MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pierwszy samochód? Zakup, oraz ubezpiecznie?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Logistyk

Post #1 Ocena: 0

2019-06-30 21:03:42 (5 lat temu)

Logistyk

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 24-01-2016

Skąd: Jeszcze nie

Witam.
Na dniach bede kupował samochód w tym kraju no i jak tutaj wyglada cala procedura?
Wiec jade po samochód ze znajomym, dajmy na to ze mi sie podoba wszystko sie zgadza i co dalej? Podpisujemy umowę tak jak w polsce? Czy trzeba gdzies je przerejestrowac ?
Np. w DVLA ze zmiana właściciela czy sama umowa wystarczy ? (raczej chyba nie, bo umowe kazdy mogłby sobie podrobic?)
Chodzi mi o to zebym mial czarno na bialym ze auto jest na mnie...
Jak to jest... Dajmy na to ze kupie auto, to nie mam prawa nim dojechac do domu bez wykupienia ubezpieczenia i road taxu?
Czyli co mam poprosic sprzedawce zeby mi je podstawil pod dom czy jak to zrobic legalnie? Roznie bywa a nie chcialbym stracic prawka przez taka glupote...

Druga sprawa ubezpiecznie... Jest tutaj strasznie drogie...
Moj ojciec ktory mieszka w Niemczech czesto mnie odwiedza (jest po 50 i ma pelny pakiet znizek), zaoferal mi sie ze moze wziac te auto na siebie i dopisze mnie do ubezpieczenia tak bym mógl legalnie jezdzic sobie tym autkiem po tych drogach...
Wiem ze w Niemczech nie bylo by z tym problemu ale jak jest tutaj?
Chyba musialby byc tutaj zarejestrowany, posiadac swoj numer ubezpieczeniowy i kwota ubezpieczenia chyba zalezna jest od tego jak dlugo przebywa w tym kraju i czytalem do tego ze ubezpieczalnia mogla by odmowic dopisania mnie do tego ubezpieczenia?
Ale to chyba bez sensu bo skoro ja moge wykupic ubezpieczenie to dlaczego on nie mogl by mnie dopisac do swojego ? [:-}
Jesli chcialby mnie dopisac to oczywiscie kwota ubezpieczenia wzrosnie...
Czy to byloby wogole oplacalne?

Pozdrawiam ciepło.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-06-30 21:24:55 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

To, co chcesz zrobic podstawiajac swojego ojca jakoglownego ubezpieczonego to tzw fronting i jest to nielegalne.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2019-06-30 22:59:05 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Sprawdź czy auto należy do kupującego (HPI check), czy dane w V5C się zgadzają (imię, nazwisko, obecny adres sprzedającego). Ubezpieczenie i road tax kupujesz przez smartfona zanim pojedziesz.
Nie kupuj auta od ludzi z Pakistanu, Indii, Bangladeszu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Logistyk

Post #4 Ocena: 0

2019-06-30 23:07:42 (5 lat temu)

Logistyk

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 24-01-2016

Skąd: Jeszcze nie

Haha. Przeciez ja nikogo nie chce podstawiac, ojciec by tak samo jezdzil tym autem jak i ja. Jego auto na niego ubezpieczone, pytam jak jest z dopisaniem mnie do ubezpieczenia. Skoro chce mi kupic auto i ubezpieczyc auto na siebie a mnie dopisac to gdzie jest oszustwo? A to ze mieszka w niemczech i czesto mnie odwiedza to juz inna bajka. Skoro chce kupic mi auto i ubezpieczyc na siebie to gdzie jest oszustwo ? Co Tu Ada gadasz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2019-06-30 23:17:27 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-06-30 23:07:42, Logistyk napisał(a):
Haha. Przeciez ja nikogo nie chce podstawiac, ojciec by tak samo jezdzil tym autem jak i ja. Jego auto na niego ubezpieczone, pytam jak jest z dopisaniem mnie do ubezpieczenia. Skoro chce mi kupic auto i ubezpieczyc auto na siebie a mnie dopisac to gdzie jest oszustwo? A to ze mieszka w niemczech i czesto mnie odwiedza to juz inna bajka. Skoro chce kupic mi auto i ubezpieczyc na siebie to gdzie jest oszustwo ? Co Tu Ada gadasz.


Skoro wiesz lepiej, to po co pytasz? Chcesz powiedziec, ze twoj ojciec bedzie glownym uzytkownikiem samochodu, ze ty bedziesz tylko okazyjnie korzystal? Mozesz sobie tlumaczyc jak chcesz, ale fronting to jest fraud, spytaj w ubezpieczalni jak nie jestes przekonany.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2019-06-30 23:33:55 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
A to ze mieszka w niemczech i czesto mnie odwiedza to juz inna bajka. Skoro chce kupic mi auto i ubezpieczyc na siebie to gdzie jest oszustwo ? Co Tu Ada gadasz.


Nie przejdzie, musi być rezydentem UK wg. umowy z ubezpieczycielem. Nie mówiąc już o przeniesieniu zniżek do UK czy brak jakiejkolwiek historii kredytowej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Logistyk

Post #7 Ocena: 0

2019-07-01 07:33:04 (5 lat temu)

Logistyk

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 24-01-2016

Skąd: Jeszcze nie

Oki juz rozumiem. A jak to wyglada tutaj podpisywanie umowy czy jest ona respektowana jak mnie policja zatrzyma? Czy mam z delikwentem jechac przerejstrowac auto? Czy to sie zmienia jak on anuluje ubezpieczenie a ja ubezpiecze na siebie ? I wtedy ubezpieczalnia informuje DVLA ? Czy jak zmienic tego wlasciciela w DVLA na mnie? Czyli kupuje auto i odrazu musze ubezpieczyc na siebie i oplacic road tax inaczej nawet nie moge przejechac tego kawalka pod dom ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #8 Ocena: 0

2019-07-01 08:15:05 (5 lat temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Musisz kupic tax na siebie (telefon, albo wczesniej z domu) i ubezpieczenie na siebie (telefon/wczesniej w domu). Jak nie jestes pewny samochodu to mozesz pojechac go ogladnac/przejechac sie/ewentualnie kupic /zaplacic/wyslac v5 do dvla/wrocic do domu i kupic ubez/road tax a potem wrocic odebrac samochod. Wyslesz czesc V5 do DVLA ze swoimi danymi i to potwierdza przejscie wlasnosci sam. na ciebie, nigdzie nie jedziesz zeby przerejestrowac??. Kazda inna jazda do domu bedzie nielegalna. Jak kupujesz od osoby prywatnej to jest to ryzykowniejsze - tzw widzialy galy co braly, jak cos sie zacznie sypac to b.ciezko to odkrecic, kupujesz "as seen", jak kupisz od handlarza (komis) to masz jakas ochrone. To co proponujesz to czysty fraud, ubez. sie pyta ile sa kierowcy rezydentami w uk i od kiedy, ojciec jak rozumiem 0 wiec jak ma byc kierowca?. Dodatkowo musisz wskazac main driver i jego znizki sie licza tylko (i tylko on tez nabywa znizki), ojciec nim nie moze byc jak ty bedziesz jezdzil (a on jezdzil jak cie odwiedzi??).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2019-07-01 08:20:08 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Przed obejrzeniem samochodu zrob sobie wycene ubezpieczenia, wycena bedzie miala reference number i potem bedziesz mogl dokonczyc proces kupna ubezpieczenia po obejrzeniu samochodu. Nie klam przy wypelnianiu wyceny, bo jak Ci anuluja polise, to bedzie Cie to duzo kosztowalo przy kupnie kolejnych.

Zrob HPi check, zeby potem sie nie okazalo, ze kupiles jakis kradziony, uszkodzony czy cos. Na miejscu potwierdz, ze numery VIN na samochodzie zgadzaja sie z numerami w dokumentach właściciela. Upewnij sie, ze jest on wlascicielem i samochód jest zarejestrowany pod adresem gdzie go ogladasz (dotyczy prywatnych transakcji). Jak trader, to auto nie bedzie zarejestrowane na niego.

Jesli auto Ci sie spodoba i chcesz je kupic, to na miejscu mozesz spisac umowe, chociaz to jest ważniejsze dla sprzedajacego niz Ciebie. Wzor umowy do znalezienia w sieci.

Wchodzisz na strone DVLA i tam od razu robisz zmiane wlasciciela online. Jak rowniez od razu kupujesz road tax online. Jak to zalatwisz, to kończysz kupno ubezpieczenia i po zaplaceniu za samochod mozesz jechac do domu.

Sugeruje zmiane wladciciela zrobic online, nie wysyłac dokumentow poczta. Przy zrobieniu tego online, od razu dostajesz email potwierdzajacy zmiane i bedziesz mial dokumenty samochodu za pare dni.

Zmiana wlasciciela
https://www.gov.uk/sold-bought-vehicle

Road tax https://www.gov.uk/vehicle-tax

Wzor umowy kupna - sprzedazy http://www.theaa.com/car-buying/buyers-sellers-contracts
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #10 Ocena: 0

2019-07-01 08:26:25 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Nawet nie chodzi o to, że z ojcem to fronting - w końcu z tymi "sprzedawcami puchu" trzeba walczyć...
Ale nie ma czegoś takiego jak "pełny pakiet zniżek", tu nie ma procentów - a przede wszystkim osoba, któr ma zniżki wykorzystane na jeden samochód (w Niemczech), nie może ich wykorzystać na inne. Do tego twój ojciec nie ma tu żadnej historii i jak go wpiszesz, że mieszka na twoim adresie, wycena może zostać odrzucona. To człowiek bez NIN, konta, historii kredytowej, obecności na liście wyborców - niczego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,