MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jaki laptop? Jakiego producenta? pomocy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

Str 4 z 19

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tomeko2

Post #1 Ocena: 0

2016-10-02 22:03:09 (8 lat temu)

tomeko2

Posty: 158

Mężczyzna

Z nami od: 14-10-2009

Skąd: u siebie

Kazdy laptop z windowsem bedzie wolny po jakims czasie raczej szybko nie ma co sie oszukiwac chyba ze sie bedzie system od nowa robic co jakis czas i nie instalowac za duzo programow . Cale zycie uzywalem windowsa i chce sprobowac czegos innego tzn macbooka, jakbym mial kupic kolejnego na windows to napewno dell xps 13

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bogdan55

Post #2 Ocena: 0

2016-10-03 16:23:13 (8 lat temu)

Bogdan55

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2015

Skąd: London

Cytat:

2016-10-02 22:03:09, tomeko2 napisał(a):
Kazdy laptop z windowsem bedzie wolny po jakims czasie raczej szybko nie ma co sie oszukiwac chyba ze sie bedzie system od nowa robic co jakis czas i nie instalowac za duzo programow . Cale zycie uzywalem windowsa i chce sprobowac czegos innego tzn macbooka, jakbym mial kupic kolejnego na windows to napewno dell xps 13


Ja właśnie też tylko Windowsem się bawie i jak podchodę do Macbooka to coś mi nie pasuje. Chociaż też rozważam, ale przeraża mnie cena.

A ten "dell xps 13" wygląda na fajna zabawkę szczególne w wersji z 16 RAM. Podoba mi się deklarowany czas pracy na bateriach - 15 godzin. Jak dla mnie to świetny wynik, nawet jak w praktyce wytrzyma tylko 10 godzin, ale podobnie jak Macbook kosztuje fortunę. Z 16 RAM trzeba wydać 1400 funtów, a z 8 RAM kosztuje 1100 funtow, jak dla mnie to trochę dużo, przez to rozmyślam nad Lenovo Yoga.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2016-10-03 17:10:17 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2016-10-01 19:45:17, Bogdan55 napisał(a):
Dzięki, też myślałem nad kupnem w Hong kongu.
Prawdopodobnie jest możliwa zmiana języka również później.

Mozna, ale z krzaczkow moze byc troche trudno ;-) Musisz dobrze znac menu, zeby klikac w ciemno.

Macbooki byly 25% taniej w HK, przynajmniej zanim funt sie stoczyl, nie wiem jaki jest kurs do HKD w tej chwili.

Ja sprobowalam zabawy z Macbookiem Pro i nie pasowal mi. Sprzedalam kolezance.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2016-10-03 17:13:51 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Dla mnie jak laptop to tylko Apple.
mamy laptopa już 7 lat, ciągle działa sprawnie, wymieniłem tylko dysk na SSD dodałem ramu i kupiłem nową baterię.

System po prostu śmiga, laptop się nie przegrzewa.
Mamy też nowszy model z przed roku i Imaca z przed roku tez. Wszystko chodzi jak burza.

Na windowsie ciągle podobne problemy, puki świerzy system to biega, po kilku miesiacach zaczyna się wlec.
Choć fakt, z lenistwa ostatnio miałem windowsa tylko upgradowanego, ten komp ma chyba z 7 lat i tyle miał system. Tylko że jak włączyłem komputer to do pełnego startu mogłem sobie iść na kawę, i tak czesto bywało.
Teraz wymieniłem dysk na SSD i zainstalwoałem win 10 na czysto. No to chodzi na burza i start trwa minutę, może dwie. Bo mam sporo dysków i dysków wirtualnych które się muszą zsynchronizować w czasie startu.
Ale jestem pewien że za pół roku znowu będzie lipa i czekanie.

A tak na marginesie, to nie ma problemu, na apple można miec i windowsa i apleOS Tylko nie wiem po co? chyba ze nie ma jakiegoś specjalistycznego programu na jabłko.

Cytat:

2016-10-03 17:10:17, Richmond napisał(a):
Cytat:

2016-10-01 19:45:17, Bogdan55 napisał(a):
Dzięki, też myślałem nad kupnem w Hong kongu.
Prawdopodobnie jest możliwa zmiana języka również później.

Mozna, ale z krzaczkow moze byc troche trudno ;-) Musisz dobrze znac menu, zeby klikac w ciemno.

Macbooki byly 25% taniej w HK, przynajmniej zanim funt sie stoczyl, nie wiem jaki jest kurs do HKD w tej chwili.

Ja sprobowalam zabawy z Macbookiem Pro i nie pasowal mi. Sprzedalam kolezance.

Nie ma problemu. W czasie startu czystego systemu zaczyna się od wyboru języka. Jest na dzień dobry po angielsku.
czyli utwórz konto lub zaloguj sie, język i potem już leci.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Bogdan55

Post #5 Ocena: 0

2016-10-03 19:24:10 (8 lat temu)

Bogdan55

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2015

Skąd: London

No właśnie z tym Windowsem same problemy, ale jednak wciąż najbardziej popularny. Mój laptop aż się prosi o przeinstalowanie Win. Niby ma i3 i 4 ram, a chodzi jak by mał z 10 lat. A jak antywirus działa w tle to już całkiem porażka. Ale nie chcego blokować antywirusa z uwagi na bankowość internetową.

A czy macie (mieliście) zainstalowanego antywirusa na Macbooku?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2016-10-03 19:35:30 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2016-10-03 17:13:51, krakn napisał(a):
Nie ma problemu. W czasie startu czystego systemu zaczyna się od wyboru języka. Jest na dzień dobry po angielsku.
czyli utwórz konto lub zaloguj sie, język i potem już leci.

Chyba nie przeczytales poprzedniej strony, gdzie o tym wlasnie pisalam ;-) Teraz komentowalam tylko, ze zmiana w pozniejszym terminie moze byc troche trudniejsza z krzaczkami, ale oczywiscie jak najbardziej mozliwa :-)
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2016-10-03 20:31:13 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

aaa no nie czytałem.
Za dużo mam do czytania w tych internetach, a nie wszystko jest w tapatalku :)))

w ostateczności można zrobić reset do ustawień fabrycznych, nawet nie znając hasła. wtedy startujesz ze wszytkim od nowa.

ja tego nie robiłem, ale młoda tak. bo to ona głównie "siedzi" na jabłkach bo ma tam swoje programy do swojego biznesu.
jak ktoś bardzo chce to mogę naruszyć kobiecą nutę cierpliwości i delikatnie zapytać jak to zrobić :-8:-]
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

observer_haters

Post #8 Ocena: 0

2016-10-04 01:02:42 (8 lat temu)

observer_haters

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2014

Skąd: Wyspa

Cytat:

2016-10-03 19:24:10, Bogdan55 napisał(a):

A czy macie (mieliście) zainstalowanego antywirusa na Macbooku?


Nigdy przenigdy i tak juz od 11 lat moje mac-i nie wiedza co to wirus :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2016-10-04 06:06:34 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2016-10-04 01:02:42, observer_haters napisał(a):
Cytat:

2016-10-03 19:24:10, Bogdan55 napisał(a):

A czy macie (mieliście) zainstalowanego antywirusa na Macbooku?


Nigdy przenigdy i tak juz od 11 lat moje mac-i nie wiedza co to wirus :-]


W ostatni czwartek miałem przeboje z moim kompem (w10). Przechodząc koło niego zauważyłem że wyskoczyło okienko że są nowe updates i czy się zgadzam. Ponieważ do lunchu czyli do MW było ponad godzine łaskawie zgodziłem się na updatowanie, restart i instalację. Trwało to 1h i 20 minut a po całej operacji zniknęły z systemu dwie z pięciu drukarek, które obsługuje mój komp. Wszystko, razem ze sterownikami. Tak się porypalo że ściągnięcie i instalacja sterowników nie pomogła. Tymczasowo drukowalem na drukarce w biurze, jesteśmy w sieci ale to nie rozwiązanie bo trzeba tylek podnosić a jak nalepki to dwa razy.
Boss dziś wrócił na dwie godziny do firmy, wkurzyl się niemozebnie i zadecydował że do końca roku cała firma przechodzi na "ogryzki". Teraz będę miał na biurku dwa kompy. Jeden z W10 zostanie bo trzy z pięciu drukarek póki co nie chodzą na Apple, ale ten komp będzie poza siecią. Chyba dostanę większe biurko bo nie będzie gdzie głowy na łokciach zlozyc w celu wzięcia napa.*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

AndrzejW

Post #10 Ocena: 0

2016-10-04 09:40:53 (8 lat temu)

AndrzejW

Posty: 1064

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2007

Skąd: Grays

Po ostatniej aktualizacji W10 komputer zmienił typ sieci z prywatnej na publiczną - i też przepadł dostęp do innych komputerów i drukarek.
Może masz ten sam problem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 19 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 17 | 18 | 19 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,