MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kupno auta na wyjazd z UK [JAK Z UBEZPIECZENIEM?"

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 25

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

zumner

Post #1 Ocena: 0

2016-10-13 19:36:06 (8 lat temu)

zumner

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 13-10-2016

Skąd: launceston

Witam, chciałbym kupić auto w UK, żeby zabrać je na lawetę i wrócić do Polski. Mam pytanie, bo między kupnem a załadowaniem na lawetę troche czasu minie i dlatego - czy jak kupię auto w sobotę i anglik wyśle fragment 11 do DVLA że auto poszło na export i zabieram V5C to czy potrzebne mi jest ubezpieczenie na ten samochód, czy jednak ubezpieczenie "poprzedniego właściciela" jest aktualne a mi jest ono nie potrzebne (bo nie wiem czy ubezpieczenie jest na samochód czy na osobę). Tak samo jest ze staniem tego samochodu, jak stoi ono na ulicy, to tak samo jak już będzie wyrejestrowane to potrzebuje ubezpieczenia za samo stanie na ulicy? Z góry dzięki za odpowiedzi :) Pozdrawiam!

[ Ostatnio edytowany przez: zumner 13-10-2016 19:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2016-10-13 20:26:07 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Albo ubezpieczasz, albo musisz wyrejestrowac. Jak wyerejestrujesz to nie moze stac na ulicy.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2016-10-13 20:30:21 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zumner

Post #4 Ocena: 0

2016-10-13 20:49:51 (8 lat temu)

zumner

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 13-10-2016

Skąd: launceston

Dzięki za odpowiedzi :)... a w przypadku jak dogadam się ze sprzedającym że wyrejestruje te auto za 2-3 dni a ja mam całe V5C, to mogę przynajmniej dojechać w ten dzień do miejsca zamieszkania (50km)? Czy muszę wykupić na ten jeden lub kilka dni ubezpieczenie? Dodatkowo mam pytanie czy w przypadku wyrejestrowania auto nie może stać na ulicy, a może stać np na strzeżonym parkingu albo na parkingu pod domem? Z góry dzięki i przepraszam za ciągłe pytanie ale nie chciałbym się w coś wgramolić :)

Bo słyszałem że można tak zrobić że jak auto idzie na export, nastepnego dnia to w new keeper się nic nie wpisuje tylko ja dostaję cały V5C a tylko sekcja 11 jest wysyłana przez poprzedniego właściciela.

[ Ostatnio edytowany przez: zumner 14-10-2016 10:05 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2016-10-13 21:06:54 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2016-10-13 23:34:06 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Parking jest miejscem publicznym i nie mozesz tam parkowac samochodem ktory jest wyrejestrowany (SORN). MOzesz na prywatnej posesji, podjezdzie, ogrodzie, czy w garazu. Ubezpieczenie musisz miec od poczatku posiadania, jak nie jest wyrejestrowane.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zumner

Post #7 Ocena: 0

2016-10-14 10:12:04 (8 lat temu)

zumner

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 13-10-2016

Skąd: launceston

a w przypadku, gdy kupię auto a właściciel wyrejestruje je za kilka dni to wtedy gdy nie jest jeszcze wyrejestrowane można parkować, chociażby na ulicy? liczy się po prostu moment wyrejestrowania?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #8 Ocena: 0

2016-10-14 10:52:34 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2016-10-14 10:12:04, zumner napisał(a):
a w przypadku, gdy kupię auto a właściciel wyrejestruje je za kilka dni to wtedy gdy nie jest jeszcze wyrejestrowane można parkować, chociażby na ulicy? liczy się po prostu moment wyrejestrowania?


Kombinujesz. Co zrobisz jak zaloza ci klamre na kolo? Z ta blokada bedziesz chcial to auto na lawecie do PL sataszczyc?
Myslisz ze masz duze szanse na przekroczenie granicy?
Oczywiscie to jest przypuszczenie. Ale mysle, ze jesli uda ci sie go w takim stanie do portu dotargac, to tam i tak ktos zwroci uwage.

Auto musi byc zarejestrowane, musi miec Tax, musi miec MOT i musisz byc widoczny na polisie ubezpieczeniowej przynajmniej jako dodatkowy kierowca. A to wszystko bys mogl zasiasc jako kierowca.

Czy wlasciciel daTobie papiery, ktore jest zobowiazany trzymac w reku, to tylko od niego zalezy.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WybitnieWrednyW

Post #9 Ocena: 0

2016-10-14 11:57:48 (8 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-10-14 10:12:04, zumner napisał(a):
a w przypadku, gdy kupię auto a właściciel wyrejestruje je za kilka dni to wtedy gdy nie jest jeszcze wyrejestrowane można parkować, chociażby na ulicy? liczy się po prostu moment wyrejestrowania?


Pomimo tego że Adacymru wytłumaczyła wszystko jasno i klarownie, to i tak spodziewałem się tego tekstu powyżej.
Zawsze będą szukali jakiejś kombinacji żeby tylko nie zapłacić a potem płacz i Lament. Zabrali mi auto albo muszę płacić 800 kary:-8

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zumner

Post #10 Ocena: 0

2016-10-14 13:16:14 (8 lat temu)

zumner

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 13-10-2016

Skąd: launceston

nie mam zamiaru tym samochodem zjeżdżać do polski, tylko dostrczyć (około 50km) do miejsca z którego laweta mi go odbierze, dlatego pytam czy samochód może stać wyrejestrowany na parkingu i tylko tyle, nie mam zamiaru tym samochodem jeździć. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Pozdrawiam! :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,