MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Niedziałające opłacone ubezpieczenie

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Melanija

Post #1 Ocena: +1

2017-10-01 10:33:55 (7 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-10-01 10:23:35, krakn napisał(a):

ludzi zniechęca też wypełnianie tak wielu rubryk, nieznane trudne w tłumaczeniu słowa.



Obecnie te formularze są tak uproszczone, że wystarczy klikać na odpowiedni obrazek :-8 a słownictwo no to chyba też da się ogarnąć/ przetłumaczyć, siedząc przy kompie ...
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2017-10-01 10:50:26 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no jak widać nie dla wszytkich jest to do ogarnięcia przynajmniej na samym początku.

Tak jak pisałem, czasami dostaje pytania na PW email czy FB ludzie proszą o pomoc, choć wiadomo że to zajmuje mój czas i nie zawsze mam czas czy ochotę siedzieć i wypełniać z kims rubryki czy pisać eseje co gdzie ma wypełnić i co jest co.
Tym bardziej że później się dowiaduje od tych samych osób że skorzystali i tak z jakiegoś pseudo brokera, i co mają teraz zrobić bo im anulowali polisę.

Mało tego ludzie dają się zrobić nawet przez prawdziwych brokerów. Np ten Polski oddział firmy ubezpieczeniowej wielu osobom sprzedaje polisy z bardzo mała ilością ubezpieczonych mil, i ludzie o tym nie wiedzą bo nie wiedzą że jest takie ograniczenie.

Albo jeszcze lepszy numer, ubezpieczenie tylko na terenie UK, nie obejmujące wyjazdu poza UK. Wiele osób o tym że ubezpieczenie nie działa poza UK dowiaduje się po wypadku.

Albo nie wiedzą o udziale własnym i są zdziwieni że zgłaszają wypadek i przychodzi im rachunek do zapłacenia 500 a nawet 1000! funtów. Widziałem takie polisy.

No ale "bardzo dobry" broker zrobił im polisę z 2000 na 1600...
A w tej polisie za 2000 był jeszcze promocyjny samochód zastępczy, ubezpieczenie na EU i AA na UK, w tym za 1600 nie było praktycznie NIC.

Wierz mi, odechciało mi się pomagać bo mi aż para z uszu poszła jak zobaczyłem co ta kobieta zrobiła.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Melanija

Post #3 Ocena: 0

2017-10-01 10:53:31 (7 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

A to, to akurat rozumiem.


Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #4 Ocena: +1

2017-10-01 11:26:07 (7 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Pieprzyszysz Kraku jak potluczony, w temacie
Polplanu (i nie tylko ale, reszte pomine milczeniem).
Prawdopodobnie nigdy nie korzystales z ich uslug.Konsultant zawsze pyta o ilosc mil,wysokosc udzialu wlasnego,czy tez ubezpieczenia po zagranica UK. Wiem, bo korzystam z ich posrednictwa od paru lat.

[ Ostatnio edytowany przez: darraj 01-10-2017 11:31 ]

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-10-01 11:57:38 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

O tym polanie to tez nasluchamem sie niestworzonych historii , nigdy bym nawet o tej firmie nie słyszał gdyby nie opowieści kierowców na jej temat , także Krakn akurat nie pieprzy , jeszcze nie słyszałem pozytywnej opinii o tej firemce

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 01-10-2017 11:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2017-10-01 13:20:39 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2017-10-01 10:23:35, krakn napisał(a):

A na końcu dostają kwotę większą niż wartość złomu który kupili.


A to jest naiwne - choć slyszłem to i od moich kolegów.

Taką kwotę (większą) dostajesz bardzo często i to od każdej firmy.
Ty nie ubezpieczasz wartości swojego złomu (chyba że jako jeden z elementów Fully Comprehensive), ale możliwość szkód jakie możesz poczynić innym (Third Party).
A skasować możesz - potencjalnie - Bentleya wraz z jego właścicielem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AlmostFamous

Post #7 Ocena: 0

2017-10-01 13:23:07 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Już kiedyś tu on ich pisałem.

Do mnie dzwonili z super ofertami. Mowie spoko szukajcie. I dzwońcie z oferta. Ja w tym czasie tez szukałem. Wiec pani dzwoni i mówi, ze ma dla mnie najlepsza ofertę z Churchilla. Czy jakoś tak. £1400. Ja mówię, ze to chyba jakiś żart, bo jak ja sam sobie wyszukiwałem to ta sama firma oferuje mi ubezpieczenie za £780. Wiec powiedziałem, ze jak znajdzie coś taniej to niech zadzwoni. Już nie zadzwoniła.

Jakiś czas później mojemu znajomemu, który wtedy był w UK 9 lat i tyle samo zniżek kończyło się ubezpieczenie. I tak się zaczął temat. Okazało się, ze przez te lata ubezpiecznie załatwiał mu właśnie polplan. Wiec mu szybko wyjaśniłem, ze przez te 9 lat musiał kilka tysięcy przepłacić. Nie mógł uwierzyć. Wiec do niego pojechałem. Mieszkał w Readingu. Polplan zaproponował mu polisę na 10 rok (tyle samo zniżek) za £680 za Fiata Punto silnik 1.2 chyba. Ja mu zrobiłem za £230.
Jakby policzyć te wszystkie lata gdzie wcześniej płacił grubo ponad tysiąc to trochę poprzeplacal.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #8 Ocena: 0

2017-10-01 15:01:46 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Z paroma aspektami poruszonymi przez krakn się zgodzę. Ale np. tu wątpię:
"Albo jeszcze lepszy numer, ubezpieczenie tylko na terenie UK, nie obejmujące wyjazdu poza UK. Wiele osób o tym że ubezpieczenie nie działa poza UK dowiaduje się po wypadku."
Obecnie usług dodatkowych nie można dawać ludziom automatycznie w pakiecie - bez pytania ich o zdanie - zaś ubezpieczenie zagraniczne, breakdown cover, samochód zastępczy (itd.) to usługi dodatkowe.
Ludzie muszą sami o to poprosić - a jak nie wiedzą, to niestety ich problem. Nieznajomość prawa (czy przepisów) nie zwalnia z jego przestrzegania.
Owszem, mogliby by być uprzejmi albo domyślni i za każdym razem to ludziom klarować. Ale obowiązku takiego nie mają.

Pewnie zaś zdarza się, że w jakichś firmach ładują klientowi wciąż pakiet, aby wygenerować większą cenę. To niezgodne z prawem.

---
Natomiast jest jeszcze inny kruczek prawny. Nie wiem jak mogli się dowiadywać po wypadku, że nie mieli ubezpieczenia na zagranicę, skoro w całej Unii obowiązuje to.

---

No i co do ilości mil - to wszędzie mnie pytali. Czy w tanich firmach, czy w zdzierczych... Nie pytać może jedynie oszust (aby sztucznie kwotę ubezpieczenia uczynić atrakcyjną).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2017-10-01 18:40:46 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Moze chodzilo o comprehensive zagranica, malo firm oferuje to w standardzie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,