotkiej kiecki to by jej nie zgwalcili!"



Nie wiem kto bardziej życzy śmierci w męczarniach. Ta w krótkiej spódniczce , czy ta która nienawidzi mężczyzn i została sama ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #10 Ocena: 0

2017-10-13 21:12:20 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-10-13 20:07:50, MrMaverick napisał(a):
Nie wiem kto bardziej życzy śmierci w męczarniach. Ta w krótkiej spódniczce , czy ta która nienawidzi mężczyzn i została sama ?


Nie wiem o co chodzi, rozumiem, ze starasz sie filozoficznie podejsc do tematu..?
Nie marnuj swojego czasu w takim razie (filozofia nie jest twoja mocna strona), napisze wprost: stary, tlusty schmuck jest rasista ktory chcialby wszystkich forrinerow wywiezc w wagonach dla bydla. Nic o mnie nie wiesz uzytkowniku tego forum, nie wiesz jak zyje i czym sie zajmuje, nie mozesz wiec wiedziec dlaczego ten komentarz mnie tak zabolal i dlaczego az mnie nosi, ze nie moglam mu powiedziec w twarz czego mu serdecznie zycze. A nie moglam sie odezwac, poniewaz klient z ktorym pracowalam tego dnia ma Autyzm (dziad nie mogl tego wiedziec, tak samo jak ty). Czego jeszcze nie wiesz to to, ze moj klient jest czarny, wiec tyrada byla skierowana do nas obojga (i calej reszty forrinerow).
To, ze ciebie i innych nic zlego nie spotkalo, nie oznacza, ze problem nie istnieje i, ze innym nie dzieje sie krzywda. Skoro zabolal cie moj komentarz to sie mozesz za dziada pomodlic, ja sie pomodle za tych ktorzy dzieki takim jak on padaja ofiarami pobic i przemocy!

Cytat:

2017-10-12 21:44:25, stanislawski napisał(a):
A mi podoba się to stwierdzenie "znalazł się w nieodpowiednim miejscu, w niedopowiednim czasie" - często to nawet brytyjscy policjanci używają. To też sugeruje, że to ofiara sobie sama "nagrabiła".



Takie bylo wlasnie podejscie kobiety ktora przyjmowala moje zgloszenie na Policji o incydencie w autobusie.

[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 13-10-2017 21:14 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,