MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dysk do radia samochodowego

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

snerg64

Post #1 Ocena: 0

2019-09-23 13:13:48 (5 lat temu)

snerg64

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 18-07-2016

Skąd: 3rd Stone from the Sun

Zgadza sie dla starych odtwarzaczy lepsze byly CD- czyli do nagrywarki CD-R (w przeciwienstwie do CD+R) tyle ze to muslaoby byc auto z poczatku wieku.

Natomiast odnosnie problemu to przychadza mi na mysl dwie opcje. Albo jakosc plytek jest kiepska lub tez predkosc nagrywania jest zbyt duza co nie wnikajac w detale ma znaczenie.
W dodatkowych opcjach wypalania w WMP mozesz wybrac predkosc zapisu, sprobuj najwolniejsza lub srednia.

Cytat:

2019-09-23 10:51:15, stanislawski napisał(a):
To właśnie zrobiłem. Na Windows Media Player. I nie działa.

---

Co do CD minus - są też CD plus (CD+).
Na jednym z forów motoryzacyjnych przeczytałem, że dla tego typu odtwarzaczy ma być właśnie CD-.



You might fail at something you don't like so you might as well take a chance at doing what you love.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2019-09-23 13:34:00 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Płytki są te same, co kiedyś.
Natomiast przed chwilą doradzono mi, aby wziąć po prostu inne. Niekoniecznie z lepszej firmy, droższe. Inne. Może...
Prędkość sprawdzę, też o tym słyszałem. Choć obawiam się, że WMP ma nastawioną najwolniejszą jako default.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2019-09-23 19:26:33 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Kiedyś na "wieży" miałem problem z nagrywana muzyka a sklepowe działały normalnie , problem zniknął gdy zainstalowałem na komputerze program Nero Express , wybierałem opcję nagrań audio CD , najniższą prędkość i wszystko normalnie działało , było to kilkanaście lat temu ale zawsze gdy używałem tego programu płytki działały , nawet jak kopiowałem gry na PSX

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2019-09-23 21:28:11 (5 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

a wejscie na jack-a jest? podpiecie mp3 to chyba najlepsza opcja?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2019-09-23 21:54:57 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie wiem, na ile pomoge. Przy nagrywaniu korzystam z online konwerterow do mp3 i dopiero wypalane pod Windowsem.
Przetestowane plyty w wielu odtwarzaczach, w tym samochodowych.
Czasem same plytki sa smieciowe i szybko padaja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2019-09-23 22:53:19 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2019-09-23 13:13:48, snerg64 napisał(a):
Zgadza sie dla starych odtwarzaczy lepsze byly CD- czyli do nagrywarki CD-R (w przeciwienstwie do CD+R) tyle ze to muslaoby byc auto z poczatku wieku.

Natomiast odnosnie problemu to przychadza mi na mysl dwie opcje. Albo jakosc plytek jest kiepska lub tez predkosc nagrywania jest zbyt duza co nie wnikajac w detale ma znaczenie.
W dodatkowych opcjach wypalania w WMP mozesz wybrac predkosc zapisu, sprobuj najwolniejsza lub srednia.

Cytat:

2019-09-23 10:51:15, stanislawski napisał(a):
To właśnie zrobiłem. Na Windows Media Player. I nie działa.

---

Co do CD minus - są też CD plus (CD+).
Na jednym z forów motoryzacyjnych przeczytałem, że dla tego typu odtwarzaczy ma być właśnie CD-.






Słyszałem o płytach DVD+R ale nie o CD+R , albo jest zwykła CD-R albo CD-RW , spróbuj na dwóch różnych płytkach nagrać w formacie audio na wolnej prędkości , poczekaj do samego końca operacji aż otworzy Ci się stacja dysków sama , większość programów dopiero na końcu nagrywania dogrywa potrzebne dane do płyty audio . Jeżeli to nic nie pomoże to po prostu masz trefny laser w radiu . Czyta płyty oryginalnie nagrane , za to ma problem z prywatnie nagrywanymi , które często są słabszej jakości kopią tych sklepowych .
Na radiu powinien być znak MP3 jeżeli odtwarza takie pliki. Jeżeli nie ma to prawdopodobnie odtwarza tylko pliki audio WMA albo wogole tylko format CD-audio , w internecie rzadko stosowany, jest jeszcze opcja sprawdzenia jakiego rodzaju pliki są n płycie która działa na tym radiu . Wsadź ją do laptopa / komputera , wejdź na zawartość płyty kliknij prawym myszy na plik i wybierz opcję właściwości , będzie napisane jaki to rodzaj pliku
Mówię Ci ściągnij program Nero express i nagraj kilka utworów w formacie audio CD , tam jest taka opcja , prawdopodobnie będzie działać

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 23-09-2019 23:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #7 Ocena: 0

2019-09-24 11:03:45 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Wiéc jeszcze raz to samo.
Nie ma problemu z prywatnie nagrywanymi w ogóle, tylko z tymi, które teraz nagrywam. Nagrane parę lat temu. działają.

Były nagrywane na Nero - mam Nero.

O MP3 już było mówione (nie nagrywam w tym).

Umiem sprawdzić jakie są pliki na tym co odtwarza (CDA) i w takim formacie też nagrałem.

Czekam do samego końca operacji aż otworzy mi się stacja dysków sama.

[ Ostatnio edytowany przez: stanislawski 24-09-2019 11:05 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Emeryt56

Post #8 Ocena: 0

2019-09-24 12:07:59 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2019-09-24 11:03:45, stanislawski napisał(a):

Nie ma problemu z prywatnie nagrywanymi w ogóle, tylko z tymi, które teraz nagrywam. Nagrane parę lat temu. działają.




Najwyraźniej obecnie zabezpieczenia anty-pirackie dobrze działają.
Na próbę spróbuj coś nagrać co nie jest chronione autorskimi prawami.

Hmm... wszystko się da obejść tylko zasięgnij języka u nastolatków.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #9 Ocena: 0

2019-09-24 12:27:00 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Nie działają. Nagrane jest. Tylko nie odtwarza na tym odtwarzaczu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

snerg64

Post #10 Ocena: 0

2019-09-24 13:20:00 (5 lat temu)

snerg64

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 18-07-2016

Skąd: 3rd Stone from the Sun

Oznaczeniem CD+R ktore bardzo szybko zmieniono na CD+ tudziez E-CD itp. okreslano plyty do zapisu audio+dane. Nie pamietam juz dzis czy format byl oficjalny czy po prostu niektorzy producenci tanich plyt zwyczajnie zywili sie na sprzedazy dodatkowego typu nosnikow ale w sklepach mozna bylo dostac cos takiego jak CD+R. Roznicy z CD-R nie bylo jesli chodzi o sam zapis. W Nero mozna bylo sobie to robic na dowolnym nosniku.
Czesto do czasopism dodawano plytki z muzyka gdzie ostatnia sciezka to byly programy do miksowania muzy i wtedy rowniez nadruk byl CD+R choc nie bylo to regula.
Tyle historii z ciekawych czasow.

Co do problemu w tytule to jak juz pisalem kombinacja jakosc plyty i predkosci zapisu powinna byc jego rozwiazaniem bez wzgledu na uzyty program.

EDIT: No chyba ze nagrywarka ma zanieczyszczony laser lub jest on marnej jakosci (umiera, slaba kolimacja) to wtedy wypieki z takiego urzadzenia zazwyczaj czyta tylko ono samo lub inne podobnej jakosci ustrojstwo.

Cytat:

2019-09-23 22:53:19, Wielim napisał(a):
Słyszałem o płytach DVD+R ale nie o CD+R , albo jest zwykła CD-R albo CD-RW , spróbuj na dwóch różnych płytkach nagrać w formacie audio na wolnej prędkości , poczekaj do samego końca operacji aż otworzy Ci się stacja dysków sama , większość programów dopiero na końcu nagrywania dogrywa potrzebne dane do płyty audio . Jeżeli to nic nie pomoże to po prostu masz trefny laser w radiu . Czyta płyty oryginalnie nagrane , za to ma problem z prywatnie nagrywanymi , które często są słabszej jakości kopią tych sklepowych .
Na radiu powinien być znak MP3 jeżeli odtwarza takie pliki. Jeżeli nie ma to prawdopodobnie odtwarza tylko pliki audio WMA albo wogole tylko format CD-audio , w internecie rzadko stosowany, jest jeszcze opcja sprawdzenia jakiego rodzaju pliki są n płycie która działa na tym radiu . Wsadź ją do laptopa / komputera , wejdź na zawartość płyty kliknij prawym myszy na plik i wybierz opcję właściwości , będzie napisane jaki to rodzaj pliku
Mówię Ci ściągnij program Nero express i nagraj kilka utworów w formacie audio CD , tam jest taka opcja , prawdopodobnie będzie działać

[ Ostatnio edytowany przez: snerg64 24-09-2019 13:29 ]

You might fail at something you don't like so you might as well take a chance at doing what you love.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,