MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Projektor za i przeciw

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

reivilo

Post #1 Ocena: 0

2009-02-05 21:47:30 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Moze macie jakies doswiadczenia z projektorami.....rozwazamy zakup w celu , ze tak powiem familijnego 'kina domowego' a nie chcemy telewizora.

Wszelkie doswiadczenia swoje lub cudze mile widziane.
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2009-02-05 21:59:34 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

goskauk

Post #3 Ocena: 0

2009-02-05 22:08:50 (15 lat temu)

goskauk

Posty: 959

Kobieta

Z nami od: 05-02-2008

Skąd: Reading

Nasz znajomy tez mial to cudo ale sie pozbyli i wrocili do telewizora.Ja jednak wole duzy dobry telewizor i surround sound glosniki i tez jak w kinie!!Ale co kto lubi.:-D
pit-y,benefity itp.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer Skype

vitek

Post #4 Ocena: 0

2009-02-05 22:47:30 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Projektor jest dobry jak się ma do dyspozycji oddzielny dość duży pokój przeznaczony tylko lub głównie do tego celu. Do codziennego oglądania tv raczej mało praktyczny.
Do projektora potrzebny będzie ekran, zestaw głośników 5+1 i takiż wzmacniacz, a jako źródło sygnału polecam odtwarzacz blu-ray, nieco droższy niż standardwe dvd ale obraz dużo lepszy.
Jeżeli chcemy oglądać także tv to odbiornik freeview lub sat
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #5 Ocena: 0

2009-02-05 22:48:50 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2009-02-05 22:59:59 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

za i przeciw.
więc za
- możliwość zrobienia potężnego nawet ponad 100" ekranu
- wspaniała jakość obrazu, bez ziarna idealna czerń duży kontrast

Minusy
- pokój niestety trzeba do tego przeznaczyć i przygotować.
-- zaciemnić w czasie oglądania, bo inaczej nie będzie czerni ;-)
-- niektórzy malują ten pokój w ciemnych kolorach, od szarego do czerni, wstawiają ew , meble też czarne, gdzieś miałem fotki takich rozwiązań ale mi wcięło.
-- odpowiednia odległość rzutnika od ekranu
-- nietrwała lampa, co skutecznie uzasadnia posiadanie TV bo bez sensu jest oglądanie wiadomości na takim ekranie.

W sumie jest to zarąbista sprawa, do projektora kupujesz jakiś fajny amplituner, kilka dobrych głośników 5,1 Blueray oraz oczywiście TV SAT HD. wszytko to daje ci niesamowite wrażenia w domu. Ale kurcze... na co dzień to TV będzie potrzebny i tak ;)



Aha jeszcze ceny, pomijam ceny projektorów, ale żeby to miało sens trzeba wydać też na głośniki, w miarę dobre kable, amplituner, zestaw nagłaśniający to cena od 2000 w górę choć niektórzy mają za 1000 i mówią że jest ok, ale do takiego kina ... to barbarzyństwo :)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

reivilo

Post #7 Ocena: 0

2009-02-06 08:55:39 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

ok dzieki za szybki odzew
- jak pislam TV mnie nie interesuje nie mamy i nie chcemy miec
- filmy lubimy sobie razem poogladac i to czasem po kilka razy
- dwiek wiadomo - bez dobrego dzwieku nie ma kina


pytania
- jak jest/byc powinna/ - min /max/optymalna odleglosc projektor - ekran
- te sciany - chodzi o kolor - czy one rzeczywiscie maja taki wplyw na jakosc odbioru czy tylko na jego komfort?


btw pomysl sie wzial po pierwsze z niecheci do TV a po drugie z jakiegos filmu.... gdzie projekcja byla robiona na zewnatrz.Tak we wlasnym ogrodku - takie kino letnie.....ciekawe czy ktos cos w tym temacie wie....jak sie taki projektor sprawia na zewnatrz , ciemna, letnia, noca..... :-]
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #8 Ocena: 0

2009-02-06 12:46:44 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

www.comet.co.uk/shopcomet/product/450162/OPTOMA-HD700X
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2009-02-06 13:22:20 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Projekt sprawdza sie calkiem niezle na dworzu, tylko, ze to juz nie jest takie kino domowe, tylko ogrodkowe, no i musisz miec sciane odpowiednia :-) Robilismy sobie takie kino letnie w klubie samochodowym, a obraz byl wyswietlany na scianie warsztatu. Nie bylo tam jakos bardzo ciemno (latarnie uliczne), ale nie bylo tez sasiadow, ktorym by to przeszkadzalo.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2009-02-06 14:10:28 (15 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Odległość projektora od 2 metrów, choć gdzieś widziałem że nawet poniżej 2 dla przekątnej 100"

Oczywiście nie jest decydującym kolor ścian, ale powinno być jak najciemniej lub właśnie stonowane kolory, owszem przy tych nowych projektorach LCd HD można oglądać nawet w dzień, ale komfort znacznie spada.

Taka drobna rada, tych urządzeń nie kupuje się często, więc dobrze pogrzeb w sieci, zaciśnij pasa i kup najlepszy jaki się tylko da, im nowszy tym lepszy, mocniejsze światło, trwalsze lampy.
chyba ze stać cię na częste zmiany i eksperymenty.
Dokładnie nie jestem w temacie i nie wywierciłem go na lewą stronę, który jest najlepszy, ale mój kolega niedawno robił sobie zarąbiste kino to się go wypytam co i jak. A to stary estradowiec i byle co go nie zadowala ;-)

Też się zastanawiałem nad zrobieniem kina, ale chyba jak zostanę przy LCD, zobaczymy puki co kompletuje dźwięk, ampli i podstawowy zestaw 5,1 (tanonoy) już mam, jeszcze sobie kupie 2 stojące z większymi głośnikami na przód (200-300mm), a te stojące polecą lekko w bok i tu bym ci sugerował szperanie po sieci, niedawno były dwa głośniki Tanoy TD8 poszły za 1090 cena sklepowa 4000 Funtów! przegrałem o 100 funia :( w ostatnich 3 sekundach


Stan idealny więc się opłacało
Kolega Vitek pokazuje ci projektor HD Ready nie FullHD hm, za tą kwotę nie liczyłbym na pełnie szczęścia i zadowolenie na długo.

A tak w ogóle to, powiedz w jakich kwotach mamy ci doradzać :))
to w tedy znajdziemy jakieś kompromisy jakość/ cena tak by nie była kicha ale też nie Voodoo technika ;-)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,