MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pub IT! czyli, co tam panie nowego na drutach i swiecie info...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 40 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 38 | 39 | 40 ] - Skocz do strony

Str 4 z 40

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

clockwork_orang

Post #1 Ocena: 0

2012-06-20 14:55:26 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

moze nie nowosc, ale upubliczniona - jak ktos ma router TP-Link, to warto sobie pogrzebac w jego ustawieniach... conajmniej wylaczyc dostep zdalny lub filtrowanie po MAC -> zrodelko 8-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #2 Ocena: 0

2012-06-25 09:16:06 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

znajomy z nudow poprawil maly programik... przyspiesza transfer po USB 2.0 w zaleznosci od chipsetu i 'pamieci'

program i instrukacja obslugi 8-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dinth1906

Post #3 Ocena: 0

2012-06-25 09:36:58 (12 lat temu)

Dinth1906

Posty: n/a

Konto usunięte

Co do Ubuntu i Unity - to zalezy od osobistych preferencji. Jedni lubia Unity, inni Gnome 3.0 jeszcze inni KDE4. To dokladnie tak samo jak jeszcze niedawno jedni preferowali Gnome 2, inni KDE 3 a jeszcze inni WindowMaker.
Jak dla mnie zarowno Unity, jak i kazdy inni linuksowy DE sa poki co za malo spojne i kompletne, mimo ze jestem wielkim fanem linuksa i kibicuje mu, to na codzien uzywam OSX a najblizsza przesiadke jaka biore pod uwage to Windows 8.

A wracajac do tematu mini-itx vs laptop odpowiem: desktop. Ewentualnie tablet lub netbook. Laptop 15 czy 17 calowy jest po prostu zupelnie nie mobilny - dla mnie targanie na plecach wszedzie takiego duzego, ciezkiego laptopa niczym sie nie rozni od targania calego desktopa - obie rzeczy sa nie do przyjecia.

Ponadto mimo calej tej miniaturyzacji, ciagle uwazam ze jakos elektroniki - w tym komputerow - mozna bardzo prosto zmierzyc kladac ja na wadze :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2012-06-25 09:53:33 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

ale czy waga to więcej, czy mniej jest dobrze? :)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

clockwork_orang

Post #5 Ocena: 0

2012-06-25 09:58:07 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2012-06-25 09:53:33, krakn napisał(a):
ale czy waga to więcej, czy mniej jest dobrze? :)

na wage, to kupujesz dwie rzeczy tylko - bude i zasilacz, im ciezsze tym lepiej :-]

reszta w sumie niezalezna od ciezaru, np. HDD lepszy jest lzejszy, bo ma mniej talezy albo jest to SSD...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2012-06-25 10:19:05 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2012-06-25 09:58:07, clockwork_orange napisał(a):
Cytat:

2012-06-25 09:53:33, krakn napisał(a):
ale czy waga to więcej, czy mniej jest dobrze? :)

na wage, to kupujesz dwie rzeczy tylko - bude i zasilacz, im ciezsze tym lepiej :-]

reszta w sumie niezalezna od ciezaru, np. HDD lepszy jest lzejszy, bo ma mniej talezy albo jest to SSD...


hehe, wiem, moja buda z zasilaczem waży około 18 KG :-]
Nie wiem ile cały komp ale jest co dźwignąć 8-)


A co do tego programiku przyśpieszającego USB, już bardzo dawno coś podobnego było.
U mnie akurat nie zadziała bo nie mam takiego chipsetu.
Niemniej i tak ważna jest prędkość pamięci flash.
Jak masz wolną pamięć to i tak nie przyśpieszysz.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Dinth1906

Post #7 Ocena: 0

2012-06-25 10:50:27 (12 lat temu)

Dinth1906

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2012-06-25 09:58:07, clockwork_orange napisał(a):
Cytat:

2012-06-25 09:53:33, krakn napisał(a):
ale czy waga to więcej, czy mniej jest dobrze? :)

na wage, to kupujesz dwie rzeczy tylko - bude i zasilacz, im ciezsze tym lepiej :-]


Tak samo wszelkiego rodzaju chlodzenie.
Tak samo plyta glowna (lwia czesc wagi to uklady zasilajace, stabilizatory itp - im wieksze i ciezsze tym lepsze)
Tak samo karta graficzna - tutaj wage nadaja zarowno uklady zasilajace jak i chlodzace.

SSD to troche inna bajka, bo jednak to zupelnie inne urzadzenie niz klasyczny dysk twardy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2012-06-25 11:00:11 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

SSD to tak naprawdę to trudno nazwać dyskiem, bo tam nic co by dysk przypominało już nie ma, to po prostu pamieć flash w dużej obudowie z dużą ilością kości pamięci.
Biorąc pod uwagę ze obecnie karty flash o pojemności 32GB, są wielkosci mniejszej niż mały paznokieć (MikroSD) to i tak obudowa 2,5 czy 3" dysku jest ogromna i chyba najcięższa w tym całym bałaganie :)

Chłodzenie zwłaszcza powietrzem musi być ciężkie, bo materiały do odprowadzenia ciepła są ciężkie, najsprawniej ciepło odbiera miedź, najlepiej oddaje aluminium, stąd ciężkie stopki i rury miedziane i aluminiowe radiatory.

A wielkość? no im większa powierzchnia tym szybsze oddawanie.

A wiecie jak Apple w MacBocach rozwiązał oddawanie ciepła?
Nie bez kozery jako obudowa zastosowano aluminium.
Cała obudowa to jeden wielki radiator.

Od początku mnie zastanawiało jak oni to zrobili że w nim się praktycznie wentylatory nigdy nie włączają, mimo że chodzi godzinami, lecą filmy itd.

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Dinth1906

Post #9 Ocena: 0

2012-06-25 11:02:18 (12 lat temu)

Dinth1906

Posty: n/a

Konto usunięte

Odchodzac troche od komputerow...
Wezmy pod uwage wzmacniacze audio. Znajac klase sprzetu (klase w sensie technicznym, nie potocznym), mozna zwykle wagowo oszacowac prawdziwa moc wzmacniacza dokladniej niz producent podaje na opakowaniu :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #10 Ocena: 0

2012-06-25 11:16:19 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

Tak samo wszelkiego rodzaju chlodzenie.
Tak samo plyta glowna (lwia czesc wagi to uklady zasilajace, stabilizatory itp - im wieksze i ciezsze tym lepsze)
Tak samo karta graficzna - tutaj wage nadaja zarowno uklady zasilajace jak i chlodzace.

SSD to troche inna bajka, bo jednak to zupelnie inne urzadzenie niz klasyczny dysk twardy.

sekcja zasilania robi sie coraz lzejsza, bo jest cyfrowa w wiekszosci nowych plyt a elementy mniej sie grzeja, maja lepsza sprawnosc itp.
samo chlodzenie to inna sprawa - fabryczne czesto jest wyliczone z malym zapasem - troche miedzi i duzo aluminium

SSD to faktycznie inna sprawa, ale ogolna zasada zostaje - mniej talerzy, gestsze upakowanie danych na nich sprawiaja, ze lzejszy dysk bedzie lepszym i szybszym, i cichszym rowniez :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 40 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ... 38 | 39 | 40 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,