MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krakn

Post #1 Ocena: 0

2011-12-28 21:39:30 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

należało by się zapytać sprzedawcy czy sprzeda nam usługę mulirom tak by z sąsiadem oglądać :>

Oczywiście nie da się, co gorsza, owszem umożliwiają oglądanie kanałów na 2 tunerach, ale wymaga to że co ileś tam godzin trzeba biec z kartą do głównego tunera i skopiować nowy klucz, strasznie upierdliwe.
Ale pod względem prawnym, nie ma przeszkód by skorzystać z innych rozwiązań.

Jeżeli w obrębie domu, jest to legalne, jeżeli już "eksport" poza dom / rodzinę to już jest nie legalne.

poza tym eksport w świat wymaga innej, bardziej złożonej konfiguracji, niż po sieci lokalnej.

EDIT
Wracając do Dreamboxa,
Dream Mulimedia, ta stosunkowo mała firma znana na całym świecie, ciągle dyktuje innym warunki pomysłów i choć czasami na nowe modele trzeba było czekać kilka lat :)) a obiecywane rozwiązania nie jednokrotnie zawiodły oczekiwania wielbicieli, to firma ma się bardzo dobrze i dorobiła się sporej ilości produktów.

jednym z ostatnich mniejszych modeli z 2 głowicami jest DM7020 HD

Własnie pojawił się świetny opis tego produktu
http://laki.dvhk.pl/download/files/Satkurier/dm7020hd_sk_test.pdf
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

sumezrp

Post #2 Ocena: 0

2011-12-29 08:58:04 (12 lat temu)

sumezrp

Posty: 154

Mężczyzna

Z nami od: 06-12-2010

Skąd: pacanow w uk

Cytat:

2011-12-28 21:01:33, krakn napisał(a):
A wracając do tego dlaczego ja wybrałem dreama?
Ano moja przyjaźn z nimi zaczeła się od pierwszego modelu jaki wyprodukowali, kupiłem go w niemczech wiele lat temu.

Przywykłem, to raz, po drugie kiedyś gdy Beata kupiła Cyfre z tunerem to mnie szlak trafiał bo te philipsy nie działały tak jak bym sobie tego życzył.
Więc kupiłem Kolejnego Dreama ktory wtedy się pojawił, był to właśnie 7025+

Potem kilka lat mineło i zachciało mi się HD, zbierałem się prawie rok, w koncu pojawił się 8000HD.

W dość prosty sposbób za darmo mam zrobiony Multi room
Klucz kopiowany jest po sieci lokalnej i przesyłany jest miedzy serwerem jakim jest DM8K a DM7xxx jest odbiorcą w sypialni.

Poza tym w każdym momencie logując się przez przeglądarkę www czy to na laptopie czy komputerze stacjionarnym mogę sobie oglądać TV odbierając obraz z tunera, bo już w tym wypadku leci cały obraz a nie tylko klucz.

Poza tym Dream to również jak wspominałem serwer plików, wykorzystuję zamontowane w nich dyski 1 i 2 TB na przechowanie plików.

Dreambox odtwarza również pliki obrazu Bluray, mk2, Czyli film zapisany na kamerze HD, zmontowany na komputerze i zapisany w tym formacie, nie muszę zapisywać na płycie BR, po prostu plik wysyłam do DM i mogę oglądać na TV.

Do tego takie drobnostki jak radio internetowe, radio sat, You tube (ale niewygodna obsługa) przeglądanie zdjęć z dysku i kart Flash
i wiele wiele innych.
A wszytko w pełni konfigurowalne, stabilne, bardzo szybkie.


czyli rozumiemzewszystko'legalnie';-)?
Na świecie są dwie rzeczy nieskończone, głupota ludzka i wszechświat - Albert Einstein P.S. Co do tej drugiej rzeczy to nie jestem do końca pewien - sumezrp

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sumezrp

Post #3 Ocena: 0

2011-12-29 09:13:02 (12 lat temu)

sumezrp

Posty: 154

Mężczyzna

Z nami od: 06-12-2010

Skąd: pacanow w uk

wlasnie zakupilem pudelko marzen
dzieki sikorka
jedyna konkretna odpowiedz:-W
na pewno sie odezwe
Na świecie są dwie rzeczy nieskończone, głupota ludzka i wszechświat - Albert Einstein P.S. Co do tej drugiej rzeczy to nie jestem do końca pewien - sumezrp

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2011-12-29 09:29:09 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2011-12-29 08:58:04, sumezrp napisał(a):
Cytat:

2011-12-28 21:01:33, krakn napisał(a):
A wracając do tego dlaczego ja wybrałem dreama?
Ano moja przyjaźn z nimi zaczeła się od pierwszego modelu jaki wyprodukowali, kupiłem go w niemczech wiele lat temu.

Przywykłem, to raz, po drugie kiedyś gdy Beata kupiła Cyfre z tunerem to mnie szlak trafiał bo te philipsy nie działały tak jak bym sobie tego życzył.
Więc kupiłem Kolejnego Dreama ktory wtedy się pojawił, był to właśnie 7025+

Potem kilka lat mineło i zachciało mi się HD, zbierałem się prawie rok, w koncu pojawił się 8000HD.

W dość prosty sposbób za darmo mam zrobiony Multi room
Klucz kopiowany jest po sieci lokalnej i przesyłany jest miedzy serwerem jakim jest DM8K a DM7xxx jest odbiorcą w sypialni.

Poza tym w każdym momencie logując się przez przeglądarkę www czy to na laptopie czy komputerze stacjionarnym mogę sobie oglądać TV odbierając obraz z tunera, bo już w tym wypadku leci cały obraz a nie tylko klucz.

Poza tym Dream to również jak wspominałem serwer plików, wykorzystuję zamontowane w nich dyski 1 i 2 TB na przechowanie plików.

Dreambox odtwarza również pliki obrazu Bluray, mk2, Czyli film zapisany na kamerze HD, zmontowany na komputerze i zapisany w tym formacie, nie muszę zapisywać na płycie BR, po prostu plik wysyłam do DM i mogę oglądać na TV.

Do tego takie drobnostki jak radio internetowe, radio sat, You tube (ale niewygodna obsługa) przeglądanie zdjęć z dysku i kart Flash
i wiele wiele innych.
A wszytko w pełni konfigurowalne, stabilne, bardzo szybkie.


czyli rozumiemzewszystko'legalnie';-)?


Tak wszystko legalnie.
Prosta sprawa mieszkamy w kraju gdzie stawka minimalna pozwala na przeżycie i zapłacenia takiego luxusu jakim jest abonament sat, kraść 10-20 funtow miesięcznie to niechonor dla kieszonkowca he.
Jak kraść to miliony.

Poza tym oferta jest bogata i z punktu widzenia zarobków poza Polską atrakcyjna więc nie widzę powodu dlaczego miałbym komuś nie dołożyć do wypłaty.

I to jest zsstanawiajace, bo jak pracodawca nie chce zapłacić tygodniowki to lament, I go nazywamy Hxxem, ale jako klient też jesteśmy pracodawcami... I czy też tak się czujemy?
Czym się różni kradzież tv, samochodów od niezaplacenia za abonament czy kolację w restauracji?

Jestem legalny oto dowód.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

sumezrp

Post #5 Ocena: 0

2011-12-29 09:34:19 (12 lat temu)

sumezrp

Posty: 154

Mężczyzna

Z nami od: 06-12-2010

Skąd: pacanow w uk

Cytat:

2011-12-29 09:29:09, krakn napisał(a):


Tak wszystko legalnie.


Jestem legalny oto dowód.


chyba musisz mi to
p r z e l i t e r o w a c

[ Ostatnio edytowany przez: sumezrp 29-12-2011 09:44 ]

Na świecie są dwie rzeczy nieskończone, głupota ludzka i wszechświat - Albert Einstein P.S. Co do tej drugiej rzeczy to nie jestem do końca pewien - sumezrp

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sumezrp

Post #6 Ocena: 0

2011-12-29 09:50:01 (12 lat temu)

sumezrp

Posty: 154

Mężczyzna

Z nami od: 06-12-2010

Skąd: pacanow w uk

z tego co wiem
to od niedawna
ogladanie polskiej telewizji
przez satelite
poza granicami RP
stalo sie legalne
chociaz niektore platformy tego do tej pory nie zmienily w umowie

[ Ostatnio edytowany przez: sumezrp 29-12-2011 09:52 ]

Na świecie są dwie rzeczy nieskończone, głupota ludzka i wszechświat - Albert Einstein P.S. Co do tej drugiej rzeczy to nie jestem do końca pewien - sumezrp

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #7 Ocena: 0

2011-12-29 09:58:00 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

he, co się dziwić, jedną z najlepszych grup klientów to są właśnie osoby za granicą, bo nie mają konkurencji w TV kablowej, jeżeli chodzi o język polski.
Do tego za granicą najczęściej kupują pełne pakiety.
Wiec nikt nie zrezygnuje z tak duzej ilości tak cennych klientów.

W tym momencie zapis że sprzedaż jest tylko na terenie polski to martwy zapis, i bardziej chodzi o ew dochodzenie za niezapłacony abonament, niż inne kwestie, kiedyś jeszcze była kwestia licencji, ale od momentu wejścia do UE i zjednoczenia krajów nie ma z tym problemu.
Przed wczoraj właśnie przez telefon negocjowaliśmy nową umowę, pani wie gdzie mieszkam, nawet przyjęła płatność kartą Barclays i taką też kartą płacę co miesiąc abonament przez internet.
Nie ma żadnych problemów.

Dawniej, faktycznie trzeba było się z tym ukrywać, choć też wszyscy wiedzieli :)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

sumezrp

Post #8 Ocena: 0

2011-12-29 10:14:54 (12 lat temu)

sumezrp

Posty: 154

Mężczyzna

Z nami od: 06-12-2010

Skąd: pacanow w uk

Cytat:

2011-12-29 09:58:00, krakn napisał(a):
he, co się dziwić, jedną z najlepszych grup klientów to są właśnie osoby za granicą, bo nie mają konkurencji w TV kablowej, jeżeli chodzi o język polski.
Do tego za granicą najczęściej kupują pełne pakiety.
Wiec nikt nie zrezygnuje z tak duzej ilości tak cennych klientów.

W tym momencie zapis że sprzedaż jest tylko na terenie polski to martwy zapis, i bardziej chodzi o ew dochodzenie za niezapłacony abonament, niż inne kwestie, kiedyś jeszcze była kwestia licencji, ale od momentu wejścia do UE i zjednoczenia krajów nie ma z tym problemu.
Przed wczoraj właśnie przez telefon negocjowaliśmy nową umowę, pani wie gdzie mieszkam, nawet przyjęła płatność kartą Barclays i taką też kartą płacę co miesiąc abonament przez internet.
Nie ma żadnych problemów.

Dawniej, faktycznie trzeba było się z tym ukrywać, choć też wszyscy wiedzieli :)

czy mi sie wydaje?
czy sciemniasz?
badz lejesz wode:-W
prawo polskie stanowilo inaczej
(nie wierze nie wiedziales
przeciez ty wszystko wiesz)
:-o:-o:-o:-Y
Na świecie są dwie rzeczy nieskończone, głupota ludzka i wszechświat - Albert Einstein P.S. Co do tej drugiej rzeczy to nie jestem do końca pewien - sumezrp

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2011-12-29 10:32:37 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2011-12-29 11:03:56 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2011-12-29 10:32:37, x_fish napisał(a):

Nie wiem jak inne platformy
Z regulaminu cyfry (dla umow podpisanych po 1 pazdziernika 2011):
§ 2. Korzystanie ze Sprzętu przez Abonenta
1. Używanie Sprzętu dopuszczalne jest wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej
Polskiej.


Pozostali mają podobnie, kiedyś polsat był wyjątkiem, oni wręcz oficjalnie sprzedawali za granicę, a ich głównymi odbiorcami byli polonusy z USA.

Ale z tego co pamiętam to się zmieniło, i regulamin jest zmieniony.
Ale sprzedaż nadal trwa.

W Polsacie i TVN jest ten myk że oni parują odbiornik, lub czytnik i kartę.

Następna sprawa, mowa o korzystaniu z wypożyczonego sprzętu czy odbiór sygnału.
Bo jeżeli chodzi o sprzęt to mam swój, ich jest tylko sygnał.


Tak jak wspominałem, Mój kontrakt skończył się jakoś 2 miesiące temu, p. wczoraj ponieważ wyłączyli mi sygnał zadzwoniłem do pomocy technicznej i gość przy okazji nalegał bym skontaktował się z działem klienta bym obniżył sobie rachunek, bo płace bez żadnych zniżek.
I faktycznie, po rozmowie z panią zapłaciłem za kolejny grudzień, i "podpisaliśmy" przez telefon nową umowę Od początku stycznia.
Na początku pani mi zaproponowała 120zł/mc mnie się udało jeszcze wysępić dla zabawy, do 110zł/m za pełny pakiet.

od wielu lat płacę kartą Barclays bo innej możliwości nie mam, przez ich system płatności na stronie www.
gdyby to była przeszkoda to przecież by mi nie przyjęli.



EDIT, Polsat zastrzega sobie możliwość zawieszenia usług, jeżeli użytkownik jest poza granicami polski
Paragraf 17 F

natomiast podpunkt

h) udostępnia Usługi lub wykorzystuje Usługi w jakiejkolwiek działalności zarobkowej na rzecz
osób trzecich bez zgody Cyfrowego Polsatu.


A cała wojna, o kilkanaście funtów :-]:-]:-]
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,