MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Żle wprowadzone dane licznika mile - kilometry dvla

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kieron89

Post #1 Ocena: 0

2018-07-26 03:45:18 (6 lat temu)

kieron89

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 26-07-2018

Skąd: Bicester

Witam. Mam vw cc z 2013r na dzień dzisiejszy przebieg 61 tyś mil. Gdy kupiłem przestawilem na kilometry.. od tego czasu wykonałem 2 razy mot gdy na dzień dzisiejszy auto chce sprzedać dwa wcześniejsze moty są wbite z przebiegiem Ale na mile z czego na liczniku miałem km.. Czyli mam przejechane 61 tyś mil a w dvla wyskakuje ponad 97 tyś mil bo w warsztacie spisali licznik zapominając że mam go przedstawionego na km... dzwonilem warsztat zmienił ostatni jest końcówka "km" lecz mot z zeszłego roku widnieje ciągle w milach. Kontaktowalem się z dvla jest lekkie zamieszanie i trochę kłopotliwe ktoś pomoże?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-07-26 07:44:21 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zmiana danych na MOT jest mozliwa do 7 dni od przegladu. Obawiam sie, ze sam sie zalatwiles, nie przelaczajac samochodu na mile. A co z przegladami? Tez km zamiast mil?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kieron89

Post #3 Ocena: 0

2018-07-26 10:45:48 (6 lat temu)

kieron89

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 26-07-2018

Skąd: Bicester

W książce z serwisu mam wpisane w km. Jednak ostatni i rok wcześniej mam wprowadzone dane w dvla przebieg który był ustawiony w km a wprowadzone w milach..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2018-07-26 12:49:14 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Sprawy juz nie odkrecisz, bo danych na MOT nie da sie zmienic i kazdy bedzie widzial na necie ten przeg jakby byl w milach.

W zwiazku z tym kazdy potencjalny kupujacy bedzie myslal, ze licznik byl krecony. Mozesz napisac od razu w ogloszeniu, ze jest blad w danych MOT i masz kwity z serwisu potwierdzajace, ze przebieg byl w Km zamiast milach.

Na przyszlosc upewnij sie, ze samochod ma ustawienie na mile przed oddaniem do serwisu i na MOT. Ja tez kiedys zapomnialam zmienic na serwis i przebieg zrobil sie 55KKM zamiast 40Kmil, trader musial to odkrecac z serwisem pozniej.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kieron89

Post #5 Ocena: 0

2018-07-26 13:10:03 (6 lat temu)

kieron89

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 26-07-2018

Skąd: Bicester

Właśnie nawet jeżeli chciałem zamienić auta plus dopłata za lepsze Mój dealer upiera się że mam 97 tyś m Ale to jest w km z czego na dvla widnieje na końcu już dopiska km. Kontaktowalem się z dvla bo warsztat nie jest w stanie poprawić tego z poprzedniego roku.. powiedziano mi że mogą to zmienić Ale to potrwa kilka tygodni tylko czy tak będzie tego nie wiem. Pozostaje mi czekać albo już sam nie wiem co.. bo auto z autentycznym przebiegiem jest o wiele warte. No ale za błędy się płaci..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2018-07-26 13:15:39 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Poczekaj, bo teraz bedziesz mial problemy ze sprzedaza i beda chcieli Ci dac mniej za samochod. I tak pewnie bedziesz musial kazdemu wyjasniac, ze tam sa KM nie mile.

Jak juz poprawia, to moze byc warto zrobic nowy MOT z milami.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kieron89

Post #7 Ocena: 0

2018-07-26 14:09:27 (6 lat temu)

kieron89

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 26-07-2018

Skąd: Bicester

Trochę to zamieszane. Ale kto wiedział że w przyszłości będę miał problemy bo zmieniłem sobie na km.. jak dowiem się czegoś z dvla to dam znać tutaj może się przyda komuś gdy będzie miał podobną sytuację.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2018-07-26 14:20:15 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jest mnostwo pulapek. Ostatnio walczylam z paroma:

1. Tester na MOT pomylil sie o jedna cyferke i wyszlo 200tys mil zamiast 20tys mil. Odkrecone nastepnego dnia na szczescie, bo sprawdzilam to, dealer od ktorego kupowalam samochod nie zwrocil uwagi. Gdyby nie dalo sie odkrecic, nie kupilabym. Jest tylko 7 dni na poprawienie dancyh.

2. Dane o zlym przebiegu splynely do baz danych paru stron, ktore maja info o samochodach i nie chcialy sie zaktualizowac. Usuneli w koncu recznie po miesiacu.

3. Po zmianie tablicy rej. nie zintegrowaly sie dane o MOT i Road Tax. Musialam dzwonic do DVLA i VOSA i czekac pare dni na aktualizacje.

4. Okazalo sie, ze pare lat temu Mercedes blednie przypisal finansowanie do tablicy rej i byl blad w bazie Experiana. Musialam tam dzwonic i zdjeli to.

To wszystko na jednym aucie. Kazda z tych rzeczy to problem przy sprzedazy. Mam nadzieje, ze nowy wlasciciel ma wiecej szczescia z tym pojazdem.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kieron89

Post #9 Ocena: 0

2018-07-26 16:15:52 (6 lat temu)

kieron89

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 26-07-2018

Skąd: Bicester

Trochę czuje się winny Ale kazdy ma prawo do tego czy chce mieć w milsch czy km. W km mamy od razu lepiej widoczne spalanie w l/100. Serwis w którym robiłem mot twierdzi że moja wina ale na liczniku widoczna była miara w km. Teraz niestety czekam na telefon z dvla. Bo nawet wystawiając go na gumtree to gdy chce wpisać mile wyskakuje błąd że są źle. Gdy wpisze te z dvla jest ok ale są w milach. No same problemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,