MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 5 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gotman25

Post #1 Ocena: 0

2017-12-04 18:40:01 (6 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

W momencie sprzedazy samochodu samochodu i zgloszeniu online badz listownie, poprzedni wlasciciel automatycznie dostaje zwrot naleznego road taxu(po paru tygodniach wysylaja czek).
Nigdzie nie trzeba skladac wniosku o zwrot podatku - jest to z automatu.

Nowy wlasciciel ma obowiazek wykupu nowego road taxu.

Co do malych kwot. Ostatnio kupilem samochod. Road tax £30 rocznie.
Sprzedalem po jakims czasie i po paru tygodniach przyslali czek na £22.50

Nie ma czegos takiego jak mala kwota przechodzi automatycznie na nowego wlasciciela.

Tak jak Richmond pisala najprawdopodobniej mu wykupil.

Jak zglasza online sprzedaz to pod sam koniec jest zapytanie czy chcesz kupic nowy podatek na kupujacego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

qazmezooik

Post #2 Ocena: 0

2017-12-04 19:55:56 (6 lat temu)

qazmezooik

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 26-08-2013

Skąd: Midol

Ktos tu fajnie napisal ze trader mi wykupil tax, ciapek nie chcial mi auto zatankowac do pelna za 35 funa chociaz obiecal wczesniej a ,,wyj...lby 20 na tax(niezle jaja ,co?)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2019-10-13 22:12:25 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-12-04 19:55:56, qazmezooik napisał(a):
Ktos tu fajnie napisal ze trader mi wykupil tax, ciapek nie chcial mi auto zatankowac do pelna za 35 funa chociaz obiecal wczesniej a ,,wyj...lby 20 na tax(niezle jaja ,co?)


Przypominam że to polskie forum , możesz po polsku napisać?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #4 Ocena: 0

2019-10-14 09:06:29 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-13 22:12:25, Wielim napisał(a):
Cytat:

2017-12-04 19:55:56, qazmezooik napisał(a):
Ktos tu fajnie napisal ze trader mi wykupil tax, ciapek nie chcial mi auto zatankowac do pelna za 35 funa chociaz obiecal wczesniej a ,,wyj...lby 20 na tax(niezle jaja ,co?)


Przypominam że to polskie forum , możesz po polsku napisać?


To post sprzed dwóch lat.

Ja mam dalej ubaw z kupnem road TAX = 0 *THUMBS UP*
Tax it or loose it! :-]
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2019-10-14 09:26:32 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie spojrzałem na datę , temat wyskoczył w ostatnich komentowanych, wracając , jak nie road tax to inny podatek zapłacisz , w tym kraju za wszystko należy się danina dla państwa ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: 0

2019-10-14 09:37:17 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-14 09:26:32, Wielim napisał(a):
Nie spojrzałem na datę , temat wyskoczył w ostatnich komentowanych, wracając , jak nie road tax to inny podatek zapłacisz , w tym kraju za wszystko należy się danina dla państwa ...


A w którym kraju nie płaci się podatków?

Ja przynajmniej ten mam = 0 - ale sam Road Tax płatny raz do roku to też nie jest jakiś chyba problem, zależy od klasy auta, ale tak do 150 to jeszcze znośnie, miałam kiedyś BMW 2.5l w benzynie, fajnie to w LECIE "latało" ale w zimie rozpacz, a tax prawie 300f. *NO* Będziesz Miał Wydatek - nie dziękuję :-8

Mnie najbardziej wzrusza council tax - to już było w jakimś innym wątku, jak dla mnie to ta opłata jest stanowczo nie adekwatna i do tego miesięczna.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2019-10-14 14:26:29 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Bo council tax służy do wspierania gmin które te z kolei wspierają osoby na zasiłkach , 60-80% procent składki na council tax finalnie ląduje w rękach beneficiarzy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #8 Ocena: 0

2019-10-14 15:02:03 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-10-14 14:26:29, Wielim napisał(a):
Bo council tax służy do wspierania gmin które te z kolei wspierają osoby na zasiłkach , 60-80% procent składki na council tax finalnie ląduje w rękach beneficiarzy


Niestety ... a co roku coraz więcej "chcom" ... niedługo więcej na CT będę płacić, niż ratę za własny dom *DONT_KNOW* paranoja.

[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla1 14-10-2019 15:26 ]

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rozrabiaka

Post #9 Ocena: 0

2020-03-18 00:01:40 (4 lata temu)

Rozrabiaka

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam, kupiłem samochód dostawczy, któremu został zdjęty Road Tax
Podobno tak się dzieje, gdy poprzedni właściciel wysyła dokumenty o sprzedaży, automatycznie zwracają mu pieniądze i ponownie jest podatek do opłaty.
I jakoś nie mam z tym problemu, ok zapłacę, ale gdy jestem na stronie to mam do wyboru trzy dokumenty V11 własne V5 (na moje nazwisko) lub zielony odcinek nabywcy.
No i własnie ja mam jak na razie tylko zielony odcinek i gdy wypełniam dane, wpisuje numer referencyjny z odcinka to pokazuje się informacja, ze mogą go ubezpieczyć od 1 marca, co trochę mnie załamuje, bo to niemal pól miesiąca.
Czy jak poczekam na swój dokument V5 i wtedy wypełnię dane to mogę wykupić od następnego dnia?
Czy tylko w przypadku zielonego odcinka jest tak długi okres oczekiwania, bo muszą mieć czas na zmianę danych?
Czekać na V5, będzie szybciej z tym dokumentem Road Tax, czy jedna rybka i to samo na V5 jak i z zielonym odcinkiem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rozrabiaka

Post #10 Ocena: 0

2020-03-18 01:15:45 (4 lata temu)

Rozrabiaka

Posty: n/a

Konto usunięte

Miałem post powyżej skasować, ale po co?
Popatrzcie na oszołoma.
Nie wiem czemu skojarzyło mi się z 1 Kwietnia i spanikowałem, ze 12 dni a ani tylko sugerują, ze od początku miesiąca policzą, czyli od 1 Marca, a przecież mamy 18 marzec.
Zapomniałem jaki miesiąc mamy, dzień można pomylić, może nam jakiś uciec, ale kuźwa miesiąc?
Ja żyje na innej planecie, jak ja dożyłem swojego wieku, to zagadka wszechświata.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,