MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Cyfra + bez anteny?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 43

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

iloclaude

Post #1 Ocena: 0

2009-08-25 21:40:12 (15 lat temu)

iloclaude

Posty: 301

Kobieta

Z nami od: 23-07-2007

Skąd: Luton (Poznan)

Siemanko! Pisze,bo mam zonka :( Otoz wprowadzilismy sie do mieszkania w bloku na parterze. Zaistalowalsimy sobie przy oknie antenke sky, z tym, ze ogladamy cyfre. Problem polega na tym, ze dzis otrzymalismy list informujacy nas, ze nie mozna wieszac niczego na scianach ani na balkonach! Mamy 2 tygodnie na sciagniecie anteny ze sciany :( Zanim sie na to mieszkanie zdecydowalismy pytalismy w angencji, czy na pewno mozna zainstalowac antene, bo to dla nasz wazne. Odpowiedz byla oczywiscie twierdzaca, a tu taki psikus :-Y Czy moze orientujecie sie, co mozemy zrobic w takiej sytuacji? Czy istnieje inna mozliwosc ogladania programow cyfry niz przez zamontowanie anteny na scianie?

[ Ostatnio edytowany przez: iloclaude 25-08-2009 21:41 ]

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Superlover

Post #2 Ocena: 0

2009-08-25 21:45:26 (15 lat temu)

Superlover

Posty: 3034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 21-03-2009

Owszem - zamontowac antene na dachu
troche trudniej i trzeba wiecej kabla
ale moze mniej bedzie sie rzucac w oczy administracji :-)
Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie świnią :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

iloclaude

Post #3 Ocena: 0

2009-08-25 21:49:52 (15 lat temu)

iloclaude

Posty: 301

Kobieta

Z nami od: 23-07-2007

Skąd: Luton (Poznan)

to jest blok, 4. pietrowy blok...

[ Ostatnio edytowany przez: iloclaude 25-08-2009 21:50 ]

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Superlover

Post #4 Ocena: 0

2009-08-25 21:53:28 (15 lat temu)

Superlover

Posty: 3034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 21-03-2009

ze to jest blok to sie domyslam. Bloki tez maja dachy?

Napisz podanie do administracji ze potrzebujesz talerza do odbioru tv, ktora pozwala ci utrzymywac wiez z krajem i nie zapomniec ojczystego jezyka
a ewentualna odmowe potraktujesz jako przejaw dyskryminacji ze wzgledu na narodowosc!

mozesz zrezygnowac z anteny jezeli zapewnia ci w gniazdku sygnal z Hotbirda (13E)

[ Ostatnio edytowany przez: Superlover 25-08-2009 21:55 ]

Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie świnią :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

iloclaude

Post #5 Ocena: 0

2009-08-25 22:05:00 (15 lat temu)

iloclaude

Posty: 301

Kobieta

Z nami od: 23-07-2007

Skąd: Luton (Poznan)

w jaki sposb administracja moze dac sygnal do gnizadka? kurcze bladego pojecia o tym nie mam, a zdenerwowalam sie bardzo tym listem! A moge Cie prosci o wzor listu, ktory mogalbym do niech napisac ;-)
Co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2009-08-25 22:12:24 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie wiem jak to pod dyskryminacje podchodzi niby, bo nie zauwazylam, zeby zabronili anteny tylko do polskiej tv, a raczej ze wzgedow (nie wiem, moze estetycznych? bezpieczenstwa?) maja polise, ze zadnych anten nie mozna obwieszac.

Odwolac sie mozesz, moze sa jakies wyjatki, moze sie raczej okazac, ze przedstawia ci odpowiedni paragraf ktory o tym mowi. To raczej agencja wprowadzila cie w blad.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2009-08-25 22:45:47 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

juz pisałem o moim przypadku kilkakrotnie(wpisz w wyszukiwarkę cyfra, flat panel, lub cubsat) tez to przechodziłem, u nas weszli w spółkę z Skayem i wszystkim kazali zdjąć antenę, grałem z nimi w ciuciubabkę chyba z 1,5 roku, najmniej rzucali się o antenę typu flat panel, ale koszt takiej anteny bardzo wysoki, w końcu przeprowadziliśmy się do domku i mamy spokój
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #8 Ocena: 0

2009-08-25 23:13:39 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Superlover

Post #9 Ocena: 0

2009-08-26 00:29:17 (15 lat temu)

Superlover

Posty: 3034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 21-03-2009

Cytat:

2009-08-25 22:12:24, Adacymru napisał(a):
Nie wiem jak to pod dyskryminacje podchodzi niby, bo nie zauwazylam, zeby zabronili anteny tylko do polskiej tv, a raczej ze wzgedow (nie wiem, moze estetycznych? bezpieczenstwa?) maja polise, ze zadnych anten nie mozna obwieszac.

Anglicy nie potrzebuja anteny bo maja sygnal sky z instalacji blokowej

Ja tez nie cierpie widoku scian blokow obwieszonych talerzami, ale w tym wypadku sytuacja jest wyjatkowa wiec moga zrobic wyjatek

alernatywnie jak wspomnialem zamontowac talerz na dachu, tam niepowinien zaklocac estetyki

[ Ostatnio edytowany przez: Superlover 26-08-2009 00:31 ]

Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie świnią :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #10 Ocena: 0

2009-08-26 09:10:09 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

estetyki możne nie, ale zakłóca dochody :-]
U nas było tak perfidnie że nawet nie można było sobie zdecydować samemu, czy chce się mieć internet z innego operatora niż przez kabel BT, środek Londynu w koło kilku operatorów TV kablowej a nasza posesja wyspą, żadnych innych operatorów telewizji kablowej, a listy z żądaniem zdjęcia anteny zawierały reklamę jedynie słusznej.

Tak jak wspominałem rozwiązaniem może być antena tyu flat panel

taką antene możesz zamówić albo przez ebay albo bezpośrednio w sklepie również internetowym np tutaj, mnie kurier przywiózł wciągu 3 dni, są wiarygodni i szybcy

i teraz trzeba zdecydować się co oczekujesz od takiej anteny, jeżeli nie planujesz korzystać z PVR lub np dwóch tunerów, to możesz wybrać panel z jednym LBN czyli Single LBN
np ta http://www.techno-com.de/shop/d_2360.php

Gdy kożystasz z PVR czyli TV z nagrywaniem lub np masz dwa tunery wybierz TWIN czyli z dwoma LBN
np ten http://www.techno-com.de/shop/d_2543.php

Anten tego typu, również o innych kształtach, np tuby coś jak by luneta, w kształcie dachówki itd jest bardzo wiele, niestety cena jest znaczna ale z drugiej strony jak nie ma wyjścia i w sumie kupuje się to raz na wiele lat i rozwiązuje wiele problemów.

I jeszcze jedna ważna informacja, gdy będziesz szukał anteny pamiętaj by posiadała parametr Polarisation Dual Linear (Horizontal und vertikal ) bo np są nieco tańsze panele z francuskiego canal + i tam polaryzacja jest tylko pionowa! wiec oglądniesz tylko połowę programów.

No cóż w Polsce by okrzyknięto by stalinowskim komunizmem a tu... no cóż zawsze możesz się wyprowadzić, ale kurcze kup sobie mieszkanie w takim budynku to zima masakra :-Y
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,