MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zmiany w Ryanair

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

adamdrang

Post #1 Ocena: +1

2018-10-14 23:23:06 (6 lat temu)

adamdrang

Posty: 88

Mężczyzna

Z nami od: 05-11-2013

Skąd: Norfolk

Drodzy forumowicze. W odpowiedzi na zmiany Ryanair dot bagażu tj. wyciagania od nas dodatkowej kasy mam taki pomysł na społeczny protest: nie kupujmy NIC na pokładzie samolotu. Ale kompletnie nic - zero kawy, kanapek, perfum czy zdrapek a nawet alkoholu. Zróbmy mały wysiłek i jesli już nie z domu kanapki, to zjedzmy/zakupmy to na lotnisku. Przecież mozna to wszystko wnieść na pokład.
Jak sie tak wszyscy wezmiemy to cos to da do myślenia prezesom.
O tym ze taki społeczny protest moze sie udać przekonał się Shell gdy chciał zatopic platformę wiertniczą zamiast ją holować i utylizować. Wystarczyło by kierowcy nie tankowali na ich stacjach i ... sie udało. Wizja utraty zysków ma naprawdę wielką moc. Co o tym myslicie? warto to rozpowszechnić? na fejsie, Instagramie itp?
"trzebać nam było szukać nowego wroga jak tu pod bokiem znalazł się stary?"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2018-10-14 23:37:29 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Polacy w samolotach Ryanairu i tak zazwyczaj prawie nic nie kupują , symboliczna kawa to chyba max . Zazwyczaj mają swoje kanapki i ukryte piwko . Zauważyłem że trasach innych lotów (między Anglia a innymi państwami np w kierunkach wakacyjnych ) pasażerowie kupują znacznie więcej . Zresztą ta ich oferta też śmieszna , śmierdzące kanapka z szynką za pięć funtów i więcej . Wolę zjeść normalny posiłek w domu albo na lotnisku zależy od pory dnia , English breakfast albo jakiś lunch czy obiad . Wiec nie sądzę by jakoś to odczuli. Bardziej jakby Polacy w ogóle zrezygnowali z Ryanaira ale często to jedyna opcja do lotnisk docelowych w Polsce. I tak mają najniższe ceny , ceny paliwa strasznie rosną jak i koszty obsługi na lotnisku czy konserwacja maszyn . Tanie linie to i wszystko dookoła mało profesjonalne . Zawsze można wybrać inną linie i zapłacić dwa razy więcej jak jest podstępny lot . Ale czy warto gdy podróż trwa 2 godziny ? Nie lepiej na coś innego wydać kasę ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-10-14 23:58:31 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wizzair nie pozostaje w tyle. BA jest jak tania linia z taryfa bez bagazu i bez jedzenia i napojow. Lufa podobnie. Malo ktora linia na trasie UK-PL ma cos do zaoferowania w ekonomicznej. Biznes nie lepszy.

Lot ma chociaz darmowe napoje i Prince Polo.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2018-10-16 11:29:53 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Też jestem za protestem. Oczywiście on nic nie da, jeżeli się go nie nagłośni.

Co alkoholu to zaś porada - -w funciakach można nabyć zestaw pięciu buteleczek plastikowych po 100 ml. W sam raz, żeby rozlać połówkę... ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #5 Ocena: +1

2018-10-16 12:08:21 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Właśnie kupiłem sześć biletów na styczeń . Nie mogłem nigdzie znaleźć opcji dodania bagażu głównego tylko odrazy cale taryfy z jakimiś niepotrzebnymi bzdurami . Sam bilet 15 funtów na osobe także bardzo tanio . Myślę że chyba będzie opcja dodania bagażu głównego przy odprawie online ?
Ps Stanisławski dobra rada ;) ja czasami na lotnisku kupuje 0.2 Smirnoffa za kilka funtów i pije przed samym wejściem do samolotu bo trochę boję się latać

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #6 Ocena: 0

2018-10-16 12:34:18 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Chyba nie na Sylwestra? bo u mnie po 200 od osoby.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2018-10-16 12:58:09 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2018-10-16 12:34:18, ZlotaPerla napisał(a):
Chyba nie na Sylwestra? bo u mnie po 200 od osoby.


Nie , na styczeń , zawsze są tak tanie. Ja nie latam na święta bo nie mam po co a mały może zobaczyć babcie w styczniu zamiast w grudniu a ja z teściem flaszki się napić . Ja lecę na 4 dni , żona z małym na 8 . I za parking zapłaciłem za te 4 dni 52 funty . Toż bilety dla mnie były prawie dwa razy tańsze :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #8 Ocena: 0

2018-10-16 13:28:11 (6 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Cytat:

2018-10-16 12:08:21, Wielim napisał(a):
Właśnie kupiłem sześć biletów na styczeń . Nie mogłem nigdzie znaleźć opcji dodania bagażu głównego tylko odrazy cale taryfy z jakimiś niepotrzebnymi bzdurami . Sam bilet 15 funtów na osobe także bardzo tanio . Myślę że chyba będzie opcja dodania bagażu głównego przy odprawie online ?
Ps Stanisławski dobra rada ;) ja czasami na lotnisku kupuje 0.2 Smirnoffa za kilka funtów i pije przed samym wejściem do samolotu bo trochę boję się latać


I tu jest problem z bagażem. Nie dodałem bagażu jak kupowałem bilety i teraz musiałem zapłacić 40 f od bagażu w jedna stronę. X 4 i wyszlo 160f. Dawno nie kupowałem bagażu osobno ale 40 to dużo wydaje mi się więcej niż przy bilecie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2018-10-16 13:31:17 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Czyli przy odprawie online będę musiał zapłacić za bagaż 40 funtów w jedną stronę? To już lepiej paczkę wysłać ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #10 Ocena: 0

2018-10-16 13:44:31 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Ale mieszacie, są teraz dwa a w sumie 3 rodzaje bagażu, torba osobista, podręczny nadawany do luku i duży bagaż nadawany do luku, jak się kupi priorytet wejścia na pokład to można podręczny zabrać ze sobą (w sumie 2 torby) Jak ktoś ma potrzebę nadania dużego około 20kg. to płaci te 40f. od torby.


"Pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego
Wyłącznie pasażerowie, którzy wykupią Pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego, taryfę Flexi Plus, taryfę Plus lub taryfę Family Plus będą mogli wnieść na pokład swój standardowy bagaż podręczny.
Maksymalne wymiary małego bagażu: 35 x 20 x 20 cm. Bagaż powinien z łatwością zmieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu.
Maksymalne wymiary dużego, 10kg bagażu: 55 x40 x 20cm. Bagaż musi mieścić się w boksie kontrolnym przy bramce."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,