MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Samochody z kategorią C, D, S, N

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

lulilu1

Post #1 Ocena: 0

2018-03-22 09:14:12 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Tak się zastanawiam jak to wygląda w praktyce i czym one się między sobią różnią?
Skoro w przypadku np kat S, uszkodzenie było niewielkie, dlaczego ubezpieczyciel nie pokrył kosztów naprawy, dlaczego w takim razie zrobił to właściciel, skoro koszt naprawy był duży a on wiedział że sprzeda dużo taniej?
W końcu jak to jest z ubezpieczeniem takiego samochodu- wyczytałam że może być droższe lub w ogóle ubezpieczalnia może się nie zgodzić, a jak zrobiłam parę symulacji, wyszło że ubezpieczenia tansze niż na moje bezwypadkowe auto???
Ktoś się orientuje jak to wygląda, czy jest to bezpieczne i czy opłaca się kupić samochód z kategorią, jeżeli tak to z którą?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #2 Ocena: 0

2018-03-24 09:11:25 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Podbije a nóż widelec...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #3 Ocena: 0

2018-03-24 09:39:31 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

a ty chcesz kupić do naprawy, czy naprawiony?
Ogólnie z zawyżonym ubezp. to mit. Auto ma kategorie wbitą w dowodzie, więc cena jest zawsze niższa. Jak dobrze zrobione to nic nie powinno się dziać. Jak kupisz Opla bez kategorii, to będzie w warsztacie co dwa tyg. 😎 jak kupisz mercedesa z kategorią, to masz auto na długie lata ... No i tak można by jeszcze długo ...
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2018-03-24 09:47:35 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

W starszych autach byle rysa na zderzaku moze spisac samochod na straty, bo wymiana i malowanie zderzaka moze kosztowac wiecej niz 75% wartosci samochodu. Albo np uszkodzone drzwi, ktore zupelnie nie przeszkadzaja w eksploatacji, ale wymiana duzo kosztuje.

A jak ktos ma dobre auto, to nie chce mu sie zmieniac z powodu takiej szkody, bo np wie, ze moze nim jezdzic jeszcze przez jakis czas.

Martwilabym sie w przypadku samochodu w miare nowego, bo to znaczy, ze szkoda byla duza, zeby spisac go na straty. Chociaz czasami sa auta po kradziezy, ktore byly spisane na straty, bo mialy duzo malych uszkodzen, ale sa calkowicie sprawne mechanicznie.

Trzeba po prostu dowiedziec sie dlaczego auto dostalo kategorie i najlepiej obejrzec zdjecia z wypadku jak sa dostepne.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #5 Ocena: 0

2018-03-24 10:31:24 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Ja chcę kupić już naprawione, fajna cena, fajny przebieg- 5 letnie auto z kat S- martwię się o poduszki trochę...
Zdjęć z wypadku nie dostanę bo gość już kupił z kategorią- twierdzi że klapa bagażnika była do wymiany- czyli pewnie dostał w kuper...
Dzięki bo to dla mnie mimo opisów abstrakcyjne było teraz wiem więcej;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2018-03-24 10:52:07 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jesli ma kategorie S, to znaczy ze zostalo niedawno uszkodzone (po pazdzierniku 2017). Sprawdz czy to handlarz czy prywatna osoba i w drugim przypadku jak dlugo byl wlascicielem. Jak handlarz to trzeba uwazac.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #7 Ocena: 0

2018-03-24 11:34:58 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Ok, czyli to jest nowe oznaczenie- a czy S to ta sama kategoria co N?
C, D to cięższe uszkodzenia tak?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #8 Ocena: 0

2018-03-24 11:52:56 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

www.autoexpress.co.uk/car-news/consumer-news/99750/cat-a-b-s-and-n-cars-new-insurance-write-off-categories-explained Bardzo fajny materiał.

Nie ma już C, D ;-) C to S, a D to N - kategoria C/S wiąże się z uszkodzeniem budowy auta - ostatnia szansa na naprawę, przed kategorią do rozbiórki auta. Wszystko naprawdę zależy od miejsca i rodzaju uszkodzenia. Auta z bocznym uszkodzeniem mogą mieć przemieszczoną oś i ciężko jest to skorygować, może być potem problem ze zbieżnością i ścinanie opon.

Dobrze jakbyś miała jakiegoś znajomego z markerem do pomiaru szpachli i jakiegoś mechanika, zajrzyj pod korek w silniku czy nie ma majonezu, czy opony są równo wytarte, itp. itd.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #9 Ocena: 0

2018-03-24 12:46:11 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

conquistador

Post #10 Ocena: 0

2019-09-05 13:41:39 (5 lat temu)

conquistador

Posty: 45

Mężczyzna

Z nami od: 19-08-2013

Skąd: brak

Tak się zastanawiam co w przypadku gdy samochód po naprawie z kategoria np. po paru latach będzie miał wypadek. W jaki sposób będzie rozliczana np. szkoda całkowita? Czy będzie wypłacona taka sama kwota jak w przypadku samochodu bez kategorii ? Ma ktoś doświadczenie ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,