MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kopia zapasowa plików /różnych/

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2014-12-21 10:30:32 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

a jak jesteś poza domem to też?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #2 Ocena: 0

2016-02-27 20:13:19 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Ok jakiś czas temu kupiłem sobie w końcu obudowę do dysków wd, ponieważ miałem już dyski preferowane do chmury.

Zrezygnowałem z płatnego abonamentu dropboxa.
Domowa chmura całkowicie i sprawnie mi zastąpiła dropa.

Ale widzę że mam więcej możliwości, mogę zastosować dodatkowe aplikacje coś w stylu radia internetowego itp.
Tylko jakoś nie radzę sobie z konfiguracją tego wszystkiego.
Czy ktoś z was ma NAS WD i zrobił coś więcej niż dysk sieciowy i backup komputerów?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #3 Ocena: 0

2016-02-27 21:57:16 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2016-02-27 22:20:40 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Dla mnie 100 GB to jak nic, przez rok miałem 1TB na Dropie.
Pliki zdjęć są tak ogromne że masakra.

W tym systemie również mam dostęp do NAS z dowolnego punktu świata, zdjęcia, filmy pliki z urządzeń mobilnych, czy ew np po podłączeniu karty pamięci z aparatu do USB telefonu komórkowego również mogę wysłać do
NAS przez aplikację Cloud lub po prostu FTP.
Przetestowałem to będąc we Włoszech, zdjęcia się wysylaly cała noc przez hotelowe łącze :-]
Kupiłem akurat ten z dwóch powodów, po pierwsze mam już czerwone dyski wd o odpowiedniej pojemności, po drugie pojemność 4x6TB co w Raid 5 daje całkiem przyjemny i bezpieczny system.


Od kilku dni przeglądam i obrabiam zdjęcia w RAW na komputerze właśnie po sieci, sieć mam gigabitowa. W sumie jest to znośne, nawet wy listowanie w programie DXO przykładowego katalogu z ostatniej wycieczki o wadze 30 GB.


Tak że nie jest źle, wiem że jest mniej aplikacji do strumieniowania multimediów ale w sumie nie mam na to ciśnienia.

Zacząłem bawić się zainstalowana aplikacja serwerem logitech, SqueezeCenter

IceCast
Bezpłatne oprogramowanie serwerowe do strumieniowych transmisji danych multimedialnych.

Mogę również synchronizować dyski typu DropBox, Me drive, skydrive i coś tam jeszcze

cer abFiles
Aplikacja abFiles ułatwia dostęp do plików z każdego urządzenia przez sieć bezprzewodową lub komórkową z dowolnego miejsca. Pliki można przeglądać na komputerze lub na napędach NAS (ang. Network-Attached Storage). Pliki można także przesłać na computer lub napęd NAS.

no i Anti-Virus Essentials i serwer Word Press, ale tego nie wiem kiedy i czy wykorzystam.

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #5 Ocena: 0

2016-03-07 17:56:49 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

A skoro już mowa o szybkości.
Bo wiele komputerów i większość cloud ma 2 lib więcej kart sieciowych.

Korzystacie z agregacji kart sieciowych czy korzystacie z 1 sieciówki?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

o0o0o0o

Post #6 Ocena: 0

2016-03-07 20:22:47 (8 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Ja korzystam, ale to nie jest raczej technologia dla użytkownika domowego bo agregacja linków wymaga chociażby zarządzalnych switchy które to wspierają jak i kart sieciowych, chociaż chyba każdy dual/quad lan to wspiera.

Masz kilka trybów pracy (LAGG/LACP) do tego i najczęsciej agregacja nie tyle daje Ci 2x czy 4x 1gbps przepustowości co umożliwia zwiększenie przepustowości dla wielu użytkowników, więc np: kopiując pliki po zagregowanym linku najczęściej nadal będziesz miał maks 1gbps. O ile pamietam tylko na linuxie w specyficznej konfiguracji dało się faktycznie równolegle używać wszystkich kabli.

Z ciekawych technologii, to na poważnie jest Infiniband i tam można mieć nawet 96gbps czyli niemal 10GB/s :)

Co do początku wątka, do automatycznej synchronizacji plików można użyć Owncloud, a osobiście używam programu, który nazywa się unison.

[ Ostatnio edytowany przez: o0o0o0o 07-03-2016 20:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #7 Ocena: 0

2016-03-07 21:04:49 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Niby wspiera każdy, ale nie każdy tryb da sie odpalić na zwykłym swichu to fakt. Zazwyczaj działa "balansowanie"
Przy kopiowaniu zawartości 3 i 4TB dysków no było nieco lepiej niż po jednym kablu. Bo na razie mam wpięte wszystkie kable do modemu Virgina. dwa kompy tak chodzą już od kilku lat.
Ale lipa bo brakuje portów. i z jednego portu chodzi reszta urządzeń w reszcie "drzewa"

Udało mi się wyrwać za niecałe 50 funtów "offisowy" TP-LINK TL-SG3210,

mam nadzieję że będzie szybciej bo obsługuje wszystkie protokoły. Ustawi się na sztywno. Zobaczymy.

z rozszerzeń Najbardziej mnie cieszy to że w koncu mogę sobie streemować obraz na urządzenia przenośne z dreamboxa, i o dziwo obraz w HD leci szybciej, mniej zawodnie przez cloud, niż gdy idzie bezpośrednio z Dramboxa po sieci lan do komputera, potrafi przerywać. Nie wiem od czego to zależy, być może clowud lepiej buforuje.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,