MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Cyfra + bez anteny?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

iloclaude

Post #1 Ocena: 0

2009-08-27 20:25:22 (15 lat temu)

iloclaude

Posty: 301

Kobieta

Z nami od: 23-07-2007

Skąd: Luton (Poznan)

Cytat:

2009-08-27 19:24:52, Superlover napisał(a):
Cytat:

2009-08-27 18:09:03, iloclaude napisał(a):
A powiedzcie mi prosze jeszcze jedno: w jaki spoob dziala VIRGIN skoro nie ma anteny za oknem? Mam w domu skrzynke wlasnie Virgin i podlaczonych ich box. Da rade sciagnac ich sygnal na dekoder cyfry z jakimis zmianami w ustawieniach?

Nie. Virgin to telewizja kablowa, nie oferuje polskich kanalow


wiem, ze nie oferuje polskich programow, bo ja mam :-) ale chodzilo mi raczej o to, czy jakbym np podlaczyla kabel z virgin do dekodera cyfry, pozmieniala jakies tam ustawienia w tym dekoderze to czym bym byla w stanie odbierac kanaly z cyfry?
Co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iloclaude

Post #2 Ocena: 0

2009-08-27 20:34:16 (15 lat temu)

iloclaude

Posty: 301

Kobieta

Z nami od: 23-07-2007

Skąd: Luton (Poznan)

Cytat:

2009-08-27 18:57:16, krakn napisał(a):
po koleji, obydwa rozwiązania są równie dobre, ale panel ma ten plus że jest mniejszy, 4cm grube, mniej więcej powierzchnia kartki A4, co do LBN, to jest i to jest ich kilkadziesiąt :)))
a jajo własnie polega na tym że wewnątrz są mini nateny i mini LBn działają niczym zestaw wielu antnen stanowiąc jeden duży.
To tak jak system radioteleskopów w Australii i newadzie, zasada ta sama tylko miniaturyzacja bo zastosowanie inne :)

co do zabierania gdy cie nie ma, w sumie można i tak, oczywiście antena musi być ustawiona tak jak każda inna, ale jak sobie namalujesz lakierem do paznokci punkty w którym miejscu ma być skręcony kont to faktycznie zajmie ci to nie więcej jak 3 minuty :)

Ciupku jeszcze dodam że gdy ja kupowałem Boxa, nie było paneli na TWIN wiec miałem dwa wyjścia kupić box i wsadzić do niego LBN twin, albo dwa panele żeby móc oglądać na jednym a na drugim programie nagrywać.
Teraz bym kupował raczej panel.
Teraz mam dwie anteny na jednym quatro a na drugim Twin, każda jest na inną satelitę, podpięte do dwóch tunerów przez przełączniki ale to już inna bajka i zabawa ;-)


W tej chwili mam dekoder z mozliwoscia nagrywania, ale w poazdzierniku bede go wymieniac na normalny, czyli chyba nie musze miec TWIN,nie? Jak juz sie podlaczy ten panel to jakies ustawienia w dekoderze zmieniac?
Moge proscic o jakies linki z polecanymi flat panelami? O podlaczenie tego typu urzadzenia bede musiala poprosic chyba jakiego znawce tematu, bo sama to raczej rady nie dam...
Co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2009-08-27 21:37:43 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2009-08-27 21:49:55 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2009-08-27 20:34:16, iloclaude napisał(a):
Cytat:

2009-08-27 18:57:16, krakn napisał(a):
po koleji, obydwa rozwiązania są równie dobre, ale panel ma ten plus że jest mniejszy, 4cm grube, mniej więcej powierzchnia kartki A4, co do LBN, to jest i to jest ich kilkadziesiąt :)))
a jajo własnie polega na tym że wewnątrz są mini nateny i mini LBn działają niczym zestaw wielu antnen stanowiąc jeden duży.
To tak jak system radioteleskopów w Australii i newadzie, zasada ta sama tylko miniaturyzacja bo zastosowanie inne :)

co do zabierania gdy cie nie ma, w sumie można i tak, oczywiście antena musi być ustawiona tak jak każda inna, ale jak sobie namalujesz lakierem do paznokci punkty w którym miejscu ma być skręcony kont to faktycznie zajmie ci to nie więcej jak 3 minuty :)

Ciupku jeszcze dodam że gdy ja kupowałem Boxa, nie było paneli na TWIN wiec miałem dwa wyjścia kupić box i wsadzić do niego LBN twin, albo dwa panele żeby móc oglądać na jednym a na drugim programie nagrywać.
Teraz bym kupował raczej panel.
Teraz mam dwie anteny na jednym quatro a na drugim Twin, każda jest na inną satelitę, podpięte do dwóch tunerów przez przełączniki ale to już inna bajka i zabawa ;-)


W tej chwili mam dekoder z mozliwoscia nagrywania, ale w poazdzierniku bede go wymieniac na normalny, czyli chyba nie musze miec TWIN,nie? Jak juz sie podlaczy ten panel to jakies ustawienia w dekoderze zmieniac?
Moge proscic o jakies linki z polecanymi flat panelami? O podlaczenie tego typu urzadzenia bede musiala poprosic chyba jakiego znawce tematu, bo sama to raczej rady nie dam...


no skoro robisz krok w tył to faktycznie nie bedzie ci potrzebny twin, ale jak za jakiś czas jednak zapragniesz mieć nagrywanie, albo powiedzmy 2 tunery w domu to się moze przydać i co będziesz kupowała nową antene? bez sensu, nie ma aż takiej dużej różnicy.

Możesz pogoglować i coś gdzieś znaleść, trudno mi w tym momencie coś wskazać poza sklepem w którym sam kupiłem, i link jest w jednym z pierwszych postów.
Ustawia się tak samo jak każdą inną, hm, dobrze jest mieć takie urządzonko za około 8 funtów, nazywa się satfinder, kupiłem na ebay, niesamowicie ułatwia odnalezienie najsilniejszego sygnału i nie musisz latać do tunera co chwile i patrzeć jak sygnał wygląda albo wrzeszczeć rośnie roś spaaaadł, rośnie rośnie...co prawda polscy sąsiedzi pewnie mają ubaw ale chyba nie o to chodzi, wiec warto mieć jeżeli często się przeprowadzasz :)
Znajomemu też to ułatwi, a jak nie masz znajomego to "specjaliści" wołają od 50 do 100 funtów
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

iloclaude

Post #5 Ocena: 0

2009-08-27 23:04:38 (15 lat temu)

iloclaude

Posty: 301

Kobieta

Z nami od: 23-07-2007

Skąd: Luton (Poznan)

Cytat:

2009-08-26 09:10:09, krakn napisał(a):


Tak jak wspominałem rozwiązaniem może być antena tyu flat panel

taką antene możesz zamówić albo przez ebay albo bezpośrednio w sklepie również internetowym np tutaj, mnie kurier przywiózł wciągu 3 dni, są wiarygodni i szybcy

i teraz trzeba zdecydować się co oczekujesz od takiej anteny, jeżeli nie planujesz korzystać z PVR lub np dwóch tunerów, to możesz wybrać panel z jednym LBN czyli Single LBN
np ta http://www.techno-com.de/shop/d_2360.php

Gdy kożystasz z PVR czyli TV z nagrywaniem lub np masz dwa tunery wybierz TWIN czyli z dwoma LBN
np ten http://www.techno-com.de/shop/d_2543.php

Anten tego typu, również o innych kształtach, np tuby coś jak by luneta, w kształcie dachówki itd jest bardzo wiele, niestety cena jest znaczna ale z drugiej strony jak nie ma wyjścia i w sumie kupuje się to raz na wiele lat i rozwiązuje wiele problemów.

I jeszcze jedna ważna informacja, gdy będziesz szukał anteny pamiętaj by posiadała parametr Polarisation Dual Linear (Horizontal und vertikal ) bo np są nieco tańsze panele z francuskiego canal + i tam polaryzacja jest tylko pionowa! wiec oglądniesz tylko połowę programów.




Czy tego typu antena ma jakis podstawek, na ktorym bede mogla ja wystawic przez okno? Bez montazu na scianie budynku?
Co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iloclaude

Post #6 Ocena: 0

2009-08-27 23:06:18 (15 lat temu)

iloclaude

Posty: 301

Kobieta

Z nami od: 23-07-2007

Skąd: Luton (Poznan)

a co panowie mysla na temat tej anteny?

http://www.dworld.at/product_info.php?info=p1311_CAMOS-CSA-168VH.html&XTCsid=7cvjuvhathvidsfure35o70lr0
Co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anmi

Post #7 Ocena: 0

2009-08-28 00:16:58 (15 lat temu)

anmi

Posty: 584

Mężczyzna

Z nami od: 26-03-2007

Skąd: Newark

1311_CAMOS-CSA-168VH.html&XTCsid" target="_blank">twój link nie działa ;) ten tak ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

Superlover

Post #8 Ocena: 0

2009-08-28 01:39:44 (15 lat temu)

Superlover

Posty: 3034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 21-03-2009

Cytat:

2009-08-27 23:06:18, iloclaude napisał(a):
a co panowie mysla na temat tej anteny?

Na pewno bedzie dzialac (do tego zostala zbudowana), pytanie czy warto na to wydac ok. 200 funtow i czy nie zabronia ci jej uzywac
Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie świnią :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #9 Ocena: 0

2009-08-28 08:43:28 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

tak będzie działać, i nie 200 a około 150 funtów, 170 euro, jak nie ma innego wyjścia to trzeba i już, zazwyczaj w pudełku jest zestaw różnych uchwytów czy tak jak na ostatnim linku pokazane jest po prostu jakaś podstawka, która jakoś mimo wszytko trzeba będzie dodatkowo zabezpieczyć żeby ją wiatr nie ruszał.
Do tego typu anteny się już nie przyczepią pod warunkiem że nie przykręcisz jej do elewacji, na parapet ok, do futryny okiennej itp
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

iloclaude

Post #10 Ocena: 0

2009-08-28 18:23:15 (15 lat temu)

iloclaude

Posty: 301

Kobieta

Z nami od: 23-07-2007

Skąd: Luton (Poznan)

Gdy odbieram cyfre przez antene to LNB ma ustawione na "NIE". Gdy zmieniam na "TAK" to nie powinno odbierac zadnego programu, prawda? :-o
Co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,