MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kupno auta. Zmiana wlascieciela?

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Logistyk

Post #1 Ocena: 0

2019-08-25 22:20:59 (5 lat temu)

Logistyk

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 24-01-2016

Skąd: Jeszcze nie

Witam. Zdecydowalem sie na zakup auta. Auto jest od tradera. Uzgodnilismy ze zmiane wlasciciela dokonamy Online. Jest to moje pierwsze auto, jak to powinno wygladac. Czy przy zakupie ze zmiana online tez powinienem podpisac i dostac ten odcinek z log booka z sekcji 6 czy cos? Czy wszystko idzie do kosza bo online zalatwiamy?
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

DADAM1986

Post #2 Ocena: 0

2019-08-25 22:59:37 (5 lat temu)

DADAM1986

Posty: 403

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2017

Skąd: Waterlooville

Skoro od tradera to dostaniesz normalnie fakture zakupu od niego.
On ma zmienic dane online na Ciebie I w ciagu kilku tygodni przyjdzie do Ciebie pelny dokument.
Twoje dane wpisujesz wyraznie drukowanymi na odcinku z v5c zeby sprzedajacy je dobrze wpisal.
W przypadku jesli sprzedajacy tego nawet nie zrobi to zrobisz to sam online na stronie DVLA I tyle.
Najwazniejsze: miej fakture/umowe zakupu potwierdzajace Twoja platnosc za samochod.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2019-08-26 08:59:48 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Najlepiej zrobic to od razu online w momencie zakupu, jak również trzeba kupić road tax.
Nic nie zostawiać innym do zrobienia, ufać tylko sobie. Zielony odcinek zachować dla siebie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Logistyk

Post #4 Ocena: 0

2019-08-26 09:47:08 (5 lat temu)

Logistyk

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 24-01-2016

Skąd: Jeszcze nie

Raczej nie dostane faktury bo to po znajomosci. Bede mial potwierdzenie wplaty na konto.
Zmiane wlasciciela zrobie online razem z nim to przypilnuje, tylko zebym wiedzial co mam przypilnowac :P
Road Tax to oczywiscie wykupie odrazu po zmianie wlasciciela zanim wsiade do auta.
Ubezpieczenie juz wykupilem.
Czyli na tym green slipie wpisuje swoje dane drukowanymi i zachowuje to dla siebie jako dowod zakupu, a jesli dokonamy zmiany wlasciciela online to nowy logbook przyjdzie mi poczta a do tego czasu mam trzymac ten odcinek ze starego tak?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #5 Ocena: 0

2019-08-26 09:59:26 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak, proste nie? ;-)

Potwierdzenie zmian I TAxu dostaniesz od razu na email.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2019-08-26 10:22:03 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

To czy kupujesz samochod po znajomości czy od obcego nie ma znaczenia. Trader, to trader. Podpiszcie umowe kupna sprzedazy, bedziesz mial potwierdzenie transakcji. Wzor umowy do znalezienia online. Skoro znajomy jest trader, to pownien wszystko wiedziec. Zeby tylko ta transakcja nie zakonczyla Waszej znajomości, jak cos będzie nie tak z samochodem.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,