MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

No claims discount z polski

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cyp3k

Post #1 Ocena: 0

2017-10-13 12:32:02 (7 lat temu)

cyp3k

Posty: 105

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Rochester

Hej, czy ktos sie orientuje w jaki sposob moge uzyskac NCD z polski ? Wystarczy ze napisze do swojego ubezpieczyciela ?

Ktos to w ogole weryfikuje tutaj w Anglii ?

Co takie NCD letter ma zawierac dokladnie ?


To chyba tyle... dzieki za podpowiedzi !

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #2 Ocena: 0

2017-10-13 13:20:28 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Musisz się skontaktować z ubezpieczycielem z Polski. Jeśli miałeś polisę na siebie(a nie na ojca, matkę) to zapytaj Polską firmę ubezpieczeniową o wystawienie zaświadczenia w języku angielskim.

Obowiązkowo na tym zaświadczeniu musi być podana ilość pełnych lat bez zgłaszania szkody. Procentów zniżek tutaj nie uznają, muszą być lata.

I najważniejsze: Tak, firmy angielskie weryfikują te zniżki. Zdarza im się upomnieć o dopłacenie różnicy pomiędzy zniżkową ceną a pełną ceną jeśli w odpowiednim czasie nie uzyskają potwierdzenia autentyczności zniżek.

Zdarzają się też przypadki unieważnienia polisy w przypdadkach, gdy zniżki nie pochodziły z bezwypadkowej jazdy tylko z biegłej znajomości Photoshopa :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

krakn

Post #3 Ocena: 0

2017-10-13 19:06:06 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

weryfikują i to jak cholera. Tak nasi tu nakombinowali że ubezpieczyciele zrobili sobie odwrotny biznes.
To jest uznają w "dobrej wierze" a po miesiącu lub trzech, odpisują że sorry ale nie mogą zweryfikować i masz 14 dni na udowowdnienie że zniżki są ważne. TZN nie masz już pojazdu, pojazd był ubezpieczony na ciebie, ostatnia polisa skończyła się nie dawniej niż... chyba 3 lata temu.

Konia z rzędem temu kto uda mu się tak zrobić żeby ubezpieczyciel z PL skontaktował się z ubezpieczycielem w Uk.
W pewnym momecie proceder był tak czesto zgłaszany na forach że wyglądało to na zwykłe naciąganie przez ubezpieczyciela.

A wcale nie jest to dopłata różnicy.

Mnie ubepzieczyciel jakimś cudem zgubił 4 lata NCB na motocykl. Po prostu nie było tego u nich w systemie i przysłali mi 1 rok NCB

Ja podałem nowemu ubezpieczycielowi że mam 5.

I tak, gdy kupiłem motocykl ubezpieczyłem go za 450 funtów bez dłuższego szukania bo ubezpieczenie szukałem na laptopie w samochodzie pod sklepem.

po zniżkach miałem ubezpieczenie około 350.

Gdy zrobiły się jaja z tymi zniżkami to się okazało ze ubezpieczyciel chce albo anulować polisę, albo ubezpieczenie będzie kosztowało 2500!

Udało się przeciągnąć przez miesiąc anulowanie, ale dzwonione było niemal codziennie.

Odkręcenie sprawy ciągało się miesiac, codziennie telefon i email. Na szczęście miałem zdjęcia wszystkich certyfikatów NCB.

Po wielu bojach przysłali prawidłową ilość NCB i jeszcze czek na 150 funtów :>

Ale to było w UK, gdzie podawałem nawet nr telefonów i nr polis do ubezpieczycieli i brokerów wstecz.

A weź do Polski taki numer ...
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2017-10-13 19:53:14 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-10-13 19:06:06, krakn napisał(a):

To jest uznają w "dobrej wierze" a po miesiącu lub trzech, odpisują że sorry ale nie mogą zweryfikować i masz 14 dni na udowowdnienie że zniżki są ważne. TZN nie masz już pojazdu, pojazd był ubezpieczony na ciebie, ostatnia polisa skończyła się nie dawniej niż... chyba 3 lata temu.



2 lata, sprawdzone info.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2017-10-13 21:36:22 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Krakn, mówisz trochę zawile.

Kto ci zgubił NCD? Polacy"

Jaki "proceder"?

Jeżeli ktoś dostarcza zniżki w wymaganym formacie z rzetelnej firmy - nie ma się o co martwić, żaden "proceder" nie wchodzi w rachubę.
Na przestrzeni lat pomogłem wielu znajomym w wykupie ubezpieczenia i nikomu nikt nic nie cofnął. Tzn. ja "cofałem" za wczasu...

Wymagania dotyczące zniżek były przedstawiane już nie raz i tu i na nastu stronach polonijnych. W pięciu zdaniach.

Oprócz tego, co było powiedziane wyżej (tak, 2 lata) przypomnę jeszcze, że zaświadczenia o NCB nie składa się z kawałków - tj. ubezpieczenie musi być w jednym ciągu, odnotowane na jednym papierze.
Dalej - sakramentalne - zniżki muszą być z zakończonego ubezpieczenia (nie ma zniżek w październiku, za bezszkodową jazdę... do grudnia). Za pełne lata.
Zniżek "nie rozmnaża się" - jedna ścieżka zniżek, jedno auto.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,