MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sieć niezabezpieczona - można korzystać?

« poprzednia strona

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 6 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

panpawel

Post #1 Ocena: 0

2009-04-11 07:24:49 (15 lat temu)

panpawel

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2009

Skąd: londyn

mnie po prostu interesuje jak coś takiego można zrobić? bo ja naprawde w swojej krótkiej karierze naukowej jak i zawodowej nie spotkałem się jeszcze z możliwością ustalenia miejsca odbioru sygnału w środowisku zabudowanym uwzględniając wielodrogowość sygnału.. po prostu powiedz mi gdzie można znależć dokładną odpowiedź na to pytanie...

a nawet jak taki donos będzie miał miejsce to co? obskoczysz wszystkich wkoło zbierzesz powiedzmy 150 laptopów lub stacjonarnych i okaże się że żaden z nich to nie ten co się podszywa bo to będzie komórka z wifi.
pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

clockwork_orang

Post #2 Ocena: 0

2009-04-11 07:50:52 (15 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2009-04-11 07:24:49, panpawel napisał(a):
mnie po prostu interesuje jak coś takiego można zrobić? bo ja naprawde w swojej krótkiej karierze naukowej jak i zawodowej nie spotkałem się jeszcze z możliwością ustalenia miejsca odbioru sygnału w środowisku zabudowanym uwzględniając wielodrogowość sygnału.. po prostu powiedz mi gdzie można znależć dokładną odpowiedź na to pytanie...

a nawet jak taki donos będzie miał miejsce to co? obskoczysz wszystkich wkoło zbierzesz powiedzmy 150 laptopów lub stacjonarnych i okaże się że żaden z nich to nie ten co się podszywa bo to będzie komórka z wifi.

widac za krotka kariere miales 8-)

kazde urzadzenie dzialajace przez 'radio' celem oszczedzania energii itp. dostosowuje sile sygnalu do lokalizacji swojej, innymi slowy, gdy jakosc sygnalu jest dobra nie musi dzialac z pelna moca
mierzac poziom sygnalu nadawanego przez 'nielegala' mozna okreslic jego pozycje - znajac polozenie stacji bazowej wystarcza dwa odczyty (cztery do 3d), by namierzyc zlodzieja

na tej samej zasadzie dziala tv licence unit...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2009-04-11 08:17:21 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

;-) no cóż kariera karierze nie równa zwłąszcza krótka i z technologii komunikacji ciągle trzeba się dokształcać choćby doktorat się miało :-P;-)
To tyle z żartów, myślę że wiele odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w publikacjiach national scientific praktycznie co kilka numerow jest poruszany temat wyjaśniający działanie przesyłu kierunkowego, pakietowego, kodowania i odkodowania oraz transmisji danych.
Jako naukowiec powinieneś być prenumeratorem tego pisma, ja ponieważ jestem amatorem czytam polskie wydanie Swiat Nauki, nieco opóźnione ale ze względu na trudną specjalistyczną terminologie dla mnie bardziej strawne bo aby przeczytać NS nie mam tylu słowników naukowych nie wszystko idzie pojąć, dla lamerii, amatorów ciekawych świata wiedza i życie


Ale faktycznie tak jak kolega wspomniał dookolnie nadawany jest sygnał kontrolny, następnie po nawiązaniu połączenia następuje ukierunkowanie sygnału z dwóch powodów.

  • oszczędność pasma
  • oszczędność mocy

Ukierunkowanie i polaryzacja sygnału oprócz powyższych zalet może i nawet się z tego korzysta w telefonii komórkowej do pozycjonowania użytkownika, dzięki czemu jest możliwe określenie jego położenia.

do niedawana stosowało się ustalenia miejsca telefonu na zasadzie aproksymacji teraz wystarczy jeden nadajnik, o skuteczności świadczy fakt ze właśnie opracowywane modele GPS w miastach będą korzystały właśnie z pomocy sygnału GPS a nawet sieci WiFi do określenia położenia nie tylko w poziomie ale i w pionie.
Cytat:

2009-04-11 06:43:19, clockwork_orange napisał(a):
inna rzecza pozostaje MAC adres, ktorego wiekszac domoroslych 'wlamywaczy', szczegolnie do niezabezpieczonej sieci, po prostu nie zmienia wychodzac widocznie z podobnego zalozenia - kto mnie znajdzie, bo net jest taki anonimowy i w ogole :-D

Tak adres MAC miał znaczenie u zarania dziejów internetu, mił to byc unikatowy numer w skali światowej, ale ze względów ludzkich nie przyjoł się dlatego stosuje się bardziej zawiłe techniki identyfikacji komputera w sieci, zresztą co za problem, o ile w sieci internetowej jest miliardy komputerów, o tyle w sieci lokalnej Wifi co najwyżej kilka.


Ale to już OT,
Wracając do tematu, to bardziej kwestia moralna czy to ze sprzedawcy wystawiają owoce i warzywa przed sklep oznacza ze idąc koło straganu pakujecie siatki i nie płacicie?
Dziwne, przecież nie zabezpieczył, a wręcz udostępnił :-]
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

panpawel

Post #4 Ocena: 0

2009-04-11 13:21:47 (15 lat temu)

panpawel

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2009

Skąd: londyn

widzę że teraz jednak o tą karierę się rozchodzi... ech.. my za graniąc.. ale to nic..
wracając do tematu:

Pozycjonowanie odbywa za pomocą parametrów sieci GSM, czyli współrzędnych środka sektora stacji bazowej oraz pomiaru poziomu sygnału od najbliższej stacji bazowej i kilku sąsiednich. Wizualizacja lokalizacji odbywa się na aktywnej mapie cyfrowej obejmującej obszar od terenu zurbanizowanego (aglomeracje miejskie w skali 1:10 000) do całego kraju (1:500 000). Moduł lokalizacyjny umożliwia zarządzanie użytkownikami systemu wg kryterium odległości, tzn. możliwe jest określenie położenia najbliższego użytkownika systemu w stosunku do zadanego punktu lub określenie lokalizacji wszystkich użytkowników znajdujących się w zadanej od tego punktu odległości.Dokładność lokalizacji to koło o promieniu jakiś 500-800m (Warszawa)

i tak to działa w GSM'ie czyli jednym AP tego się nie zrobi, a do tego jest to metoda aproksymacyjna. Czyż w GSM'ie nie chodzi Wam o układy inteligentne teraz ? które również aproksymują takie dane..
pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

krakn

Post #5 Ocena: 0

2009-04-11 19:09:04 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

to o czym ty teraz piszesz to byla technologia z przed około 10 lat, przynajmniej ja taki system miałem w ofercie i był właśnie pomieszaniem GSM i GPS lub tylko GSM o mniejszej dokładności, właśnie stosowało się pozycjonowanie na mapie cyfrowej, była to oferta dla firm transportowych i taksówkarskich, z powodzeniem wdrożony w Bukareszcie najpierw dla korporacji prywatnej a potem państwowej i Irlandii. Te najnowsze systemy nadawcze, potrafią określać już pojedynczy punkt z pojedynczego nadajnika, bo gdyby było tak jak mówisz to wydajność nadajnika poza miastem spadała by drastycznie całe pasmo w około zajmowałby jeden telefon,nawet przy transmisji pakietowej to i tak zbyt pasmo żerne jak na obecne czasy, stosuje się kierunkowość nadawania.
Ale to już OT i to bardzo daleki i w sumie nie ma nic wspólnego z legalnością kradzieży czyjegoś dobra.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #6 Ocena: 0

2009-04-11 19:23:33 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-08-01 01:31:36 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2009-03-02 00:45:13, konto usunięte napisał(a):
Możesz z niej korzystać, ale pamiętaj że jak ktoś jest sprytny to może podejrzeć co robisz na swoim kompie. Dlatego nie dawaj udostępniania publicznego i hulasz.


To moje kolejne wykopalisko sprzed osmiu lat.
Czy ludzie faktycznie wierza w prywatnosc hulania w internecie?

Ja mialam kiedys chlopaka w Polsce ktory wyklada na informatyce. Za moich czasow zostal tam juz asystentem. Kiedys jeden ze studentow wlamal sie zdalnie do jego komputera i potem z jego komputera wlamal sie do jeszcze innego komputera. Moj byly mial nieprzyjemnosci do czasu kiedy sprawe wykryto.

A z kolei moj inny byly, tez informatyk, wlamal mi sie kiedys na email z okazji rozpadu naszego zwiazku. Ale to podobno haslo bylo zbyt slabe. Albo moze wybralam wtedy nazwisko panienskie matki jako zabezpieczenie.

Mialam jakis czas paranoje ze wyjda na jaw wszystkie glupie rzeczy jakie kiedykolwiek robilam w sieci.

Tak sobie czytam "nie dawaj udostepnienia publicznego i hulasz". Czy aby na pewno.

PS. Ostatnio mowili w mediach o manipulowaniu mlodymi ludzmi za pomoca internetu poprzez gre konczaca sie samobojstwem. I faktycznie sa/byly ofiary. Ciekawe kiedy powstanie porzadna policja internetowa bo na razie sprawca nieznany... Latwo tez nekac.

Przepraszam ze przynudzam ale tak mi sie nasunelo. :-]

Dobranoc.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,