MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mandat z parking eye, sprawa w County Court Business Centre,

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

magik396

Post #1 Ocena: 0

2016-03-04 15:31:29 (8 lat temu)

magik396

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 05-08-2014

Skąd: leyland

Witam
Zacznę może od początku, czyli jakiś czas temu odmówiono mi karty kretytowej co było dla mnie bardzo dziwne, wczoraj zarejestrowałem się na noddle.co.uk żeby to sprawdzić i okazało się że w zakładce public information mam sprawę przed County Court Business Centre z dnia 22/01/2015 podany jest numer sprawy i mój stary adres sprzed ponad dwóch lat,status wyświetlony jako aktywny i do zapłaty 190 funtów*DONT_KNOW*
Więc nie czekając zadzwoniłem do County Court Business Centre żeby się dowiedzieć o co chodzi, powiedzieli mi że firma parkingeye zada odemnie zapłaty w wysokości 190 funtów, więc dalej dzwonię do tej firmy i okazało się ze mam jakiś mandat z dnia 08.08.2014 za parkowanie podobno 45 minut, poprosiłem ich o przysłanie tego mandatu i dowodu, ale powiedzieli że nie mogą tego zrobić tylko mam się z nimi skontaktować e mailem, więc jestem na etapie uzyskiwania tych informacji.
Proszę o pomoc jeżeli ktoś ma doświadczene w takiej sprawie, bo pewnych rzecz nie rozumiem.
1. Dlaczego nigdy nie zostałem powiadomiony o mandacie, ani o sprawie w County Court Business Centre
2. Mója zdolnośc kredytowa jest teraz śmieciowa a w grudniu mam remortgages, czy przez mandat mogą mi odmówić odnowienia kredytu na dom?
3. Tak w ogóle to Ja nie mogłem jechać ani parkować tym samochodem gdyż nie mam nawet prawa jazdy, mamy z dziewczyną samochód ale to ona nim jeździ, notabene bardzo przepisowo i zawsze płaci za parkingi, raz tylko pamiętam mówiła mi że nie mogła zapłacić bo parkomat był zepsuty.
4. Czy można mie obciązyć mandatem tylko dlatego że jestem wpisany jako własciciel, czy powinien już jakby co otrzymać go kierowca?
5. Jak to wogóle jest z tymi prywatnymi firmami parkingowymi, co mogą, a czego nie mogą.

Dziękuję bardzo za pomoc, bo naprawdę mnie to wszystko przeraziło.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2016-03-04 17:38:38 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A kiedy wyprowadziles sie spod tamtego adresu i czy zmieniles adres na dokumentach tego samochodu?

Pewnie pisali pod stary adres, wyslali wniosek do sadu i dostales CCJ, bo nie wiedziales o tym i nie pojawiles sie. A kto prowadzil auto, to juz do ustalenia przez Ciebie, a nie przez nich.

Sprawa do odkrecenia, ale najpierw musisz sie dowiedziec o co chodzilo.

http://www.parkingcowboys.co.uk/county-court-judgement-ccj/
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2016-03-04 18:10:05 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Panna nie zapłaciła, albo nie było możliwości zapłaty, jedyna opcja to zakupy w jakimś sklepie. Bo tylko dla klientów. Wiele sklepów ma taki system, przy kasie musisz powiedzieć że parkujesz i podać nr Reg,
więc słali tam gdzie był ostatni adres rejestracji pojazdu.

Szybko odkręcaj bo może się zdarzyć że za nim się obudzisz, samochód pojedzie na lawecie.

Noja młoda z 10 lat temu, zostawiła samochód pod lidlem i poszła do TKMax, to były najdroższe strigi w kolekcji kufa:>
baby... :))))))))))
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

magik396

Post #4 Ocena: 0

2016-04-28 18:09:25 (8 lat temu)

magik396

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 05-08-2014

Skąd: leyland

Skontaktowałem się z firmą Parking Eye, oto odpowiedź jaką dostałem, dostałem również zdjęcia i załaczniki.
Ja chcę im poprostu zapłacić i żeby została anulowana sprawa w sądzie, ale oni tego chyba nie chcą albo nie mogą zrobić. Co mam zrobić ?czy jedyna droga to odwołanie się do sądu ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

magik396

Post #5 Ocena: 0

2016-04-28 18:11:27 (8 lat temu)

magik396

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 05-08-2014

Skąd: leyland

Oto wiadomość jaką otrzymałem
"Mr Peitras,

We are writing in relation to Parking Charge reference 231293/088339 and subsequent County Court Claim issued against you (A7FC323H).

Our original notices outlined the appeals procedure offered by ParkingEye and provided a period of 28 days from the date of our initial correspondence to send any documentation you believe would aid an appeal to us directly. ParkingEye believe that ample opportunity was therefore given for you to appeal to us in the first instance, before court proceedings were issued. ParkingEye run a dedicated appeals team who consider each appeal on a case by case basis and strongly believe that if you had contacted us in the first instance, any questions you may have held would have been answered.

It is clearly stated on our signs that failure to adhere to parking regulations will result in enforcement action being taken and vehicle keeper details being requested from the DVLA to enable this. The DVLA release the name and address details of a vehicle keeper to registered companies like ourselves if ‘reasonable cause’, i.e. breach of parking regulations, can be demonstrated.

As no defence or payment was made against the claim brought against yourself, default judgment was applied for and granted by the court. At this late stage, ParkingEye would be unable to accept an appeal from yourself with regards to this matter and require payment of the full outstanding amount (£190.00).

Please find details on how to make payment below.

If you wish to apply to have the Judgment set aside you can do so by filing N244 form, there is a cost of filing this application which is £155 payable to the court. Please note that by making an application this does not guarantee that the Judgment will be set aside and this will involve a hearing in front of a Judge.

In certain circumstances, individuals may not have to pay a fee. A system known as the remission system is available to those who would have difficulty paying a fee and meet the appropriate criteria.

It is for you to make the appropriate enquires about this system and details can be found at: http://www.justice.gov.uk/courts/fees

Please find copies of the correspondence sent to you attached.

Kind regards,

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2020-06-17 21:23:38 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Podbije.
Niedawno stanelismy na parkingu, na miejscu okazalo sie, ze automaty nie dzialaja, strona netowa nie przepuszcza platnosci, jedyna opcja byl telefon z nagrana informacja o wymogu instalacji aplikacji z podaniem wszelkich szczegolowych danych.
Nim sie dobilismy do info o aplikacji, minelo z 10 minut, zrezygnowalismy z postoju.
Pare dni temu dostalismy uroczy mandat, poszlo odwolanie i dzis odpowiedz negatywna, nie uznaja tlumaczenia.
Odwolanie mozna skladac jedynie do ombudsmana, w firmie decyzja jest ostateczna.
Cos mozna z tym zrobic, czy raczej nie kopac sie z koniem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #7 Ocena: 0

2020-06-18 08:57:05 (4 lata temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2020-06-17 21:23:38, karjo1 napisał(a):
Podbije.
Niedawno stanelismy na parkingu, na miejscu okazalo sie, ze automaty nie dzialaja, strona netowa nie przepuszcza platnosci, jedyna opcja byl telefon z nagrana informacja o wymogu instalacji aplikacji z podaniem wszelkich szczegolowych danych.
Nim sie dobilismy do info o aplikacji, minelo z 10 minut, zrezygnowalismy z postoju.
Pare dni temu dostalismy uroczy mandat, poszlo odwolanie i dzis odpowiedz negatywna, nie uznaja tlumaczenia.
Odwolanie mozna skladac jedynie do ombudsmana, w firmie decyzja jest ostateczna.
Cos mozna z tym zrobic, czy raczej nie kopac sie z koniem?

Kiedyś miałem podobny problem z parkingiem na siłowni w Northampton. Kamera zarejestrowała mój wjazd, ale wyjazdu już nie, rejestrując go dopiero w następnym dniu. Poprosiłem recepcjonistkę z siłowni o wysłanie maila z moim ogowaniem do parking eye i sprawa została rozwiązana.

Ciekawostka jest taka,, że ochroniarze w mojej firmie powiedzieli mi, że firma parkingowa technicznie nic nie może zrobić w sprawie ściągnięcia mandatu. Wysyłają coraz groźniej brzmiące listy, ale ostatecznie dają spokój.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2020-06-18 09:17:00 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak nic nie zrobisz, to mozna skonczyc z CCJ. Lepiej walczyc z nimi albo zaplacic.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2020-06-18 10:13:45 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Dziekuje pieknie.
Czyli na razie odwolanie o oczko wyzej.
Jakis absurd sie dzieje z ssaniem danych przez wszystkie mozliwe firemki, nie lubie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2020-06-18 10:15:07 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

2.5 funta dla DVLA za kazde pobranie danych.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,