MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Auto które kupiłem ma w HPI outstanding finance - co zrobić?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

stfun84

Post #1 Ocena: 0

2017-04-23 23:32:23 (7 lat temu)

stfun84

Posty: 124

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Londyn

Mam duży problem z samochodem. Okazało się że auto, które kupiłem kilka miesięcy temu było wzięte w kredyt, tzw. hire purchase. Auto jest 11 letnie i jego wartość to około 5000 funtow. O tym że auto jest na HPI dowiedziałem się od osoby które chciała je kupić ode mnie. Zgłosiłem to kilka dni temu do firmy Moto Novo, która jak się okazuje jest pożyczkodawcą, nic nie chcieli mówić przez telefon, powiedzieli że wyślą mi list. I wysłali list z formularzem, w którym piszą że auto należy do nich i że mam je im zwrócić (!), a jeśli nie zgadzam się na to, to żebym wypełnił formularz i odesłał im go w ciągu 7-miu dni. Teraz mam wielki znak zapytania.
Nie wiem co robić. Czy ktoś miał podobny problem? Przyznaję, nie zrobiłem HPI check przed zakupem, to był mój wielki błąd. Czy teraz mogę w jakiś sposób domagać się prawa do niewiedzy o tym, że auto było w kredycie podczas zakupu i zachować prawo do niego? Poprzedni właściciel (Polak zresztą) nie poinformował mnie o tym fakcie a teraz nie odbiera ode mnie telefonów ani nie odpisuje na wiadomości. Naprawdę nie wiem co mam zrobić.

P.S. Do Moderacji: jeśli temat już był to proszę przekierujcie mnie na niego.
"..wśród zgiełku i pośpiechu spokojnie idź, pamiętaj jaki pokój może w ciszy być.."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2017-04-23 23:50:36 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

W zasadzie mają Twój adres więc mogą po auto przyjechać. Poprzedni właściciel sprzedal nie swoje auto więc raczej nie możesz go zatrzymać dla siebie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #3 Ocena: 0

2017-04-24 00:33:28 (7 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Kiepska sprawa, nie obędzie się bez sądu.

https://hpicheck.com/blog/buying-a-car-with-outstanding-finance/
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

stfun84

Post #4 Ocena: 0

2017-04-24 01:15:28 (7 lat temu)

stfun84

Posty: 124

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Londyn

Dziekuje za komentarze. Widze, że będzie mnie czekać najgorsze czyli zabranie auta i sądzenie się ze sprzedającym (który nie wiadomo gdzie jest). Czy jest ktoś kto miał podobny przypadek osobiście i jeśli tak to w jaki sposób się wybronił/a? Cały czas gdzieś tli się we mnie nadzieja, że da się to jakoś wyprostować.
"..wśród zgiełku i pośpiechu spokojnie idź, pamiętaj jaki pokój może w ciszy być.."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-04-24 07:57:07 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie da sie wyprostowac, jesli poprzedni wlasciciel nie splacil dlugu.
"To have any chance of keeping the car you’ll have to prove that you’re an innocent purchaser; that you did everything you could to ensure you wouldn’t get caught out. That’ll probably mean going to court and if there’s anything you could have done to protect yourself – but that you didn’t do – you’re unlikely to succeed."

Mozesz go wziac do sadu na kwote, ktora stracisz. Mozna podac ostatni znany adres, najwyzej dostanie county court judgment zaocznie. Jak juz mu wpisza do historii kredytowej, to szybko sie znajdzie. Pod warunkiem oczywiscie, ze nie ulotnil sie z UK.
W takiej sytuacji zaplacisz za to, ze nie sprawdziles HPI przy kupnie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stfun84

Post #6 Ocena: 0

2017-04-24 09:48:29 (7 lat temu)

stfun84

Posty: 124

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Londyn

No to teraz jeszcze pytanie ile będzie mnie kosztować zatrudnienie prawnika w tej sprawie. Czy ktoś się orientuje w cenach u solicitorow?
"..wśród zgiełku i pośpiechu spokojnie idź, pamiętaj jaki pokój może w ciszy być.."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #7 Ocena: 0

2017-04-24 18:23:47 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Jeżeli nie znasz adresu... nie do załatwienia.

Masz jakiś przelew bankowy do niego? Jak z rączki do rączki to nawet Rutkowski nie rozwikła.


[ Ostatnio edytowany przez: ie2ox4-2b 24-04-2017 18:33 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stfun84

Post #8 Ocena: 0

2017-04-24 18:41:39 (7 lat temu)

stfun84

Posty: 124

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Londyn

Tak, zrobiłem przelew podczas kupna. I to taka moja cicha nadzieja na jakieś powodzenie w tej sprawie.
"..wśród zgiełku i pośpiechu spokojnie idź, pamiętaj jaki pokój może w ciszy być.."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #9 Ocena: 0

2017-04-24 18:55:10 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Nie licz na policję, oni się tym nie zajmują. Tylko prawnik i jakiś detektyw.
Oni dopiero wkroczą jak dostaniesz wyrok.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stfun84

Post #10 Ocena: 0

2017-05-13 13:37:08 (7 lat temu)

stfun84

Posty: 124

Mężczyzna

Z nami od: 01-01-1970

Skąd: Londyn

Wysłałem list do firmy Moto Novo w którym zwracam się z prośba o odstąpienie od zabrania mi mojej własności. Napisałem zgodnie z prawda, ze w momencie zakupu nie wiedziałem o tym ze samochód jest wzięty na kredyt a poprzedni właściciel zapytany odpowiedział ze kredytu nie ma. Od czasu wysłania listu tego upłynęło ponad 3 tygodnie.. i nic. Zastanawiam się co robić teraz. Czy firma Moto Novo po prostu w ten sposób działa i po prostu zbierają informacje i w końcu zabiorą mi samochód czy tez to ja mam się starać o tytuł właściciela i skreślenie markera HPI z niego. Jeśli ktoś byłby w stanie podpowiedzieć to będę winny ogromna przysługę. Dziękuje z góry.
"..wśród zgiełku i pośpiechu spokojnie idź, pamiętaj jaki pokój może w ciszy być.."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,