MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wróciłem na parking i auto było zniszczone

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2018-03-23 14:34:59 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kasia, trzeba czytac dokladnie. On sie nie przyznal, DVLA to znalazlo w swojej bazie danych. Jak na razie nie odmowili mu wyplaty.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

biscuits

Post #2 Ocena: 0

2018-03-23 21:22:52 (6 lat temu)

biscuits

Posty: 634

Kobieta

Z nami od: 18-08-2011

Skąd: Londyn

Wiecie ja jestem w szoku jak to czytam, dobrze ze takie forum instnieje, mozna poczytac co tu sie dzieje...


Mielismy tez historie ze stluczka, facet tylem na nas wjechal, naprawa przkroczyla wartosc samochodu, ubezpieczyciel -Admiral, wiec napisal pismo ze polisa sie skonczyla z tego powodu bo nie warto go naprawiac i zabrali auto.
Wartosc samochodu byla wartosci ktora wpisalismy do ubezpieczenia czyli dla nas wyszlo 0,00

Na szrocie by nam dali chociaz 100


Zostalismy bez samochodu bez niczego...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2018-03-23 22:01:50 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-23 21:22:52, biscuits napisał(a):
Wiecie ja jestem w szoku jak to czytam, dobrze ze takie forum instnieje, mozna poczytac co tu sie dzieje...


Mielismy tez historie ze stluczka, facet tylem na nas wjechal, naprawa przkroczyla wartosc samochodu, ubezpieczyciel -Admiral, wiec napisal pismo ze polisa sie skonczyla z tego powodu bo nie warto go naprawiac i zabrali auto.
Wartosc samochodu byla wartosci ktora wpisalismy do ubezpieczenia czyli dla nas wyszlo 0,00

Na szrocie by nam dali chociaz 100


Zostalismy bez samochodu bez niczego...



Jak to tyłem na was wjechał? Cofał? Uznano was jako winnych tego zdarzenia?

Jesli polisa jest spłacana w ratach, to w momencie szkody z winy posiadacza auta/polisy, trzeba spłacić cała polisę do końca. Znam przypadek podobny do opisanego wyżej, gdzie posiadacz polisy musiał jeszcze dopłacić. Auto poszło na złom, szkoda z jego winy nastąpiła.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 23-03-2018 22:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Danitez

Post #4 Ocena: 0

2018-03-23 23:27:14 (6 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

biscuits
dlaczego wartość samochodu wpisaliście zero? i czemu nic nie dostaliście?
czemu polisa się skończyła?

radzik77
- jeżeli płacisz co miesiąc i masz wypadek (tylko z twojej winy) to musisz spłacić całe ubezpieczenie za rok?
- jeżeli kupujesz auto to musisz kupić nową polisę i nie dostajesz kasy za starą polisę proporcjonalnie do niewykorzystanego okresu?
- jak mnie ktoś uderzył i auto jest cat N, to ja już nie mam polisy? pieniądze przepadły za cały rok? muszę nową kupić dla nowego auta?

swoją drogą czy ubezpieczalnia ma prawo dzwonić do DVLA i pytać o nasze punkty karne? a jeżeli nie zgodzimy się na to, to czy ma prawo nie wypłacić nam ubezpieczenia? bo może błąd zrobiłem, że się zgodziłem na to sprawdzanie...

[ Ostatnio edytowany przez: Danitez 23-03-2018 23:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #5 Ocena: 0

2018-03-23 23:59:12 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak, ubezpieczalnia ma prawo pytać o punkty! a w zasadzie nie ma prawa pytać o nie, a ty masz obowiązek podawania punktów przy każdym zawieraniu nowej polisy - więc jeżeli tego nie zrobiłeś, to masz problem ...

Kategoria N:

What is Category N?
Formerly known as Cat D, this categorisation means a car hasn’t suffered any structural damage. Instead it could be a cosmetic or electric problem, or a problem with important parts. Even though damage might seem minimal, it could include the steering, brakes or engine electrics so it’s always best to get a thorough check if you’re thinking of buying a Cat N car.
W tym przypadku auto nie jest off road i polisa nie zostaje zlikwidowana, jeżeli została zlikwidowana, to wyłącznie twoje zaniedbania z dostarczeniem wiarygodnych danych/ dokumentów.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Danitez

Post #6 Ocena: 0

2018-03-24 09:51:23 (6 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

off road? miałaś na myśli write off?
cat N to jest write off, teraz zastanawiam się czy potrzebuję nowy MOT, żeby móc jeździć nim, ale to pewnie zależy od ubezpieczyciela, mogą chcieć żebym to zrobił jako tańszą alternatywę zamiast jechać do ich mechanika...

[ Ostatnio edytowany przez: Danitez 24-03-2018 09:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2018-03-24 10:19:48 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-03-23 23:27:14, Danitez napisał(a):
radzik77
- jeżeli płacisz co miesiąc i masz wypadek (tylko z twojej winy) to musisz spłacić całe ubezpieczenie za rok?
- jeżeli kupujesz auto to musisz kupić nową polisę i nie dostajesz kasy za starą polisę proporcjonalnie do niewykorzystanego okresu?
- jak mnie ktoś uderzył i auto jest cat N, to ja już nie mam polisy? pieniądze przepadły za cały rok? muszę nową kupić dla nowego auta?

swoją drogą czy ubezpieczalnia ma prawo dzwonić do DVLA i pytać o nasze punkty karne? a jeżeli nie zgodzimy się na to, to czy ma prawo nie wypłacić nam ubezpieczenia? bo może błąd zrobiłem, że się zgodziłem na to sprawdzanie...

Jak placisz na raty i dojdzie do szkody i zamykaja polise, to musisz zaplacic calosc, bo polisa jest na rok, tylko Ty masz kredyt na jej splate przez rok.

Przeczttaj warunki ubezpieczenia, Admiral ma np takie stwierdzenia, Elephant nalezy do tej samej grupy, wiec pewnie ma podobne warunki. WYdawalo mi sie, ze to Admiral, bo byl wspomniany i sprawdzalam ich strone.

"Should your car be stolen and/or deemed a total loss, we will cancel your policy without prior notice by writing to your last known address. We may deduct any outstanding premium and charges owed from any claim settlement we make to you. If your car is a total loss please refer to General Condition 10."

"10.
Total loss of your car If your car is beyond economic repair, all cover, ncluding the driving of other cars extension if applicable, will be cancelled for you and any other drivers on the policy. Once we make a payment to you,
your car will become our property. We will deduct any outstanding premium and charges owed from any claim settlement we make to you"

Nie ma tu informacji co sie dzieje, jak auto dostanie kategorie i zatrzymasz je, ale wtedy przypuszczalnie polisa dziala dalej do konca okresu ubezpieczeniowego.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Danitez

Post #8 Ocena: 0

2018-03-27 18:49:18 (6 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

Ubezpieczalnia nie chce współpracować, jeżeli nie powiem im dlaczego mam to provisional driving license i kiedy zostało wydane. Nie chcę im mówić, że miałem to tymczasowe prawko kiedy kupowałem polisę na EU PL, bo się boję że mnie zrobią winnym i będę miał więcej problemów. Mogę po prostu anulować ten claim, naprawić swoje auto ze swoich pieniędzy i olać ich?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2018-03-27 19:22:25 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Powiedziales im, to co pisales wczesniej? Ze wyrobiles dla potwierdzenia adresu, bo myslales, ze nie mozesz wymienic oryginalnego polskiego? Zakladajac oczywiscie, ze daty sie zgadzaja. Mozesz udawac naiwnego i niedoinformowanego emigranta.

Ich pytanie jest jak najbardziej uzasadnione, bo mogles miec odebrane prawo jazdy w PL i dlatego wyrobiles provisional w UK, zeby jezdzic tutaj z kims lub wyrobic nowe prawo jazdy.

Unikanie odpowiedzi, wycofywanie roszczenia zaowocuje tym, ze anuluja Ci polise, oskarza o fraud i zle sie to skonczy dla Ciebie. Bedziesz placil jak za zboze w przyszlosci.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Danitez

Post #10 Ocena: 0

2018-03-27 20:19:39 (6 lat temu)

Danitez

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2013

Skąd: brak

Tak, napisałem im to 5 dni temu, ale nie podawałem daty wydania provisional. Dziś zadzwoniłem bo nie dostałem żadnej odpowiedzi od nich. Powiedziała, że sprawa jest rozpatrywana i że jak jej nie podam daty wydania prawka to sprawa nie pójdzie do przodu.

[ Ostatnio edytowany przez: Danitez 27-03-2018 20:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,