MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Drukarka Samsung Xpress C460W - Zacinanie papieru

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Netta6

Post #1 Ocena: 0

2016-07-05 22:53:04 (8 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Pytanko do znawców. Drukarka jak w tytule. Mam z nią taki problem, że na papierze o gramaturze 80 lub 90g/m2 drukuje rewelacyjnie natomiast papier 220g/m2 zacina mi za każdym razem. Wiecie jaka może być przyczyna?

Zmieniałam rodzaj papieru we właściwościach druku więc nie wiem co może być jeszcze. Macie jakieś pomysły?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2016-07-05 23:23:20 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

ta prostacka drukarka jest po prostu zaskoczona takim dobrym papierem I nie wie co z nim poczac.

U mnie w biurze tez maja jakiegos SAMSUNGa a ja na swoim biurku mam chyba dwunastoletnia, laserowa, kolorowa OKI. Oni tam maja wieczne problemy, tonery drogie, male, wciaz wymierniaja chociaz drukujemy niemal tyle samo a gdy "herbatopije" chca miec cos dobrze wydrukowane to I tak wrzucaja "by siec" na moja drukarke.
Kiedys sie im zatkala i nie mogli "odjamowac" wiec poszedlem na ratunek a tam te szufladki, klapki, plasticzki takie marne i wiotkie ze strach mocniej pociagnac zeby cos w rekach nie zostalo.
W "mojej" OKI az milo pierdyknac szuflada na papier albo inna klapa, tylko sie toner spulchni i jedziemy dalej.*BRAVO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Netta6

Post #3 Ocena: 0

2016-07-06 00:00:38 (8 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Jeszcze rok temu miałam atramentówkę HP. Używałam jej również dobre ponad 10 lat i byłam zadowolona. Niestety w końcu zaczęła szwankować a lubiłam ją bo nie chlała tuszy i druk również niezły.

Przyszedł czas na zmiany a że drukuje dużo to stwierdziłam, że czas na laser. To sobie polepszyłam. Przez rok drukowałam na zwykłym papierze i ok. Teraz jednak potrzebowałam wydruk na grubym więc kupiłam papier 250g/m2. Zaciął się raz, drugi, trzeci.... Wchodzę w specyfikację drukarki a tak max papier 220g/m2, więc choć nie jestem blondynką to nawyzywałam się od takowych i zamówiłam papier 220g/m2. I co? I dalej to samo. Żebym chociaż małe dzieci miała to bym im kredki kupiła to by się papier nie zmarnował. Jak jutro nic nie wymyślę albo nikt z was mi nic nie podpowie to reklamacja. Ja się szarpać w 21 wieku z takimi pierdołami nie będę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2016-07-06 01:16:21 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Niestety trudno radzić na odległość. Ja bym próbował "po czołgowemu". W końcu się może printer przelamie i zrozumie ze albo drukuje albo ciemny magazyn na zapleczu sklepu.:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #5 Ocena: 0

2016-07-06 05:14:09 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

A może być tak że gramatura powyżej ileś tam, nie z kasety tylko z bocznego recznego podajnika.
Bo po prostu paier jest zbyt twardy by się wyginał.

Prze 10 lat miałem małego lasera HP1010 ale nie ma już sterowników.
Zamówiłem przez net canon I-Sensys...
Bardzo dobra drukarka.
Co do toneru.
Zużycie jest zawsze podobne, natomiast koszt kasety jest uzależniony od ceny drukarki.
Tanie drukarki laserowe, mają drogie i małe pojemniki z tonerem, droższe drukarki mają znacznie większe pojemniki, a cena podobna.

Andy, ktoś tam u was kupił drukarkę domową lub do małego biura, a nie przemysłową. Stad taki cyrk.
Atramentówki to samo, mała drukarka za grosze musi zarobić na wymianie tuszu.
Dobre drogie drukarki atramentowe, mają pojemniki z tuszem większe niż paczka papierosów i ma ich 4-6 bo każdy kolor osobno.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2016-07-06 05:47:38 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2016-07-06 05:14:09, krakn napisał(a):
A może być tak że gramatura powyżej ileś tam, nie z kasety tylko z bocznego recznego podajnika.
Bo po prostu paier jest zbyt twardy by się wyginał.

Prze 10 lat miałem małego lasera HP1010 ale nie ma już sterowników.
Zamówiłem przez net canon I-Sensys...
Bardzo dobra drukarka.
Co do toneru.
Zużycie jest zawsze podobne, natomiast koszt kasety jest uzależniony od ceny drukarki.
Tanie drukarki laserowe, mają drogie i małe pojemniki z tonerem, droższe drukarki mają znacznie większe pojemniki, a cena podobna.

Andy, ktoś tam u was kupił drukarkę domową lub do małego biura, a nie przemysłową. Stad taki cyrk.
Atramentówki to samo, mała drukarka za grosze musi zarobić na wymianie tuszu.
Dobre drogie drukarki atramentowe, mają pojemniki z tuszem większe niż paczka papierosów i ma ich 4-6 bo każdy kolor osobno.



Z tym bocznym podajnikiem na grubszy papier możesz mieć racje.
Jeśli chodzi o naszą drukarkę to poprzedni Brother rzeczywiście był za lichy do firmy ale wtedy nie mieliśmy pieniedzy. Obecny Samsung to tylko krawatow nie wiaze, full wypas tylko ze lichota taka, delikatna. A jeśli w biurze nie ma szefa a zostaje blondynka z pierdoło-safandułą to oni wykonczą razem wszystko. Kiedyś tak napchali w niszczarke że nie mogłem wyjąć pojemnika ani odblokować wałków.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Netta6

Post #7 Ocena: 0

2016-07-06 12:44:54 (8 lat temu)

Netta6

Posty: 1599

Kobieta

Z nami od: 19-01-2006

Skąd: Bridgwater

Niestety drukarka nie posiada innego podajnika.
Wkurzylam się i zadzwoniłam do serwisu.
Wymyślili że papier za gruby. Jak może być za gruby jak w specyfikacji drukarki jest podany że jest przystosowana drukarka do tego typu papieru. :-/:-/:-/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2016-07-06 16:27:39 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2016-07-06 12:44:54, Netta6 napisał(a):
Niestety drukarka nie posiada innego podajnika.
Wkurzylam się i zadzwoniłam do serwisu.
Wymyślili że papier za gruby. Jak może być za gruby jak w specyfikacji drukarki jest podany że jest przystosowana drukarka do tego typu papieru. :-/:-/:-/


Sprawdz na tylnej scianie drukarki. Nasz biurowy Samsung tam ma klapke po odchyleniu ktorej mozna wkladac cos, za przeproszeniem, od tylu...:-P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

FireWire

Post #9 Ocena: 0

2016-07-06 18:32:43 (8 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

A ten grubszy papier to papier fotograficzny czy jaki? W oprogramowaniu dołączonym (a nie w menedżerze windowsa) do drukarki też możesz zmienić rodzaj papieru. Marginesy jak masz ustawione?

[ Ostatnio edytowany przez: FireWire 06-07-2016 18:34 ]

Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2016-07-06 18:41:04 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Ale ustawienia grubości papieru w sterownikach nie mają nic do bloowania się kartek.

Sterownik tylko określa siłę plucia dysz, albo siłę i czas docisku bębna, grubszy papier idzie wolniej, może wymagać wyższej temperatury bębna w przypadku laserówki.
Ale to ma tylko wpływ na jakość samego wydruku, ostrości liter i nasycenia kolorów.

Np w niektórych drukarkach można stosować zwykły atrament, ale również barwnik sublimacyjny. I wtedy trzeba zastosować sterownik od producenta materiałów eksploatacyjnych żeby uzyskać odpowiedni wydruk i kolory.

Zazwyczaj drukarki do druku twardych papierów, czy nawet baardzo długich taśm papieru mają z tyłu, lub w przypadku laserówki zazwyczaj z boku, albo podajnik ręczny, albo właśnie taka klapka. Uchylasz lub zdejmujesz i wkładasz papier.
Bo chodzi o to że papier nie jest zawijany na rolkach, tylko na wprost trafia pod dysze czy bęben drukujący. TO samo miejsce często wykorzystywane jest do druku nietypowych kartek, kopert itp.
Oczywiscie wszytko zależy od typu drukarki
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,