MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2017-12-02 09:08:03 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dokladnie, bo inaczej kara. Niektorzy mysleli, ze jak zero, to nic nie trzeba robic.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

qazmezooik

Post #2 Ocena: 0

2017-12-02 11:44:47 (6 lat temu)

qazmezooik

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 26-08-2013

Skąd: Midol

Kochanie pewnie nalezysz do osob , ktore jak zobacza produkt ze sklepu wraz z rachunkiem to i tak nie uwierzysz w cene bo twoim zdaniem to bajka.A jamam czas siedziec tu i pisac bzdury.Rzadko tu zagladam ale jak cos przerabialem osobiscie to sie ta informacja dziele, ot co.A moze mie sie to wszystko snilo?*KISSING*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #3 Ocena: 0

2017-12-02 12:23:44 (6 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

qazmezooik - udało ci się z tym taxem, ale nie masz racji.

Prawidłowo wszystko teraz wygląda tak że jak w styczniu poprzedni właściciel zapłacił 120 taxu za rok z góry a pod koniec stycznia sprzedał samochód tobie, to poprzedni właściciel może zgłosić się do DVLA po to by odzyskać 110 funtów za te 11 pełnych niewykorzystanych miesięcy. W tym przypadku ty jako nowy właściciel powinieneś kupić tax na siebie.

W twoim przypadku udało ci się. Drobna kwota. Poprzedniemu właścicielowi nie opłacało się lub nie chciało się ubiegać o zwrot. Nikt nigdy cię nie zatrzymał za brak taxu, bo podatek był wykupiony. Ale nie zakładaj że tax przechodzi na nowego właściciela.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2017-12-02 12:43:14 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-12-02 11:44:47, qazmezooik napisał(a):
Kochanie pewnie nalezysz do osob , ktore jak zobacza produkt ze sklepu wraz z rachunkiem to i tak nie uwierzysz w cene bo twoim zdaniem to bajka.A jamam czas siedziec tu i pisac bzdury.Rzadko tu zagladam ale jak cos przerabialem osobiscie to sie ta informacja dziele, ot co.A moze mie sie to wszystko snilo?*KISSING*


Chodzi o to, że wprwadzasz innych w błąd podając wyssane z palce informacje i nie jesteś w stanie poprzeć tego żadnym sensownym dowodem. Czyli w Twoim języku: pokaż nam ten rachunek ze sklepu. Rozumiesz teraz?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-12-02 22:46:27 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-12-02 12:23:44, zealot napisał(a):
W twoim przypadku udało ci się. Drobna kwota. Poprzedniemu właścicielowi nie opłacało się lub nie chciało się ubiegać o zwrot. Nikt nigdy cię nie zatrzymał za brak taxu, bo podatek był wykupiony. Ale nie zakładaj że tax przechodzi na nowego właściciela.

Raczej trader kupil mu road tax. Inaczej system DVLA wylapalby automatycznie brak podatku i przyslal kare po zmianie wlasciciela.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2017-12-02 23:13:17 (6 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Mnie trader Honda kupił, trochę stękał ale ostatecznie stówę z hakiem wyrwałem jeszcze :)

Albo kolega ma jeszcze tax bo mu trader kupił, bo i tak go tam wykręcił na cenie że te 20 funtów sobie wkalkulował.
Ale to dziwne i zaczął bym się niepokoić czy DVLA ma właściwy adres, bo już powinno, albo wkrótce przyjdzie przypomnienie, a jak gdzieś się przypomnienie zagubiło to przyjdzie extra stóweczka.

Albo kolega tak przy weekendzie zabija czas .
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

kasiachery

Post #7 Ocena: 0

2017-12-03 09:11:18 (6 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-12-01 16:15:20, Richmond napisał(a):
Wpisz na stronie Gov numer rej., zeby sprawdzic czy jest wazny road tax i tam pokaze Ci pelne dane samochodu i bedziesz wiedziala jaka jest emisja spalin:
https://vehicleenquiry.service.gov.uk/

A tu masz tabelke z oplatami:
https://www.gov.uk/vehicle-tax-rate-tables/rates-for-cars-registered-on-or-after-1-march-2001



wychodzi, ze to bedzie 115 taxu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2017-12-03 12:54:56 (6 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2017-12-02 12:23:44, zealot napisał(a):
qazmezooik - udało ci się z tym taxem, ale nie masz racji.

Prawidłowo wszystko teraz wygląda tak że jak w styczniu poprzedni właściciel zapłacił 120 taxu za rok z góry a pod koniec stycznia sprzedał samochód tobie, to poprzedni właściciel może zgłosić się do DVLA po to by odzyskać 110 funtów za te 11 pełnych niewykorzystanych miesięcy. W tym przypadku ty jako nowy właściciel powinieneś kupić tax na siebie.

W twoim przypadku udało ci się. Drobna kwota. Poprzedniemu właścicielowi nie opłacało się lub nie chciało się ubiegać o zwrot. Nikt nigdy cię nie zatrzymał za brak taxu, bo podatek był wykupiony. Ale nie zakładaj że tax przechodzi na nowego właściciela.


hm, ale to nie gra...
Musiał by stary właściciel nie zgłaszać sprzedaży.... bo przecież wtedy automatycznie chyba się dzieje kwestia zwrotu tax za pozostałe miesiące?

Nie wiem bo ja sprzedawałem na niecały miesiąc do końca. Powiadomiłem tylko na stronie DVLA że samochód sprzedany, nic nie zgłaszałem na stronie związanej z r.tax
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

WybitnieWrednyW

Post #9 Ocena: 0

2017-12-03 13:08:49 (6 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-12-03 12:54:56, krakn napisał(a):
...
Nie wiem bo ja sprzedawałem na niecały miesiąc do końca. Powiadomiłem tylko na stronie DVLA że samochód sprzedany, nic nie zgłaszałem na stronie związanej z r.tax


Ja dopiero co sprzedałem, jeśli nowy "kiper" zgłasza online zmianę danych to poprzedni dostaje automatycznie powiadomienie że już nie jest "właścicielem" i jeżeli zostało coś z Rtax'u to oddadzą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

qazmezooik

Post #10 Ocena: 0

2017-12-03 14:16:15 (6 lat temu)

qazmezooik

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 26-08-2013

Skąd: Midol

Normalnie nie mam juz do was sil, nie chce mi sie produkowac, ale wiej juz przymajmnie jak to dziala.(smiech na sali)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,