MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Tani leasing - oferty

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 17 z 25 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 ... 23 | 24 | 25 ] - Skocz do strony

Str 17 z 25

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2018-08-14 08:34:58 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja jechalam Smartem for four w wersji Brabus i byl straszny, ale to pewnie kwestia zawieszenia sportowego.

Nie bylo ostatnio zadnych promocji na cos malego. Kolezanka zamowila Octavie 1.0 SE Tech za £4200 na dwa lata. Dodatkowe mile powyzej 10tys rocznie za 3.6p, taniej wychodzi zaplacic na koncu niz z gory za wiecej. Jej glowne kryterium to: tanio i malo pali.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: 0

2018-08-14 13:49:10 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Taki silniczek uciagnie Octavię? Wszak trochę to większe od Fiesty czy innego Polo.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-08-14 13:53:18 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

O dziwo tak. Ja troche czytalam, kolezanka czytalam i doszla do wniosku, ze jakos da rade.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2018-08-14 16:18:00 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-08-14 13:53:18, Richmond napisał(a):
O dziwo tak. Ja troche czytalam, kolezanka czytalam i doszla do wniosku, ze jakos da rade.



To jest 1.0 TSI z doladowaniem, nie wiem jak moment obrotowy (i jego zaleznosc od rpm) i maks. moc moze byc 115 KM czyli tyle ile zwykly wolnossacy 1.6.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-08-14 16:34:57 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tak, to jest wlasnie ten 115KM, pakuja go juz od kilku lat do VAG'ow. On ma tylko 3 cylindry.

Niektorzy mowia, ze zywotnosc moze byc krotka, ale przy lasingu na 2 lata, to nie ma znaczenia. Z tego co czytalam w opiniach wlascicieli, to spalanie jest w porzadku. Na dojazdy do pracy i okazyjna wycieczke da rade. Do tego akceptowalne wyposazenie i mnostwo miejsca, gdyby bylo potrzebne.

Kolezanka bedzie przesiadac sie z Astry 1.4 150KM.

Wracajac do samego leasingu, to ogladam sie czy nie ma czesgo super taniego do rejestracji w sierpniu, ale szczerze mowiac, to nie widzialam nic co by mnie zachecilo. Jakos tak dobrze mi z jednym samochodem i tym, ze wreszcie moge parkowac w garazu na codzien.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2018-08-14 17:26:59 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-08-14 16:34:57, Richmond napisał(a):
Tak, to jest wlasnie ten 115KM, pakuja go juz od kilku lat do VAG'ow. On ma tylko 3 cylindry.

Niektorzy mowia, ze zywotnosc moze byc krotka, ale przy lasingu na 2 lata, to nie ma znaczenia. Z tego co czytalam w opiniach wlascicieli, to spalanie jest w porzadku. Na dojazdy do pracy i okazyjna wycieczke da rade. Do tego akceptowalne wyposazenie i mnostwo miejsca, gdyby bylo potrzebne.

Kolezanka bedzie przesiadac sie z Astry 1.4 150KM.

Wracajac do samego leasingu, to ogladam sie czy nie ma czesgo super taniego do rejestracji w sierpniu, ale szczerze mowiac, to nie widzialam nic co by mnie zachecilo. Jakos tak dobrze mi z jednym samochodem i tym, ze wreszcie moge parkowac w garazu na codzien.


To wlasnie mialem napisac. Taka bardziej jednorazowka. z litra pojemnosci 115 KM. Takie Tico z podobnej pojemnosci mialo chyba cos okolo 40KM. Po 3-4 latach auto chyba niesprzedawalne. Chociaz, polski rynek motoryzacyjny nie jest do konca normalny.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2018-08-15 17:13:45 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dodam link do Santandera, moze komus sie przyda. Duzo osob zamowilo v90 i XC60.
https://www.santanderconsumer.co.uk/123contracthireoffer/
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beansontoast

Post #8 Ocena: 0

2018-09-13 11:07:30 (6 lat temu)

beansontoast

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 23-11-2013

Skąd: Warrington

Czesc.

Czy ktos kto ma dobre doswiadczenia z PCH moglby napisac jak prawidlowo powinien wygladac proces od momentu zalatwienia formalnosci do dostarczenia samochodu.

Zdecydowalem sie na moj pierwszy leasing i sprawy zaczynaja sie komplikowac.

20 Sierpnia zalatwilem formalnosci zwizane z zamowieniem samochodu i aplikacja o finance. Powiedziano mi, ze samochod, stock vehicle, mial byc dostarczony w polowie Wrzesnia i od tego momentu nikt sie ze mna nie kontaktowal do 9 Wrzesnia kiedy wyslalem firmie leasingowej email by sie dowiedziec czy znaja juz termin dostawy samochodu.
Pani odpisala, ze moze dostawe zabookowac na 12 Wrzesnia. Po tym emailu znowu nikt sie ze mna znowu nie kontaktowal. Przedwczoraj napisalem kolejny email pytajac czy rzeczywiscie dostawa bedzie 12 i czy moze potwierdzic numer rejestracyjny samochodu bo chce wykupic ubezpieczenie.
Pani znowu odpisala, ze tak oczywiscie. Nie pytala o dres dostawy, nic nie wspomniala o czasie, tylko jak o tym wspomnialem to odpisala, ze godzine przed dostawa dostane telefon. Nic nie wspomniala o numerze rejestracyjnym.

Wczoraj miala byc dostawa, ale do godziny 13 znowu nikt sie ze mna nie kontaktowal, wiec kolejny email do firmy leasingowej by sie dowiedzieli co sie dzieje. Pani na to ze dostawa jak najbardziej bedzie tego samego dnia i ze pewnie mieli duzo dostaw i stad to opoznienie, ale ona zadzwoni i sie dowie.
Cisza do godziny 14:30 wiec wysylam email czy juz cos wie. Cisza.
O 15:00 dzwonie do niech, ale nikt nie odbiera. Dzwonie drugi raz i odbiera wlasciciel firmy i mowi, ze niestety samochod zostal uszkodzony w trakcie rozladunku z naczepy (pracownik cos zrzucil na dach) i ze musza wyslac spowrotem do fabryki i naprawic, co potrwa ok. 2 tygodnie, choc nie moga nic zagwarantowac, ale dadza mi za to lakier jaki chce w metaliku. I ze nie mam innej opcji.

Po malej klotni wynegocjowal podobno z dostawca auta, ze dadza mi courtesy car ale dopiero w Poniedzialek 24 Wrzesnia. Ja wczoraj musialem wziac wolne w pracy i przesiedzialem na tylku w domu caly dzien i jeszcze na koniec taki klops, wiec mi troche nerwy puscily.

Generalnie ja w ta wersje z uszkodzeniem nie wierze, a jezeli nawet tak sie stalo, to przeciez nie rozladowywali tych aut godzine przed dostawa do klienta, to co nie mogli mi dac znac wczesniej.

Poza tym z tego co wiem Mazdy na UK i Europe zachodnia sa montowane w Japonii wiec na 100% auto nie bedzie naprawione w 2 tygodnie. Raczej w miesiac minimum.

Wyglada na to, ze nikt nie mial zamiaru sie ze mna skontaktowac i tak bym czekal do dzis...


Pytanie jest czy dostawca nie powinien sie byl ze mna skontaktowac choc raz by uzgodnic date dostawy i miejsce? I dac mi znac jak najszybciej, ze dostawy nie bedzie?

Czy jest jakas szansa, ze moglbym z tego interesu zrezygnowac w tym momencie i odzyskac admin fee?


Zaraz dzwonie do CSA, zeby sie sprobowac dowiedziec jakie mam opcje, ale moze ktos przez podobny kanal przechodzil i wie jak z nimi rozmawiac.










[ Ostatnio edytowany przez: beansontoast 13-09-2018 11:31 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beansontoast

Post #9 Ocena: 0

2018-09-13 11:23:28 (6 lat temu)

beansontoast

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 23-11-2013

Skąd: Warrington

tl;dr

Czy data, czas i miejsce dostawy samochodu jest zalatwiana przez firme leasingowa i dostawca normalnie nie kontaktuje sie z leasingobiorca? Czy sie kontaktuje i uzgadnia te detale bezposrednio i jak wczesnie przed dostawa to zazwyczaj nastepuje?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beansontoast

Post #10 Ocena: 0

2018-09-13 13:40:06 (6 lat temu)

beansontoast

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 23-11-2013

Skąd: Warrington

OK, niewazne, juz wszystko wiem.

Gdyby ktos byl w podobnej sytuacji, czyli samochod nie jest dostarczony w umowiony dzien bo zostal uszkodzony, to jak najbardziej mozna legalnie zerwac taka umowe i odzyskac admin/booking fee.

Oczywiscie firma leasingowa bedzie twirdzic inaczej i moze sie nie zgodzic. Wtedy zglasza sie to do Financial Ombudsmana i oni pozywaja taka firme do sadu.

Taka informacje udzielilo mi Citizens Advice.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 17 z 25 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 16 | 17 | 18 ... 23 | 24 | 25 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,