MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pub IT! czyli, co tam panie nowego na drutach i swiecie info...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 40 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 38 | 39 | 40 ] - Skocz do strony

Str 2 z 40

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

clockwork_orang

Post #1 Ocena: 0

2012-05-17 14:11:12 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2012-05-17 13:23:11, sniper00 napisał(a):
dlatego ja buduje komp, który musi mi starczyć na 2-3 lata użytkowania, potem dopiero go modernizuje albo wymieniam... jak to mawiają szewc bez butów chodzi i jak mam swój własny komp robić, to mnie padaczka chwyta, więc wole zrobić go z zapasem na przyszłość i nie mieć potrzeby grzebania w środku...

po 2-3 latach, to nie odroznilbym Mugena od od Nvidii :-]

kurzy sie niemilosiernie, nawet rajstopy nie pomagaja... no, moze troche dluzej wytrzymuje bez czyszczenia, czyli raz-dwa razy do roku musze czolgac sie pod stolem

myslalem o fanless, ale to wymaga azurowej obudowy a co za tym idzie glosniejszej, a tego bym nie zniosl na dluzsza mete

inna sprawa, ze mam zabytkowa bude Chieftec'a z czasow pIII - pancerna i wyciszona karimata, dziury rozwiercone pod wieksze wentylatory itp. wiec nieoplaca mi sie jej teraz zmieniac na jakis plastykowy badziew

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2012-05-17 14:28:58 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #3 Ocena: 0

2012-05-17 14:50:05 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

kiedys sie bawilem w dokladanie, teraz w zasadzie ponad 3 lata ten sam konfig... poza dyskami, bo tymi sie bawie :-]

wydajnosc mozna sobie poprawic dokladajac szybszy dysk czy nastepna karte...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #4 Ocena: 0

2012-05-17 21:43:52 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

na chwile (ale tylko jedna) odejdzmy od tematy stricte komputerowego...

...dalej pozostajac przy informacyjnej papce - w Polsce ukazal sie reportaz o telewizji cyfrowej gdzie padly dosc mocno podejrzane stwierdzenia - chodzi o to, ze autor doradza zakup nowego telewizora i anteny w zwiazku z zamiana sygnalu analogowego na cyfrowy... rodzi to sporo okazji do wyludzen, oszustw itp. itd. szczegolnie wsrod ludzi starszych, ktorzy czesto wierza telewizorowi

link do posta od ktorego sie (moze) cos zacznie... 8-)

ps. do odbioru sygnalu cyfrowego wcale nie trzeba zmieniac telewizora ani anteny, wystarczy zakupic dekoder

[ Ostatnio edytowany przez: clockwork_orange 17-05-2012 21:45 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maw2be

Post #5 Ocena: 0

2012-05-18 18:50:30 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

z tą tv cyfrową jest tak samo jak tu. większość nowych tv ma taki tuner, a do starych potrzeba dodatkowego pilota który obsługuje dekoder. Fakt dla starszych ludzi to czarna magia. i jak znam życie będzie duuuużo się słyszeć o naciągaczach itp. takie niestety mamy społeczeństwo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maw2be

Post #6 Ocena: 0

2012-05-18 18:52:35 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

jednak ja chciałbym zacząć inną dyskusję.

netbook vs tablet

jeśli patrzymy pod kontem MID to wybieram tablet, jeśli zależy nam na mobilnym i poręcznym pc to netbook. więc wracamy znowu do kwestii zastosowania

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2012-05-18 19:06:02 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

http://media2.pl/technologie/92168-Lenovo-Komputer-stacjonarny-o-szerokosci-pilki-golfowej.html
Jak ktoś lubi miniaturyzację,
Obrazek
W sumie do pracy biurowej dlaczego nie?


Cytat:

2012-05-18 18:52:35, maw2be napisał(a):
jednak ja chciałbym zacząć inną dyskusję.

netbook vs tablet

jeśli patrzymy pod kontem MID to wybieram tablet, jeśli zależy nam na mobilnym i poręcznym pc to netbook. więc wracamy znowu do kwestii zastosowania


komputer to jak narzędzia, co prawda nie jedna pani nożem otwiera konserwy i odkręca śrubki, a do wbijania gwoździ używa obcas, ale przecież mamy taki poziom cywilizacji że do tego mamy młotek.

Tablet to fajna sprawa, bo jest bardziej naturalny w zastosowaniu, paluchem myziasz i masz wszytko co potrzeba siedząc wygodnie na sofie czy w fotelu.

Ale czasami brakuje jednak standardowej klawiatury, czy myszki, owszem można w takie cuda się zaopatrzyć i podłączyć do pada.

Niemniej wielu wybierze laptop gdy potrzebuje komunikacji z jakimiś wybranymi urządzeniami, które wymagają np windowsa :/ by np sterować czy programować inne urządzenia.

Duże pudło, to jest dobre do obróbki wideo, zwłaszcza w HD, wymagające graficznie gry, itp do tego możliwość powolnej migracji w nowsze technologie.
O ile nie kupimy badziewnej płyty głównej.

Generalnie mnie się nie zawsze chce siedzieć przy stoliku, ale robić wideo, czy zdjęcia wolę jednak oglądać na dużym monitorze, niż na laptopie
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

clockwork_orang

Post #8 Ocena: 0

2012-05-18 19:25:00 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2012-05-18 18:52:35, maw2be napisał(a):
netbook vs tablet

jeśli patrzymy pod kontem MID to wybieram tablet, jeśli zależy nam na mobilnym i poręcznym pc to netbook. więc wracamy znowu do kwestii zastosowania

teraz to juz konkurencja miedzy ultrabook a pad... ew, Transformer :-D

to zadna konkurencja, bo oba urzadzenia (netboot i tablet) bazuja na podobnych zalozeniach - mobilnosc i czas dzialania - szybkosc ma mniejsze znaczenie przy przegladaniu stron www jedynie 8-)


ps. obecne smartfony maja juz moc c2d Intela...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #9 Ocena: 0

2012-05-27 13:20:26 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

jest tak goraco, ze chyba poszukam akwarium...

8-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2012-05-27 13:34:30 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no na słonecznikowym to widzę pierwszy raz, już kiedyś dość powszechnie bawiono się w ten sposób olejem mineralnym.

albo transformatorowym.

Ja też właściwie zawsze unikałem kupowania obudowy, liczył się proc, płyta, RAM i grafika.

Nie raz miałem tylko tylną blache i to wszytko wsadzone do szuflady, albo do szafki, albo po prostu sobie leżało na biurku.

Ale szefowa mnie opierniczała to poprzednio jak przyjechałem do UK, kupiłem obudowę, jakąś tanią blaszaka, trochę próbowałem kombinowac zeby to to paskude wyciszyć ...
Po 5-6 latach gdy jakiś czas temu kupowałem kompa stwierdziłem że raz w zyciu to mogę sobie kupić dobrą cichą filtrowaną obudowę.
i taka jest.
Polecił mi ją pewien grafik i miał racje.

Komp też mi powinien wystarczyć na więcej niż 5 lat, bo w zasadzie to ja już wcale nie gram, wideo oblicza się w wystarczająco szybkim tempie.
I jak nie wprowadzą super HD to styknie :-]
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 2 z 40 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 38 | 39 | 40 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,