MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Permanent export samochodu który widnieje jako SORN

 

Brak odpowiedzi

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

feeling

Post #1 Ocena: 0

2019-09-08 19:25:22 (5 lat temu)

feeling

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 07-04-2014

Skąd: Birmingham

Witam,

Chciałbym zarejestrować anglika który jest już w Polsce, aktualnie ma ważny TAX, MOT i insurance.
Auto chce zarejestrować na polskie blachy dopiero w przyszłym roku (marzec 2020).
Auto nie będzie w ogóle użytkowane od października do marca przyszłego roku i nie planuje nim już wracać do UK.
Angielskie ubezpieczenie już anulowałem z końcem tego miesiąca, chce je wpisać na SORN od dnia wygaśnięcia ubezpieczenia i chciałbym odzyskać nadpłatę za pozostałe miesiące za road tax.

I tutaj rodzi się pytanie na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi, czy na auto które widnieje jako SORN będę mógł bez problemu w marcu przyszłego roku złożyć wniosek o export z UK i je legalnie zarejestrować w Polsce ?

Nie chcę w tym momencie składać wniosku o jego export bo będę mieć wtedy określony czas na jego zarejestrowanie w Polsce, z tego co wiem jest to mniej więcej miesiąc a chce to zrobić dopiero w marcu przyszłego roku. Dodam że auto ma ważny MOT do końca listopada.

W skrócie:
1. Anulowanie ubezpieczenia 31.09.2019 + wpisanie auta na SORN w ten sam dzień (zwrot road tax).
2. MOT do 30.11.2019.
3. Marzec 2020 - list do DVLA o permanent export.
4. Kwestia rejestracji w Polsce - UC i zwolnienie z akcyzy, wymagane przeróbki i polski przegląd samochodu bez MOT, wniosek o rejestracje w WK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,