MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Do Kina czy na Film? - Recenzje filmow

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 101 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 99 | 100 | 101 ] - Skocz do strony

Str 3 z 101

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

anuna

Post #1 Ocena: 0

2009-12-16 20:32:23 (14 lat temu)

anuna

Posty: 336

Kobieta

Z nami od: 03-08-2007

Skąd: Cheltenham

Ach no i czekam teraz z niecierpliwoscia na Sherlocka Holmes`a:-]
W kinach juz w Boxing Day!
Adas 12/5/12

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cytryna4

Post #2 Ocena: 0

2009-12-17 16:12:27 (14 lat temu)

cytryna4

Posty: 336

Kobieta

Z nami od: 31-07-2009

Skąd: nn7 5gk

tez bym sobie bejrala uwielbiam tego aktora
gdyby babcia miala wasy to byla by dziadkiem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2009-12-22 21:00:59 (14 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte


Avatar
USA 2009
S-f, Fantasy
Reżyseria: James Cameron
Scenariusz: James Cameron
Obsada: Sam Worthington, Zoe Saldana
Czas trwania: 165



Zrealizowana z niezwykłym rozmachem - w nowej technice kina trójwymiarowego - opowieść o komandosie, który uwikłany zostaje w wojnę dwóch pozaziemskich cywilizacji.

obejrzalam w 3D...amerykanska powiesc o walce dobra ze zlem...nie rzuca na kolana ale za to robia to efekty specjalne:-]mnie rzucilo i moze lepiej bo 160 min na krzeselku to stanowczo za duzo dl moich czterech liter;-)przyjmowalam bardzo abstrakcyjne pozycje...zabawa swietna i dobrze spedzony czas...polecam na wypad z paczka przyjaciol lub rodzina
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2009-12-22 21:11:30 (14 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

slowem wstepu...czekalam na ten film i wiazalam z nim nadzieje...ksiazka dla mnie swietna ,oczywiscie zdawalam sobie sprawe,ze ciezko bedzie by film dorownal ksiazce .
Ksiazka zawiera we mnie wiele ciekawych przemyslen i pokladalam nadzieje ,ze uda sie w filmie oddac glebie ksiazki...nie udalo sie...obejrzalam,nie zasnelam ale ...nie bylo bum...a szkoda


Veronika Decides to Die
USA 2009
Obyczajowy
Reżyseria: Emily Young
Scenariusz: Larry Gross, Roberta Hanley
Obsada: Sarah Gellar, Jonathan Tucker
Czas trwania: 105

Długo oczekiwana ekranizacja kultowej powieści Paula Coelho. Weronika jest młoda kobietą, która z pozoru wiedzie idealne życie. Jednak w jej własnych oczach wydaję się ono mdłe i dlatego, bez wyraźnego powodu, Weronika postanawia odebrać sobie życie. Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu psychiatrycznym, lekarze oznajmiają jej, że zostało jej zaledwie kilka dni życia. Paradoksalnie ta wiadomość budzi w niej głód poznania, emocje oraz wolę życia, jakich nigdy wcześniej nie doznała. Dzięki niej Weronika poznaje smak wolności.

nie mniej warto obejrzec jesli sie czytalo ksiazke zeby samemu sie przekonac jakie na nas robi wrazenie


Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2009-12-26 19:09:17 (14 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte



Film obejrzalam z namowa znajomej,bo przyznac sie musze rzadko ogladam Polskie filmy.
Film w rezyserii Katarzyny Roslaniec opowiada historie czterech nasolatek ,tytulowych galerianek ,ktore wyszukują w centrach handlowych i klubach sponsorów. Dziani panowie za seks kupują im ubrania i upragnione telefony.Film,choc momentami smieszny(zwaszcza dialogi) przeraza ,moze dlatego ,ze zbyt duzo nasluchalam sie od ojca-ochroniarza na dyskotekach o tym co potrafia robic nastolatki,dlatego jestem sklonna uwierzyc ,ze to co jest pokazane w tym filmie jest niestety smutna prawda ,samotnosc i odrzucenie jak rowniez potrzeba akceptacji pod przykrywka lekcewazacej pozy.

[ Ostatnio edytowany przez: EFKAKONEFKA33 26-12-2009 19:09 ]

Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2009-12-27 18:02:30 (14 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2009-12-12 14:40:22, marcinb napisał(a):

Film do obejrzenia, trzyma w napieciu, bardziej poprzez pytanie jak on to zrobil? niz czy to on to zrobil?. Po prostu dobrze napisany scenariusz i dobrze zagrany film.



film obejrzalam wczoraj wieczorem i coz...zostaje mi sie tylko zgodzic z Toja opinia Marcinie:-D
nie zanudzilam sie ,film rzeczywiscie wciagnal...

Ps.patrze pare postow do gory i jestem przerazona ,ze tylko ja sie tu udzielam :-]Ludzie czekam na Wasze opinie...
Sherlocka tez chcialabym obejrzec i Doriana Greya...
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kasia_red

Post #7 Ocena: 0

2009-12-27 21:26:04 (14 lat temu)

Kasia_red

Posty: 3813

Kobieta

Z nami od: 10-07-2009

Skąd: Londyn

To i ja się udzielę, ale nie będzie to nowość kinowa, ani film do obejrzenia przed śmiercią ;-) Coś zaskakującego bardzo. Ostatnio w moim ulubionym kinie wyświetlano filmy sprzed kilu lat i poszłam na coś, na co tak naprawdę miałam wejściówkę. Spóźniłam się kilka minut, usiadłam, spojrzałam na bilet, a tam tytuł: Przyjeżdża orkiestra (Bikur Ha-Tizmoret). Produkcja izraelsko-francuska. Pomyślałam sobie - boshhh, co ja tu robię, zamiast siedzieć w domu w ciepłych kapciach. I zaczęłam oglądać. Z minuty na minutę coraz większe zdziwienie. Film perfekcyjny pod każdym wzgledem. Nie jest to historia przewracajaca wnętrza do góry nogami. Fabuła dosyć smutna, ale opowiedzana w przekomiczny sposób. I do tego zdjęcia - majstersztyk. Nie ma niczego przypadkowego, prawie wszystko podporządkowane komizmowi sytuacyjnemu, który w nagromadzeniu przedstawia tragiczną prawdę o głównym bohaterze. W sumie rzadko jaki film wywołuje we mnie tak pozytywne wrażenia, a zaskoczenie było tym większe, że zupełnie się nie spodziewałam tak dobrego kina.

Wizyta orkiestry, Bikur Ha-Tizmoret, 2007 rok, reż. Eran Kolirin
Nie wchodź w dyskusję z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

EFKAKONEFKA33

Post #8 Ocena: 0

2009-12-27 21:35:22 (14 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2009-12-27 21:26:04, Kasia_red napisał(a):
To i ja się udzielę, ale nie będzie to nowość kinowa, ani film do obejrzenia przed śmiercią ;-) Coś zaskakującego bardzo

Wizyta orkiestry, Bikur Ha-Tizmoret, 2007 rok, reż. Eran Kolirin

Nie chodzi o to zeby byla nowosc kinowa ,fajnie ,ze sie podzielilas swoja opinia.Z reka na sercu nie slyszalam o tym filmie a z tego co mowisz brzmi ciekawie.Poczytalam tez recenzje z netu ,duzo pozytywnych...Cos mi sie wydaje ,ze postaram sie to obejrzec ,jezeli uda mi sie do tego dostac;-)ale nie poddam sie bez walki.Po obejrzeniu wrzuce swoje przemyslenia:-D
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #9 Ocena: 0

2009-12-29 13:33:46 (14 lat temu)

galadriel

Posty: 14709

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Efkakonefka kinomaniaku;)
widze ze tu ostatnio urzedujesz:)
Jesli jeszcze nie widzialas-jestem pewna ze ten film Ci sie spodoba-Miedzystanowa 60-czy raczej 'Ale jazda'
Pamietam ,ze na mnie kiedys zrobil wrazenie,choc nie jest to "niszowe europejskie z zalozenia wielce ambitne kino".
Dlaczego?Akurat swietnie udalo sie to opisac mojej kolezance(zreszta po jakims kierunku typu filmoznastwo czy krytyka filmowa ,czy cos w tm stylu),wiec ja po prostu zacytuje:

Cytat:
jeśli cos do mnie przemawia, porusza mnie, zmusza do myślenia, czy choćby przenosi mnie na chwilę w inny, lepszy świat, pozwala mi oderwać się od tego co mnie wkurwia to jest to - a czy jest banalne i oklepane, czy stosuje płytkie i mało wyszukane figury retoryczne mam to głęboko w d. [...] słynął z czystych i ciekawych ujęc, ale przez to zrobił przez całe życie tylko kilka filmów, cóż ich artyzm jest niezaprzeczalny, ale co z tego?!Kiedyś obejrzałam wszystkie jego filmy i... nie pamiętam żadnego:)


Hmm...a ten film sie pamieta.
W ciekawy sposob obnaza wady roznych srodowisk,celuje w glupote czy wrecz paranoje otaczajacej nas rzeczywistosci,jednoczesnie pokazujac ze nie kazdy ma ochote byc jej czescia,ze warto trzymac sie swoich prawd i szukac...
Jednym slowem,cos dla niepokornych buntownikow;)

Mniej subiektywny opis znaleziony w necie:

recenzja



:-):-D;-)

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LekarzDrzew

Post #10 Ocena: 0

2009-12-29 14:25:47 (14 lat temu)

LekarzDrzew

Posty: 856

Mężczyzna

Z nami od: 28-12-2009

Skąd: Mansfield

The End- dokument,ktory wyszedl chyba niecaly rok temu na DVD.Wypowiedzi klku prominentnych przedstawicieli swiata przestepczego londynskiego south endu poprzedniej generacjii.Dobrze zmontowane i ciekawe,jeden najlepszych dokumentow ktore ostatnio widzialem.Polecam.

http://www.imdb.com/video/imdb/vi1196163865/[/URL]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 101 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 99 | 100 | 101 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,