MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rezygnacja z ubezpieczenia samochodu

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 31

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wioll12345

Post #1 Ocena: 0

2016-05-21 15:59:33 (8 lat temu)

Wioll12345

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Knottingley

Cześć.
Mam problem i potrzebuję pomocy. Mam ubezpieczenie na samochód w firme 1st centrl. Po zmianie adresu zamieszkania o 2 mile podniesli mi kwotę do zapłaty o 800 funtow, czyli o 100% . Więc napisałam email do nich ze się nie zgadzam z podniesieniem ceny ubezpieczenia o 100% bo za co? bo chyba nie za to ze przeprowadziłam sie na drugą stronę rzeki oba adresy są w tej samej grupie ryzyka (grupa E). Po telefonie do nich usłyszałam że jak mi sie nie podoba to moge rozwiazac umowę i ze będę musiała zaplacić opłatę z tytułu rozwiazania umowy. Tyle ze ja czuje sie tutaj oszukana i to z ich winy rezygnuję i chodzi mi w sumie o to czy powinnam płacic te 100 kilka funtow czy nie.
Ja uważam ze nie, bo dwa razy zmienili mi kwote miesiecznej raty raz o 20 funtow, ale to z mojej winy, wiec sie zgodziłam na podniesienie, ale drugi raz juz sie nie zgadzam zwłaszcza że rata wzrasta o 100%. I tu są moje pytania do was, ponieważ czuję sie pokrzywdzona i oszukana przez nich.
1. czy moga zwiekszyc rate o 100% ot tak sobie kod pocztowy zostal taki sam ostatnie 2 litety tylko sa inne
2. czy jak sie nie zgadzam na podwyzke to mogę rozwiązać umowę z ich winy?
3. czy ombudsman moze mi pomoc prawnie w tej sprawie.

Czuje ze chcą mnie wydoić i to tyle proszę o porady i opinie co o tym myslicie, jak coś jest nie jasne to pytajcie. Z góry dzięki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2016-05-21 16:34:23 (8 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

1. Moga, to jest ich biznes I takie warunki stawiaja, Ty sie zgadzasz lub nie, zmiana tylko dwoch liter moze byc zasadnicza
2. Ale czy nie prosciej po prostu rozwiazac umowe I zaplacic? Ile jest tej oplaty administracyjnej? Jesli stosunkowo niewiele, I tak sie oplaca, jesli znajdziesz gdzies taniej.
3. Ombudsman musialby uslyszec od Ciebie dowody, ze oni as unreasonable. Jak na razie, o ile podwyzka 100% jest duza, jest tez dosc czesto spotykana. Zapewne gdzie w term and conditions jest napisane, ze , jesli zerwiesz umowe, musisz poniesc oplate. Nie widze , gdzie nastapilo niedopilnowanie procedur z ich strony lub zlamanie prawa.
Poszukaj tanszego ubzepieczenia, zaplac oplaty I po sprawie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2016-05-21 16:35:36 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

A jak kupowałaś ubezpieczenie to w T&C było napisane że mogą Ci podnieść składkę jak np. zmienisz adres zamieszkania?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2016-05-21 16:47:47 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zrezygnuj i zaplac za to, a nastepnym razem jak bedzisz wybierac polise, to sprawdz jakie sa oplaty w takim przypadku i nie bedziesz zdzwiona.

Inna opcja, to sprawdz ceny u konkurencji, bo moze tez jest drogo i popros o price match. Jak nie, to patrz wyzej.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2016-05-21 17:22:54 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Zmiana adresu to zmiana warunków umowy.
cena może się zmienić nawet przy przeprowadzce na drugą stronę ulicy.
Koledze z innego forum tak wzrosło ubezpieczenie na wszytskie pojazdy. A ze miał kilka motocykli, 2 samochody i vana to po prostu był kosmos. Cyrk był taki że w następnym roku wyprowadził się z tego domu. Bo wszystkie odnowienia polis były kosmos.

Ja za to miałem odwrotnie. Jak mieszkałem w Centrum i przeprowadziłem się z flatu do domu, zapląciłem po około 25 funtów. Kolejne przeprowadzki to albo nie było zmiany, albo opłata biurowa rzędu kilkudziesięciu funtów, a jak przeprowadzałaem się tutaj to mi oddali 100 funtow za samochód, motocykla nie zmieniałem bo umowa się konczyła, więc z nową umową był nowy adres. I też spadek ceny.

Zanim cokolwiek zrobisz to zrób porównanie ceny w innych ubezpieczalniach. Pamiętaj że może się zdarzyć że za tydzień gdy zakończysz umowę to ceny proponowane się zmienią na wyższe.
Ile to nie wiem, u mnie pojazd ktoremu już się skończyła polisa, cena wzrosła o 50 funtów więcej, niż 2 tygodnie przed zakończeniem ubezpieczenia i za chiny nie dało się znaleźć taniej.

Przekalkuluj czy się opłaca zapłącić te 100 funtów ...
aaa czy ty spłacasz kredyt na ubezpieczenie? Jeżeli tak to jeszcze będzie kwota związana z odsetkami. Co w totalnym rozliczeniu może być kilkaset funtów.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2016-05-21 19:48:16 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

A ja się zastanawiam ile mogą mi podwyższyć za poinformowaniu o dziecku? A jak mi też podwyższa o 100% a moja polisa to 1800 funtów ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #7 Ocena: 0

2016-05-21 19:54:06 (8 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-05-21 19:48:16, Wielim napisał(a):
A ja się zastanawiam ile mogą mi podwyższyć za poinformowaniu o dziecku? A jak mi też podwyższa o 100% a moja polisa to 1800 funtów ?



Nic.
Inna sprawa iż wątpię aby ludzie informowali o rozwodach, ślubach itp.
A dziecko sprawia że stajesz się rozsądniejszy i bardziej Ci na życiu zależy...

ps. zmiana adresu, samochodu to zupełnie inna kwestia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2016-05-21 20:21:07 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dwunasty myślisz ze wogole powinienem to zgłaszać? Przed zakupem polisy sprawdzałem opcje z dzieckiem i bez . Opcja z dzieckiem była kilkanaście funtów tańsza ale było jeszcze dwa miesiące do porodu wiec podałem stan na dzień kupna polisy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #9 Ocena: 0

2016-05-21 20:26:28 (8 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Szczerze powiem iż nigdy nie zgłaszałem. Podawałem nowy "stan" w momencie wyszukiwania nowej polisy.
Ja bym sobie tym (zgłaszaniem) głowy nie zawracał.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

12plus1

Post #10 Ocena: 0

2016-05-21 21:45:54 (8 lat temu)

12plus1

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2016

Skąd: Hoove

Cytat:

2016-05-21 20:26:28, Dwunasty napisał(a):
Szczerze powiem iż nigdy nie zgłaszałem. Podawałem nowy "stan" w momencie wyszukiwania nowej polisy.
Ja bym sobie tym (zgłaszaniem) głowy nie zawracał.


Jak zwykle cenna rada.

Do kazdej polisy dolaczony jest dokument "Statement of fact" ktory rowniez zawiera odpowiedz na pytanie o dzieci. Jakiekolwiek roznice dokumentu ze stanem faktycznym powoduja utrate waznosci polisy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,