MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mandat £90 za parking pod Lidlem w Eastbourne

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2017-09-29 21:32:12 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Parking powinien byc dla klientow sklepu/firmy, ale glupio byloby mi parkowac pod sklepem, w ktorym nie jestem pewna czy cokolwiek kupie, a za ogladanie polek moge dostac mandat.


Jeśli ktoś nie ogarnia rzeczywistości i dostaje mandaty (ha ha "za oglądanie";) to sam sobie jest winien - niezależnie gdzie robi zakupy. To tak jakby parkować pod Harrodsem bez płacenia i mieć pretensję że dostało się mandat "za oglądanie".
Według google maps przy wjeździe na ten parking jest widoczna informacja 'Controlled parking area' oraz zapewne są wymienione t&c dotyczące parkowania oraz opłat gdy nie jest się klientem Lidla - trzeba tylko przeczytać to co jest na tabliczce oraz zrozumieć to.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #2 Ocena: 0

2017-09-29 21:35:55 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Cytat:

2017-09-29 21:32:12, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

Parking powinien byc dla klientow sklepu/firmy, ale glupio byloby mi parkowac pod sklepem, w ktorym nie jestem pewna czy cokolwiek kupie, a za ogladanie polek moge dostac mandat.


Jeśli ktoś nie ogarnia rzeczywistości i dostaje mandaty (ha ha "za oglądanie";) to sam sobie jest winien - niezależnie gdzie robi zakupy. To tak jakby parkować pod Harrodsem bez płacenia i mieć pretensję że dostało się mandat "za oglądanie".
Według google maps przy wjeździe na ten parking jest widoczna informacja 'Controlled parking area' oraz zapewne są wymienione t&c dotyczące parkowania oraz opłat gdy nie jest się klientem Lidla - trzeba tylko przeczytać to co jest na tabliczce oraz zrozumieć to.

Już się nie napinaj , bo każdy inteligentny człowiek wie co ma robić. Weekend się zaczął i daj już spokój z tymi "poradami" . Miłego weekendu w każdym razie :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2017-09-29 21:55:10 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:


Zgadzam się z Tobą , ale skoro już cytujesz mój post to nie wyrywaj zdań z kontekstu proszę. Porównanie z wycieczką do McDonald's nie bardzo trafne , ale poziom tej "restauracji" można porównać z Lidlem. Tu i tu klient nie jest ważny.


Akurat więcej treści w tym poście nie było więc trudno to nazwać 'wyrwaniem z kontekstu'.
Regulowanie dostępu do parkingu jest bezdyskusyjne - gdyby nie było wolnych miejsc bo parking byłby zajęty przez np. dojeżdżających do pracy to odbiłoby się to na klientach, którzy nie mogliby zaparkować aby zrobić zakupy. Czy to jest oznaka, że klient 'nie jest ważny'? No cóż, chyba masz nieortodoksyjne zrozumienie słowa 'być ważnym'.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2017-09-29 21:57:07 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Już się nie napinaj , bo każdy inteligentny człowiek wie co ma robić. Weekend się zaczął i daj już spokój z tymi "poradami" . Miłego weekendu w każdym razie :)


Ja nie widzę problemów w polityce parkingowej sklepów i obecna sytuacja mi odpowiada. Nie żalę się innym że dostaję mandaty za oglądanie. To Ty masz problemy z obecną sytuacją i ciśnienie :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-09-29 22:16:34 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Zgadzam się z tym ze parkingi sklepowe powinny być tylko dla klientów sklepu ewentualnie czasowo na kilka godzin by właśnie tak jak wspomniał Agent ludzie nie zagracali parkingów swoimi samochodami na całe dnie idąc do pracy a później klient nie ma gdzie zaparkować i zniechęca się do zrobione zakupów . To teren prywatny sklepu i sklep może robić swoje zasady parkowania. Mi podoba się pomysł oddawania kasy za parking przy kasie podczas zakupów tak jak jest w Morrisonie. Tylko żeby były jasne i czytelne i przede wszyatkim widoczne tablicę informacyjne na jakich zasadach działa dany parking

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-09-29 22:22:00 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Sklepy u mnie maja okreslony darmowy czas, nie trzeba nic kupować: Waitrose i Morrison. Nie ma problemow z parkowaniem, mimo ze Waitrose dzieli parking ze stacja kolejowa.

Co do zatrzymania sie w sklepie bez zakupow,jest to jak najbardziej mozliwe, gdy wpadlo sie zobaczyc czy jest dany produkt czy promocja na cos interesujacego. Moze sklep byl akurat po drodze.

Ja i tak rzadko jezdze samochodem do sklepu, bo sa za blisko, a jak juz sie wybiore to zwykle jak nie ma ludzi. Do Morrisona nie jezdze od czasu jak zamkneli jeden wyjazd, a drugi jest wąski i nie chce ryzykować podrapania felg.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #7 Ocena: 0

2017-09-29 22:22:08 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Cytat:

2017-09-29 21:57:07, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

Już się nie napinaj , bo każdy inteligentny człowiek wie co ma robić. Weekend się zaczął i daj już spokój z tymi "poradami" . Miłego weekendu w każdym razie :)


Ja nie widzę problemów w polityce parkingowej sklepów i obecna sytuacja mi odpowiada. Nie żalę się innym że dostaję mandaty za oglądanie. To Ty masz problemy z obecną sytuacją i ciśnienie :)

Nigdy nie skorzystam z parkingu Lidl'a po tym co przeczytałem. Robiłem tam zakupy od czasu do czasu , ale skoro klienci są traktowani jak potencjalni złodzieje miejsc parkingowych to wolę robić zakupy w marketach które są bardziej przyjazne dla klientow i nie polują na uczciwych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2017-09-29 23:37:28 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2017-09-29 22:22:00, Richmond napisał(a):
Sklepy u mnie maja okreslony darmowy czas, nie trzeba nic kupować: Waitrose i Morrison. Nie ma problemow z parkowaniem, mimo ze Waitrose dzieli parking ze stacja kolejowa.

Co do zatrzymania sie w sklepie bez zakupow,jest to jak najbardziej mozliwe, gdy wpadlo sie zobaczyc czy jest dany produkt czy promocja na cos interesujacego. Moze sklep byl akurat po drodze.

Ja i tak rzadko jezdze samochodem do sklepu, bo sa za blisko, a jak juz sie wybiore to zwykle jak nie ma ludzi. Do Morrisona nie jezdze od czasu jak zamkneli jeden wyjazd, a drugi jest wąski i nie chce ryzykować podrapania felg.


Były zakusy by zrobić parkingi płatne. Na razie w wielu miejscach domalowali żółte linie, gdzie do tej pory ich nie było. Mniej na dole w Caterham, a wiecej na Caterham on The Hill/

Ale ludzie się zbuntowali i pomysł parkingów płatnych został oddalony. Za to podobno cześciej ma przyjeżdżać kontrola i łotać mandaty za stanie na żółtych liniach. I faktycznie widziałem dwa razy i raz mi się upiekło dosłownie dwie minuty, na drodze koło pizza expres.
Do puki councill nie zrobi płatnych parkingów na H str, to nie będzie cyrku w tych sklepach. Ja tam na dole to znowu wybieram Morrisona, właściwie to tam ryby i owoce morza kupuję, bo na górze w tesco tylko pakowane ryby są.

Ale jak vanem to muszę się zatrzymać zaraz przy wjeździe koło drzewa i potem wycofać, co powoduje konsternacje zwłaszcza u mamusiek :))) Jedna ostatnio nie dość ze wjechała by mi w dupe zachowywała się jak by była w amoku, nie wiem dzieci głodne po szkole czy jak? To jeszcze nie mogła pojąć że ja dalej do przodu wjechać nie dam rady :-] Częściej to tam schodzę z góry na piechotę, dotleniam się spalinami idąc wzdłuż podjazdu pod górę :)))
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

MrMaverick

Post #9 Ocena: 0

2017-09-30 10:27:31 (7 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

W sumie to się nie dziwie Lidl"owi , że wprowadził takie restrykcje jeżeli chodzi o parking. Przeciętny klient tego marketu przebywa zbyt długo na zakupach, a do tego może zapomnieć paragonu...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2017-09-30 12:21:47 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Nigdy nie skorzystam z parkingu Lidl'a po tym co przeczytałem. Robiłem tam zakupy od czasu do czasu , ale skoro klienci są traktowani jak potencjalni złodzieje miejsc parkingowych to wolę robić zakupy w marketach które są bardziej przyjazne dla klientow i nie polują na uczciwych.


Muszę Cię zmartwić ale od Lidla nie uciekniesz: dla przykładu w Tesco możesz kupić mięso zwrócone z Lidla:

https://www.theguardian.com/business/2017/sep/29/tesco-admits-error-over-repackaging-of-returned-lidl-chicken

Zawsze myślałem, że obrażanie się na sklepy to taki żart z filmu Barei ale jednak tacy ludzie istnieją! ;-) Ech, to samo życie:
https://www.youtube.com/watch?v=93b1xV105HU

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,