MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2016-03-20 09:01:48 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Już dwa razy zauważyłem u siebie w sieci lokalnej telefon Aquarius75, problem w tym że takiego telefonu nie mamy w domu.

Ktoś świetnie się orjentuje co robi, podejrzewam że chyba zięciu sąsiadów.
Bo gdy tylko kliknąłem na niego, natychmiast znika.

Najpierw sądziłem że być może włam jest przez dodatkowy ruter sieci energetycznej, więc ten z wifi wyłączyłem.

Fakt że miałem hasło proste, słownikowe dwa wyrazy i cyfry. Teraz wygenerowałem hasło z generatora haseł opcja dla paranoików :))

Hasło jest szyfrowane WPA2-PSK AES.
Czy tak prosto jest złamać hasło i jak się zabezpieczyć na tym modemie ruterze?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

o0o0o0o

Post #2 Ocena: 0

2016-03-20 09:08:11 (8 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Jak masz mało urządzeń to może autoryzacja MAC?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #3 Ocena: 0

2016-03-20 09:51:48 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

hm, to jest myśl, bo mi teraz jeszcze przyszło do glowy. Między piętrami mam sieć po kablach elektrycznych. w sumie mam 3 urządzenia TP-Linka.
I zastanawiam się czy aby sąsiad nie ma podobnego zestawu i jakimś cudem następuje krosowanie sieci.

Chyba muszę też pomyśleć o włączeniu filtrowania na swichu, bo nie bardzo chce żeby mi ktoś w chmurze i na dyskach w tunerach sat grzebał. bo te urządzenia chodzą cały czas.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #4 Ocena: 0

2016-03-20 11:35:45 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

ok w opcjach zaawansowanch wifi dodałem urządzenia do listy i przełączyłem na połaczenia urządzeń tylko z listy.

Musze jeszcze się nauczyć ustawień swicha, co do czego tak na wszelki wypadek.
masakra z tymi loserami


edit jeszcze udało mi się złapać MAC urządzenia które się włamywało i dodałem go do czarnej listy urządzeń zablokowanych. Tak na dobitke.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2016-03-20 17:01:33 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja mam zawsze ustawione polaczenia tylko dla dancyh adresow mac, do tego mozna jeszcze wylaczyc widocznosc sieci i wpisywac jej nazwe i haslo z palca w roznych urzadzeniach.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2016-03-20 17:27:42 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Nie próbowałem, ale jak już sieć jest dodana to następnym razem samo znajdzie?

Tak nna szybko googlowalem to faktycznie dość łatwo złamać hasła. Aplikacje generujace na androida itp.
Tak jak pisałem, do niedawna nie było żadnego powodu. W zasięgu WiFi 4 domy dziadków, dwoje to nawet komórki bez netu maja. A ta córka sąsiadki to ledwo fejsa ogarnia, No ale widać chłopaka sprytnego znalazła. ^_^.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #7 Ocena: 0

2016-03-21 06:01:43 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kierownik_Pocia

Post #8 Ocena: 0

2016-03-21 06:20:32 (8 lat temu)

Kierownik_Pociagu

Posty: 927

Mężczyzna

Z nami od: 02-10-2015

Skąd: Manchester

Cytat:

2016-03-21 06:01:43, ludzik50 napisał(a):
ehh- gdzie te czasy gdzie bedac u znajomych wystarczylo sie podpiac pod byle jaka siec wi-fi, wpisac haslo 'changeme' albo 'changemenow' i wszystko smigalo ;)

Ech ...gdzie te czasy jak szło się do znajomych i siedziało się przy stole,rozmawiało ,piło gorzałkę a telefon to był tylko u sołtysa ...:-[
:-]
Ludzie są jak oczy widzą innych, siebie nie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2016-03-21 06:42:57 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bajkowy762

Post #10 Ocena: 0

2016-10-27 16:40:42 (8 lat temu)

Bajkowy762

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 27-10-2016

Skąd: UK

Even tho your topic is 7 months old I will provide a couple of valuable tips for you:

1) Try to change IP addresses and turn off automatic DHCP and do it manually on every connected device to your router so when attacker connects to your network again won't have internet at all since automatic DHCP is turned off.

2) Also try to turn on MAC filtering, yes it might be easy to crack but it reduces chances of hacking into your router when the attacker is inexperienced.

3) Change your password to minimum 20+ characters with numbers, upper and lower case letters followed by special characters.

4) If you have WPS turned on in your router I would turn it off since it can be pretty easily cracked starting from 24 hours
ending at few days. Tho, I would Google around if your router is still vulnerable to WPS attack after it was turned off since some devices still are.

5) If you need to use Wi-Fi change the signal so the radius will only be providing a Wi-Fi signal around your house, not outside your house.

6) Another tip is to hide SSID Broadcasting so the attacker wont know your network name, they can still find it out but it requires some patience and time so inexperienced attacker might have some problems in finding it out.

7) The last tip I will give to you is to turn Off Wi-Fi completely if you don't use it. That's the best option but if you apply the above tips to your router security it will be impossible or really hard to hack into your Wi-Fi network.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,