MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Gdzie kupujecie samochody?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2017-06-19 10:08:18 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham


Znajomy podsunął mi pomysł aby wziąć mały kredyt aby ulepszyć sobie historię kredytową. W sumie planowałem kupić za gotówkę bo funty będą za pół roku nic nie warte. Co o tym myślicie? Mogę wziąć w banku pożyczę osobistą (personal loan) bo widzę że nie mają nic na samochody.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-06-19 10:25:24 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Uwazam branie kredytu z odsetkami dla polepszenia historii kredytowej za zbedne. Karty kredytowe i ich uzywanie, jest wystarczajace.

Jesli jest Ci wszystko jedno co kupisz, to na Autotrader znajdziesz mnostwo rocznych-dwuletnich aut od kazdego producenta.

Uwazaj na te "one lady owner", bo moim zdaniem to zly wybor. Jak pani jezdzila po zakupy 1-2 mile i ogolnie robila male przebiegi, to nic dobrego z tego nie bedzie. A jak manual, to mogla jeszcze katowac skrzynie.

Moj ostatni samochod jest "one lady owner" - dowiedzialam sie dopiero z dokumentu rejestracyjnego i byl dosc zaniedbany jak na dwulatka. Czyscilam go ze dwa dni (po tym jak dealer niby go wyczyscil), mnostwo stone chips na lakierze, itp. Nie wiem czy ta kobieta jezdzila 60mph po zwirowych drogach czy co. Mialam wczesniej auto z identycznym lakierem, jezdzilam z max. predkoscia i zadnych uszkodzen nie bylo po 19tys mil. Niestety przy tym konkretnym modelu jest ograniczony wybor, tylko 100 sztuk rocznie bylo rejestrowanych i wyszedl juz z produkcji.

Moze lepiej skocz do Guildford czy Woking na szukanie samochodow. W Guildford znajdziesz wiekszosc marek. Jedyna wada jest taka, ze duzo dealerow jest na zadupiach, industrial estates, itp. W Hounslow beda Ci probowali wcisnac cokolwiek.

Cytat:

2017-06-18 08:34:48, kasiachery napisał(a):
to ile juz tych aut miales, ze tak zapytam, skoro tyle zrodel kupienia wymieniasz? my od 7 lat mamy jedno autko, jak cos sie psuje to naprawiamy bo wiemy co bylo wymienione i kiedy. potem kupilismy drugie dla mnie i teraz stoi od 4 mc nieuzywane bo nie potrzebne.Faktycznie jak cos jest do wymiany to ludzie oddaja na zlom i kupuja inne? tak sie bardziej oplaca niz naprawic? pozniej skoki ubezpiecznia w ciagu roku bo ceny inne za inne auto itp.

Kwestia podejscia do samochodow, czy traktujesz je jak pralke (white goods) czy bardziej hobbystycznie. Jedni zmieniaja telefony co chwile, inni samochody, a jeszcze inni uzywaja tego co maja.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #3 Ocena: 0

2017-06-19 14:08:03 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-06-19 10:25:24, Richmond napisał(a):
Kwestia podejscia do samochodow, czy traktujesz je jak pralke (white goods) czy bardziej hobbystycznie. Jedni zmieniaja telefony co chwile, inni samochody, a jeszcze inni uzywaja tego co maja.


ja tam nie ubostwiam aut zeby chwalic sie znajomym, ze kolejny raz zmienilam, byleby nie rozkraczyl sie na rondzie at to jak wyglada to malo istotne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-06-19 14:46:58 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Czyli masz podejscie white goods.

Nie wiem kto kupuje samochody w celu chwalenia sie, nie moje klimaty.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #5 Ocena: 0

2017-06-20 10:47:00 (7 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

kurde, wiecie co, rozmawiajac z bratem stwierdzilam, ze chyba czas zmienic auto na mniejsze z mniejszym silnikiem. Sedan z 2.0 diesel lekko mnie rujnuje finansowo bo placic 115f mc ubezp i 17f taxu przy moich zarobkach 120f tyg to rorzutnosc :( a potrzebuje tylko przejechac 6 mil do roboty i spowrotem. Zastanwaim sie na toyota yaris. Znalazlam kilka na ebayu. Jets jeden z 2002 roku z 64 tys mil za 395f. Zatanaiwiam sie ile mozna by placic ubezp za takie auto, bo w kazdym ogloszeniu pisze ze jest tanie ubezp i tani w utrzymaniu. Faktycznie majac prawko pelne 2 lata mozna placic np 50f miesiecznie? ostatnio za puegeota 206 placilam 70f jako mlody kierowca wiec teraz z yariska moze tragedii nie bedzie.

Opinia moderatora: Poprawilam. Richmond

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-06-20 11:09:43 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Polecam watek o ubezpieczeniu i wyszukiwarki, wrzucisz numer rej. i dowiesz sie ile bedzie kosztowac ubezp. Diesel na 6 mil dziennie to nie jest najlepsza opcja.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2017-06-20 11:39:14 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
Faktycznie majac prawko pelne 2 lata mozna placic np 50f tyg? ostatnio za puegeota 206 placilam 70f jako mlody kierowca wiec teraz z yariska moze tragedii nie bedzie.


Jak wpisywalem rozne auta to mialem wraznie ze ubezpieczenie na strasze samochody jest wyzsze, wiec tez to sprawdz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2017-06-20 18:00:40 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Na dojazdy do pracy na taka odleglosc moze warto rozpatrzyc Smarta dwuosobowego?
Bez road tax, ekonomiczne w spalaniu, male jezdzidelko.
Mnostwo ludzi w dawnej firmie mialo takie cos na dojazdy miedzy klientami.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 20-06-2017 18:01 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Cartograf

Post #9 Ocena: 0

2017-06-20 22:02:50 (7 lat temu)

Cartograf

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 21-11-2016

Skąd: Taunton

Kup rower...zwlaszcza teraz latem sama przyjemnosc (chyba ze trasa do pracy kompletnie sie nie nadaje, brak sciezek rowerowych itd).

Jak naprawde chcesz auto tanie i ekonomiczne to rozejrzyj sie za skoda fabia. Kosztowala mnie £800, tax £30, wyciskalem okolo 70mpg na trasie!
Macierz połowicznie pozytywnie określona!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-06-20 22:47:05 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,