MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dreambox dm 800hd se prośba o pomoc w konfiguracji

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 4 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ginoss

Post #1 Ocena: 0

2013-03-13 22:57:30 (11 lat temu)

ginoss

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Londyn

Tak też podejrzewałem,aczkolwiek myślałem o freecardsharing czyli o programach które (podobno?)są za free.
Na paru stronkach widziałem kody do wklepania i troche mnie korci żeby przetestować tuner i sprawdzić jak by to wyglądało;P


A teraz troche z innej beczki, zastanawiam sie czy da sie ustawić wyświetlacz w Dreamboxie, czy jest jakis plugin lub progs zeby zmienic kolor napisów, zwiększyć je albo by ustawić kolorowe logo oglądanej stacji?
Czy to nie są czasem picony?
W dreamboxie 800 zeby cokolwiek zobaczyc na wyswietlaczu z 3m to chyba trzeba miec lornetkę...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2013-03-14 03:09:03 (11 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

tak to są picony LCD i drugie picony masz do umieszczenia na ekranie TV, na pasku który wyskakuje gdy zmieniasz kanały.

można wgrywać całe pakiety, a bardzie obeznani mogą wgrywać też modyfikacje piconów na poszczególne programy.


Możesz sobie zmienić "skórki"
Tylko jak jakaś ci nie potrzebna to wywal, bo zajmuje sporo miejsca, a DM nie ma za wiele pamięci.

kolor napisów na LCD to nie wiem, bo to zależy od rodzaju wyświetlacza.

W moich modelach są zielo zółte taki dziwny kolor.
Ale wiem że była dostępna modyfikacja na full color, z tego co pamiętam, coś około 140 euro.

Wielkość literek można w pewnym stopniu zwiększyć.
Ale to juz wymaga otwarcia pliku konfiguracyjnego , edycja i wysłanie go ftp, albo przez terminal, jak to na linux.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

ginoss

Post #3 Ocena: 0

2013-03-14 19:43:04 (11 lat temu)

ginoss

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Londyn

Czyli rozumiem nic dla laika;)

A jak masz krakn internet podpięty do Dreama? Kablem czy przez WiFi?
Mam zintegrowany wifi na płycie i ni czorta nie wiem jak mam to skonfigurować?

A i gdzies słyszałem,że jest coś takiego jak zdalne nagrywanie tzn przez telefon możesz włączyć np.nagrywanie audycji?
Czy to może być prawdą?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Argosman

Post #4 Ocena: 0

2013-03-18 16:48:27 (11 lat temu)

Argosman

Posty: 479

Mężczyzna

Z nami od: 07-09-2010

Skąd: Basildon

To ja się pocę ze swoimi problemami odnośnie TV SAT,a Ty mi krakn nic nie piszesz o dreamboxie?! :-)
Do dziś nie wiedziałem, że takie cuś istnieje. Jak to funkcjonuje? Można do tego podpiąc dysk i nagrywać?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #5 Ocena: 0

2013-03-18 20:11:33 (11 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Argosman, przecież ja o Dreamboxie to od wielu lat wspominam bo pierwszy model to ja miałem chyba z 11 lat temu, ale poszedł do kosza, potem kupiłem jakieś 7 lat temu 7225+ a jakieś 3-4 lata temu
No w każdym bądź razie zaraz po premierze gdy tylko był dostępny to kupiłem DM8000HD.

Tylko że to są drogie zabawki i raczej nie dla ludzi którym styknie włączenie kanału telenowela, czy TVN24 i tyle, bo to wywalanie kasy.

Tak, masz możliwość podpięcia dysku w zależności od modelu na co najmiej dwa, a nawet 3 sposoby.

Złącze wewnętrzne tak jak w komputerze
USB
I dysk w sieci komputerowej, można też nagrywać np na karty pamięci.
Bez znaczenia, to jest po prostu linuxowy komputer.

Aha, jak chcesz to można sobie wbudować odtwarzacz błyt DVD czy chyba też BR (tego nie jestem pewien bo przestałem śledzić ten wątek)

Natomiast jak zrobisz sobie kopię bezpieczeństwa ulubionego filmu i wgrasz obraz na dysk, to bezp problemu go zobaczysz nawet w FullHD
(oczywiście jak masz model tunera HD)

Podłączony dysk do Dreamboxa, może być widziany w sieci jako dysk sieciowy.

ginos, nmożliwe ze jest taki plugin.
Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by przez www w przeglądarce zmieniać kanały, pogłośnić,

Na PC i Maku, gdy otworzę WWW dreamboxa, to po kliknięciu na ikone uruchamia się VCLPlayer i na laptopie czy komputerze oglądam sobie to samo co leci na TV, lub inny program. Bo mam 2 głowice.
W DM8000 można mieć jednocześnie 4 głowice, np 2 do kablówki i 2 do Sat, albo wszytsko do SAT.
Tym sposobem można jednocześnie oglądać i nagrywać nawet kilkanaście programów. :)


Więcej moze później albo jutro bo dopiero dotarłem do domu i styrany jestem, a mam jeszcze papierową robotę do zrobienia, i nie jest to trzepanie worków po cemencie *ROFL*
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

ginoss

Post #6 Ocena: 0

2013-03-20 20:10:40 (11 lat temu)

ginoss

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Londyn

To prawda, to nie jest zabawka dla ludzi o słabych nerwach ,wiem coś o tym;)

Mam ten dekeder od ok 3 tygodni i może go rozkminiłem w 10%(wersja optymistyczna) i to w dużej mierze dzieki krakn-owi i czytaniu i slęczeniu na różnych forach.

Pomijając to dekoder ma wiele możliwości i jesli kupować to model z 2 lub 4 głowicami bo jedna głowica to troche mało.

Ciekawą rzecz jaką zauważyłem to programy słabszej jakości jak tv4 czy polsat które nie są w hd wyglądają znacznie przyzwoiciej niż na dekoderach od np Cyfry+.

Fajna sprawa zmiana kanałów z pozycji przeglądarki, ostatnio sprawdzałem z pozycji telefonu łącząc sie z siecią też to działa:)

krakn, VLCPlayer trzeba jakoś specjalnie skonfigurować?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2013-03-20 20:25:40 (11 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

nie, po prostu zrób go domyslną przeglądarką.
Klikasz na ikonkę telewizorka, zacznie się ściągać pliczek, i klikasz otwórz za pomocą VCL
I tyle.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

ginoss

Post #8 Ocena: 0

2013-03-20 20:37:42 (11 lat temu)

ginoss

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Londyn

Działa:)thx
A jak zrobić to w drugą stronę tzn czy można oglądać poprzez Dreambox to co mamy na dysku w kompie poprzez sieć?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #9 Ocena: 0

2013-03-20 20:46:15 (11 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

można, ale ja już tego nie robiłem.

Wiele programów VLC, AllPlayer, a nawet windowsowy ma serwer plików MM.

Ale dalej to nie wiem, Kilka lat temu jakoś to skonfigurowałem, ale nie pamietam.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

ginoss

Post #10 Ocena: 0

2013-03-20 20:54:32 (11 lat temu)

ginoss

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2013

Skąd: Londyn

Jak to rozpracuje to dam znać, może komuś sie przyda;)
krakn ostatnie pyt.i przestaje męczyć ;P

Zastanawiam sie jeszcze jak to jest z listą kanałów, poustawiałem wszystko tak jak należy i jesli załużmy kiedyś tam dojdą inne kanały i bede chciał wgrać nową listę to czy mam wszystko znow ustawiać?
Czy da sie jakos dodać te nowe programy bez utraty starej listy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,