MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Elektryczny samochód.

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Emeryt56

Post #1 Ocena: 0

2019-04-22 23:55:26 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Czy ma ktoś elektryczny samochód ?
jak to w praktyce w UK wygląda?
Czy zwykła instalacja domowa jest wystarczająca aby np podpiąć do ładowania samochód TESLA?
Jakie są obecnie zachęty fiskalne?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2019-04-23 05:33:26 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zachet fiskalnych brak. Granty na samochody elektryczne zostaly przyciete w zeszłym roku. Sa ciagle granty na instalacje ladowarek w domu. Do Tesli, to raczej potrzebna jest dedykowana ladowarka, bo ze zwyklego kontaktu, to bedzie trwalo wieki. W przypadku instalacji ladowarki, moga byc dodatkowe koszty zwiazane z przystosowaniem domowej instalacji elektrycznej. Jak ktos nie ma wlasnego podjazdu czy garazu, to kaplica, bo nie mozna pociagnac kabla do samochodu zaparkowanego na ulicy. Czytalam trochę o tym, jak byla promocja na Audi e-tron.

Oszczędność 140 funtów na podatku drogowym to pikuś, przy kosztach Tesli. A do tego trzeba zaplacic ekstra £350, bo cena samochodu powyzej £40K przy kupnie, chyba ze auto zostalo zarejestrowane przed zmianami w kwietniu 2017.

W przypadku samochodów sluzbowych, od nastepnego roku podatkowego ma byc obnizony BIK. Mozna bedzie znowu wziąć na firme cos drogiego.

Ja bym raczej patrzyla na koszty calkowite w pirownaniu do zwyklego samochodu, czy mozna ladowac za darmo w pracy, itp. Czytalam komentarze ludzi, ktorzy nie maja ladowarek w domu i laduja tylko w pracy, wiec maja prad praktycznie za darmo.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #3 Ocena: 0

2019-04-23 08:28:24 (5 lat temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

W Szkocji jest ciagle dostepna nieoprocentowana pozyczka (grant fundowany przez Transport Scotland) na zakup auta tego typu:

https://www.energysavingtrust.org.uk/scotland/grants-loans/electric-vehicle-loan

A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #4 Ocena: 0

2019-04-23 09:05:42 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
Jak ktos nie ma wlasnego podjazdu czy garazu, to kaplica, bo nie mozna pociagnac kabla do samochodu zaparkowanego na ulicy.


Przepis,przepisem, a w życiu różnie bywa. Moja sąsiadka z naprzeciwka, nie ma podjazdu, parkuje na ulicy, ładowarkę, ma na ścianie domu. Podczas ładowania, kabel leży na chodniku i z tego co wiem, nie spotkały ją z tego powodu żadne nieprzyjemności. Problem to ona ma inny, bardzo często brak miejsca aby mogła parkować przed swoim domem. Musi kobita się czasami nabiegać by przeparkować tego swojego Nissana LEAF'a
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2019-04-23 11:16:00 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ktos sie potknie o kabel przypadkiem lub specjalnie i sasiadka bedzie miala problem finansowy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krissu

Post #6 Ocena: 0

2019-08-30 15:49:13 (5 lat temu)

Krissu

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 30-08-2019

Skąd: Londyn

Ja jeżdę nissanem LEAFem, auto paskudne z wyglądu ale za to niezawodne jak na to, że jest elektryczne. Tutaj specyfikacja: Ładowanie z gniazdka w domu to prawie cała noc. No ale i tak wciąż taniej niż w przypadku zakupu paliwa do auta co 3-4 dni.

Opinia moderatora: Link usunięty z postu. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,