MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Niedziałające opłacone ubezpieczenie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 18

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

bitbober

Post #1 Ocena: 0

2017-09-30 09:45:06 (7 lat temu)

bitbober

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2017

Skąd: Stoke on Trent

Witam.
Założyłem ten wątek gdyż mam problem z ubezpieczeniem mojego samochodu. Auto kupiłem w styczniu i tego samego miesiąca kupiłem ubezpieczenie. Ubezpieczenie kupiłem za pośrednictwem strony internetowej "ubezpieczenie.uk" która współpracuje z brokerami ubezpieczeniowymi. Zapłaciłem za ubezpieczenie za cały rok z góry i wszystko było ok.Do czasu. W sierpniu dostałem pismo z DVLA iż samochód od miesiąca nie posiada ubezpieczenia i proszą o wyjaśnienie. Wysłałem certyfikat od ubezpieczyciela i potwierdzenie przelewu. Dostałem odpowiedź że samochód nie widnieje w rejestrze ubezpieczyciela Acorn. Kontaktuje się cały czas z osobą z w.w strony i dostaje odpowiedzi że zaraz wszystko załatwia albo kiedy uiscilem opłatę bo może zapomniałem zapłacić lub zezaraz broker wpisze pana do systemu MID, po czym sytuacja jest bez zmian. Co mogę w tej sytuacji zrobic ? Gdzie mogę to zgłosić lub jak zakończyć ubezpieczenie i odzyskać pieniądze ?
Z góry dzięki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2017-09-30 10:08:33 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7965

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Jezeli zostalo anulowane, to TU musialo miec powod.
Moze od poczatku nie bylo wazne?
Czy to jest jedna z tych firm, ktore znajduja najtanzsze z najtanzszych ubezpieczen, wszystko zalatwia sie w j ojczystym i tylko przez telefon?
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #3 Ocena: 0

2017-09-30 11:02:43 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

1. Zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej Acorn bezpośredio. Zapytać jakie twoje dane mają, jakie płatności były dokonane i dlaczego twoje ubezpieczenie zostało anulowane. Może unieważnili ponieważ odkryli że twoje dane są nieprawdziwe? Może w ogóle u nich nie jesteś ubezpieczony? Tam dostaniesz najbardziej aktualną informację. Tutaj na tym forum nikt ci nie powie co jest grane.

2. Jeśli zapłaciłeś za ubezpieczenie za rok dostałeś od nich potwierdzenie że ubezpieczenie jest opłacone na rok.to napisz do nich list polecony że żądasz zwrotu. Jak będą robić problemy to napisz drugi list polecony że skierujesz sprawę do sądu.

3. Wyciągnąć wnioski na przyszłość. Nie kupuj ubezpieczenia samochodu od żadnych brokerów, tym bardziej polskich. Sam możesz wejść na jakąś porównywarkę (moneysupermarket.com , confused.com, gocompare.com itp) podać swoje dane i dostaniesz całą listę ofert od prawie wszystkich firm ubezpieczeniowych w tym kraju. Po co płacić brokerowi za zrobienie tego samego?



P.S: strona http://www.ubezpieczenie.uk nie działa. Wygląda na to że firma-krzak jakiegoś janusza bankowości powoli się zawija.

[ Ostatnio edytowany przez: zealot 30-09-2017 11:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2017-09-30 13:26:54 (7 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

No szczęściarz :-o że policja bez ubezpieczenia nie złapała i wypadku żadnego między czasie!
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2017-09-30 14:05:38 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

"Nie kupuj ubezpieczenia samochodu od żadnych brokerów, tym bardziej polskich."
Bez sensu - większość rynku to brokerzy, często nawet nie wiecie, że ktoś jest brokerem.

Co polskich - nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Znam kilka takich firm, w tym jedną bardzo dużą. I jedną którą nie lubię, bo reklamuje niskie stawki, a w rzeczywistości takie nie są (nie zawsze, ale często) - ale nie mogę powiedzieć, że oszukuje!

Lepiej sprawdź, jakie powiązania ma dany broker, przedstawiciel czy kto tam jeszcze, z dostarczycielem ubezpieczeń.
No i widać również po cenie - jeżeli ma identyczną co firma macierzysta (jest to na wycenie, która powinna przejść emailem), to jeżeli nie wyłudza całej sumy (to miałby być ktoś zupełnie spod ciemnej gwiazdy, kto pojawia się na rynku na chwilę i znika), musi być na prowizji z firmy macierzystej - a więc musi być z nią związany.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #6 Ocena: 0

2017-09-30 17:27:12 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

stanislawski, jeżeli mówisz o tej takiej niby POLskiej to ona w żadnym wypadku nie jest POLską. Jest po prostu wydziałem ubezpieczyciela, który stworzył komórkę z Polską obsługą. I to tyle.

Wygląda że kolega miał szczęście w nieszczęściu. Gdyby go złapali na ulicy bez ubezpieczenia to by miał nieźle przes@#

Nieszczeście bo skorzystał ze strony zwykłego złodzieja.

Nie on pierwszy. W tym roku doradzałem kilku osobom jak mają wypełnić formy na Moneysupermarket, a potem dowiedziałem się że podarowali komuś 800-3000 funtów. Ani ubezpieczenia ani kasy.

Niektórzy mają anulowane polisy i teraz dopiero kwiczą
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2017-09-30 17:48:15 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ja wogole nie wiem jak ludzie dają się nabrać tym wszystkim brokerom. Zwłaszcza polskim którzy nagle znajdują dla nas ubezpieczenie za połowę ceny. Później okazuje się ze dopisali No claim bonus za kilka lat albo adres gdzieś na wsi na północy . Co trudnego jest w wypełnieniu formularza na moneysupermarket czy innej wyszukiwarce ubezpieczenia? Jeżeli ktoś ma jskies trudności wystarczy zapytać znajomego

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-09-30 22:31:07 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28844

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-09-30 17:48:15, Wielim napisał(a):
Ja wogole nie wiem jak ludzie dają się nabrać tym wszystkim brokerom.

Nie maja doswiadczenia, pierwszy samochod, pierwsza polisa, moze slabo znaja angielski, itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2017-10-01 00:42:53 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Zglos wyludzenie na policji...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2017-10-01 10:23:35 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2017-09-30 22:31:07, Richmond napisał(a):
Cytat:

2017-09-30 17:48:15, Wielim napisał(a):
Ja wogole nie wiem jak ludzie dają się nabrać tym wszystkim brokerom.

Nie maja doswiadczenia, pierwszy samochod, pierwsza polisa, moze slabo znaja angielski, itp.

dokładnie tak.
mało brakowało sam dałbym się nabrać. tylko doświadczenie życiowe mnie powstrzymalo. że dużymi okazjami jest wybrukowane piekło.

ludzi zniechęca też wypełnianie tak wielu rubryk, nieznane trudne w tłumaczeniu słowa.
A na końcu dostają kwotę większą niż wartość złomu który kupili.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,