MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Speed awareness course a ubezpiecznie samochodu

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

wojciechz

Post #1 Ocena: 0

2018-03-07 20:54:12 (6 lat temu)

wojciechz

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2014

Skąd: Newark

Cześć,

Jako, że powoli zbliża się data podpisania nowej umowy ubezpieczeniowej postanowiłem przeszukać rynek w poszukiwaniu atrakcyjnej oferty. Znalazłem oferte full comp dla mojego focusa w cenie 290 funtów od jakiejś firmy krzak (www.esure.com), co wygląda na świetną oferte. Inne firmy są niewiele droższe. Przechodząc do rzeczy, pare miesięcy temu złapał mnie fotorar (34 na 30tce). Wybrałem speed awareness course i brak punktów karnych. Odbyłem ten kurs na początku tego roku. Na formularzu moneysupermarket jest pytanie:
"Have you committed any driving offences or had any Fixed Penalty Notices in the last 5 years?"

Jeżeli kliknę yes, wyskakuje następujące pytanie:
"when did the conviction happen?" - i odwołanie do strony rządowej, gdzie mogę sobie sprawdzić status mojego prawa jazdy. Z jakiegoś powodu nie mam tam żadnych wykroczeń, więc nie jestem pewien czy w ogóle powinienem informować o tym ubezpieczyciela ?


Jak to wygląda w świetle prawa? Nie chciałbym się znaleść w sytuacji, w której ubezpieczyciel odmówi wypłaty ubezpiecznia z powodu zatajenia informacji o karze za przekroczenie prędkości? Wolałbym zapłacić więcej i się nie martwić

Prosze o poradę, z góry dzięki !

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2018-03-07 21:09:36 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Po to się robi ten kurs, aby rzecz zniknęła. Oczywiście różni będą się ciebie o to pytać - ja nie mówię, bo nie ma "conviction" ("skazania";). A pytanie mam "have you ever been convicted", czy coś takiego.
Gorzej gdyby nie pytali nie o to, czy się było ukaranym, tylko o to, czy złamało się przepisy kodeksu drogowego...

Ale... w tym kraju prawo o tym nic nie mówi (a przynajmniej nie znalazłem), zresztą nie mówi o wielu rzeczach.

Więc przepisy traktowane jak normy prawne ustala sobie byle kto.
I niektórzy w swoich przepisach domagają się, aby ich poinformować o speed awarness course.
Jednak - ani policja ani organizatorzy kursu nie przesyłają takich informacji do ubezpieczeniodawców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-03-07 21:10:25 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tylko Admiral i inne firmy z tej grupy pytaja sie o SAC i podnosza cene, reszte to nie interesuje.

Nie wybierasz zadnych "driving offences or Fixed Penalty Notices", bo ich nie masz na koncie. Po to poszedles na kurs, zeby nie dostac punktow.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojciechz

Post #4 Ocena: 0

2018-03-07 21:31:56 (6 lat temu)

wojciechz

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2014

Skąd: Newark

Cytat:

2018-03-07 21:10:25, Richmond napisał(a):
Tylko Admiral i inne firmy z tej grupy pytaja sie o SAC i podnosza cene, reszte to nie interesuje.

Nie wybierasz zadnych "driving offences or Fixed Penalty Notices", bo ich nie masz na koncie. Po to poszedles na kurs, zeby nie dostac punktow.


Okej! Wygląda na to, że zapłace grosze za ubezpiecznie w tym roku :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,