MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ebay problem z przesylka.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 32

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

elemelek

Post #1 Ocena: 0

2016-11-01 02:07:59 (8 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Witam.
Mam problem z kupnem na ebay.
Zalozylem sobie konto na ebay, zeby kupic jedna rzecz, zawsze korzystalem z Amazonu. Najpierw czekalem na zalozenie Paypal okolo miesiaca, a gdy wszystko sie wyjasnilo, zakupilem mate za 15f. Niby miala dojsc w 2 dni.
Po tygodniu cisza, napisalem do sprzedajacego, on odpisal zeby pochodzic po sasiadach. Sprawdzilem tracking, i nigdzie nie pisalo, zeby przesylka byla dostarczona.
Minol kolejny tydzien, znow pisze do tego goscia, mowi 2-3 dni poczekac na wyjasnienie sprawy.
Mija z 5 dni, pisze do niego, zero odpowiedzi. Wkurzony napisalem do ebaya, kaza czekac.
Odpisuja ze paczka dostarczona i wysylaja tracking. Ja patrze a tam przesylka odeslana do sprzedajacego.
Pisze na Live Chat Yodel co jest. Nie potafia wyjasnic, dlaczego kurier nie zostawil notki. Ale przesylka odeslana do nadawcy.
Wysylam rozmowe do ebaya i pisze co jest.
Zamykaja case i mowia, ze dostalem przesylke.
Pisze im, ze na tracking pisze, ze odeslana.
Znowu odp z ebay, ze sorry nie mozemy Ci pomoc. Mamy swoje procedury itp.

Wiem, ze to 15f, ale dlaczego ktos moze mnie tak okradac? Gosc ma ponad 18 tys komentarzy.
Co moge zrobic?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2016-11-01 09:33:20 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Przede wszystkim problem lezy czesto po stronie Yodel. Nagminnie dostawca nawet nie podjezdza pod adres, tylko zostawia przesylke na magazynie, ewentualnie losowo gdzies rzuca, jest mnostwo skarg na funkcjonowanie firmy. I trudno nawet winic kierowcow - dostawcow, majacych tak ustawiony grafik, ze czesto jest niewykonalny.
Mozesz wystawic negatywna opinie sprzedawcy, mozesz sie z nim kontaktowac i wyjasniac, mozesz przez PP cofnac platnosc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2016-11-01 09:40:24 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2016-11-01 09:42:50 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Czyli sie cos zmienilo.
Kopalismy sie z Yodel i w efekcie blokowalismy platnosc, jak sam sprzedajacy zaproponowal.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elemelek

Post #5 Ocena: 0

2016-11-01 14:57:20 (8 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Dziwne.
Jeżeli sprzedawca dostał zwrot towaru, mam potwierdzenie z Yodla, to ja nie mogę nic tym zrobić poprzez ebay? No kurde, chore to jest dla mnie, wysłałem kolejną wiadomość do ebaya, i do sprzedającego, chociaż bardzo wątpię, że coś poradzą.
Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego tak jest? Skoro mają potwierdzenie, że wysłane zostało do sprzedającego, to dlaczego nic nie mogą zrobić?
Korzystam tyle lat z Amazon, i nigdy nie było problemów.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

abd_ul

Post #6 Ocena: 0

2016-11-01 21:32:25 (8 lat temu)

abd_ul

Posty: 363

Mężczyzna

Z nami od: 04-06-2013

Skąd: Londyn

zloz pozew poprzez paypal, masz na to 180 dni od zakupu chociaz to dziwne ze ebay po stronie sprzedajacego stanal, zazwyczaj bez problemu zwracaja pieniadze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

elemelek

Post #7 Ocena: 0

2016-11-02 02:10:49 (8 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Teraz mi ebay odpisal, ze widza, ze przesylka odeslana do sprzedawcy, ale to nic nie zmieni.
Pisza, zebym zadzwonil i polubownie dogadal sie ze sprzedajacym.
Porazka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #8 Ocena: 0

2016-11-02 04:30:33 (8 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Wejdz na swoje konto na Papalu. Tam bedziesz mial mial swoja transakcje. Otworz sprawe ze przesylka jest niedostarczona. To sprzedawca bedzie musial sie postarac i udowodnic ze dostales przesylke. Jesli ma tracking i pokazuje ze przesylka nie jest dostarczona do Ciebie Paypal odda ci pieniadza.

Paypal i ebay to teraz oddzielne fimry.

Ja sprzedaje przez ebay i jak trafi mi sie "cwaniak" od czasu do czasu to ja musze udowadniac ze przesylke dostarczylem inaczej oddaja kase kupujacemu.

Bardziej chronia kupujacego niz sprzedajacego.

Na przyszlosc jesli nie otrzywmales przesylki w okreslonym czasie wyslij wiadomosc do kupujacego z zapytaniem jesli nie odpowiada w klarowny sposob otworz sparawe i czekaj.

Nie powinno to trwac tygodniami.

Dziwne ze ebay zamknal sprawe.

Nawet jak dostarczyli do sasiada to nie twoj problem. Mieli dostarczyc na twoj adress.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

elemelek

Post #9 Ocena: 0

2016-11-02 13:29:22 (8 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Ja tak zrobiłem, nie dostałem przesyłki po 2-3 dniach, to pisałem najpierw do sprzedającego, odpisał, żeby czekać i olewka, więc od razu otworzyłem sprawę na eBay.

Masakra, tak jakby eBay, miał mnie za oszusta, fakt nigdy nie korzystałem wcześniej z eBaya, no ale tutaj jest wszystko czarne na białym.
Zaraz przez paypala będę działał.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2016-11-02 13:35:41 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,