MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mandat na polskim prawku.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 8 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 8 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Reikai

Post #1 Ocena: 0

2018-05-31 18:52:36 (6 lat temu)

Reikai

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 31-05-2018

Skąd: Donny

Witam.

Jakieś 10 dni temu kupiłem swoje pierwsze auto w życiu.Niestety jako że jestem niedoświadczonym kierowcą zagapiłem się dwa razy i przekroczyłem prędkość i poprzedni właściciel samochodu otrzymał dwa mandaty(DVL jeszcze nie wysłał mi logbooka).Chłopak poszedł na policje załatwić to, że to nie on jest właścicielem i podał moje dane.

Problem jest taki, że mam prawko poniżej 2 lat, a na dwóch mandatach w przeciągu tygodnia jest 2*100f oraz 2*3 pkt(przekroczenie o 5 i 6 mil bodajże).Jak rozumiem tracę przez to prawo jazdy, chcę zapytać co teraz i jak mogę wyjść z tego z jak najmniejszym uszczerbku?Rozumiem, że dostane niedługo list z zapytaniem czy to ja, jeżeli się przyznam to kara.Był ktoś w takiej sytuacji?Ktoś na 5 stronie opisywał podobny problem, ale zniknął już z forum.

Czy jest możliwość, że przyjdzie mi najpierw pierwszy mandat, który opłacę i dostanę kurs zbijający punkty?Po czym przyjdzie mi drugi i uda mi się skończyć z 3 punktami bez utraty polskiego prawka?Czy są w stanie jakoś połączyć te dwa mandaty w jeden, przez co czeka mnie szybka sprawa w sądzie i utrata prawa jazdy?

Jeżeli ktokolwiek był w takiej sytuacji, proszę o kontakt.Każda pomoc się przyda.Ile to wszystko może trwać przy okazji?Przypomnę, że nie mam nawet dowodu rejestracyjnego jeszcze.Warto w takiej sytuacji od razu zerwać umowę z ubezpieczalnią, póki nie minęły 14 dni od ubezpieczenia, przez co uniknę kar?

Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: 0

2018-05-31 22:12:34 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Masz prawko mniej jak 2 lata ale ile Ci brakuje do 2 lat ?
Są prawnicy co mają wiele sztuczek jak odroczyć sprawę w sądzie co może pomoże wygrać wyścig z czasem bo prawdopodobnie punkty się będą liczyć od daty wyroku a nie od daty wykroczenia.
No niestety to kosztuje więc może lepiej auto sprzedać i odpocząć od stresu ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-06-01 09:20:01 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zalezy o ile przekroczyles predkosci. mowisz 5-6mil, ale czy licznik byl dokladny? Czy poprzedni wlasciciel przekazal Ci te informacje i sa to dane z mandatow? A te mandaty beda z tego samego rejonu? Byc moze dostaniesz opcje kursu za jeden z nich i zostaniesz tylko z 3 punktami.

Nie anuluj ubezpiecznia, nie bedziesz mogl jezdzic samochodem i bedziesz musial zrobic SORN.

Na razie czekaj na papiery, podaj swoje dane jako prowadzacego i czekaj czy przysla Ci opcje kursu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #4 Ocena: 0

2018-06-01 09:40:19 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-06-01 09:20:01, Richmond napisał(a):
poprzedni wlasciciel przekazal Ci te informacje i sa to dane z mandatow?




To nie jest poprzedni właściciel, auto zakupione 10 dni temu, dlaczego nie przerejestrowane? skoro właściciel dostał mandaty - czyli tax i ubezpieczenie są nawet nie ważne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-06-01 09:57:17 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak wyslal poczta, to moglo nie byc jeszcze zmienione. Online trwa to pare dni, ale poczta moze sie przedluzyc.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #6 Ocena: 0

2018-06-01 10:36:36 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-06-01 09:57:17, Richmond napisał(a):
Jak wyslal poczta, to moglo nie byc jeszcze zmienione. Online trwa to pare dni, ale poczta moze sie przedluzyc.




Online parę dni? W systemie zmiana właściciela następuje natychmiast, po czym nowy właściciel może wykupić swój Tax.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Reikai

Post #7 Ocena: 0

2018-06-01 12:32:17 (6 lat temu)

Reikai

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 31-05-2018

Skąd: Donny

Czemu mandat poszedl na wlasciciela to nie wiemy obaj, ale zrobil to online 10 dni temu.byl juz na policji to zgłosić dwa razy.

Sęk w tym ze jutro mi mijaja 2 tyg od zawarrcia ubezpieczenia i chcialem uniknac kary od ubezpieczyciela(onecall), stad pomysl o sprzedazy.Co do sornu macie rację.Ja nawet tego nie moge zrobic bez dowodu rejestracyjnego...myslalem o wyrejestrowaniu i schowania fury na podworko do kumpla, usunalbym z drogi publicznej zdala od ludzi, uniknal kary od ubezpieczyciela a do tego zrobil sorn od rszu jak dostane dowod i w spokoju sprzedal.Jezdzic i tak juz nie chce bo boje sie pogorszyc swoja sytaucje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2018-06-01 13:12:49 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2018-06-01 10:36:36, ZlotaPerla napisał(a):
Cytat:

2018-06-01 09:57:17, Richmond napisał(a):
Jak wyslal poczta, to moglo nie byc jeszcze zmienione. Online trwa to pare dni, ale poczta moze sie przedluzyc.




Online parę dni? W systemie zmiana właściciela następuje natychmiast, po czym nowy właściciel może wykupić swój Tax.

Dokumenty przychodza po paru dniach, to mialam na mysli.

Ale road tax jakos kupiles nie? Powinienes miec ten zielony kwitek dla nowego wlasciciela i byc moze na niego mozesz zrobic SORN w razie czego.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Reikai

Post #9 Ocena: 0

2018-06-01 14:16:03 (6 lat temu)

Reikai

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 31-05-2018

Skąd: Donny

Ten kwitek mam.Tax road kupilem i ubezpieczenie, z tym ze z tego co czytalem nie da sie zrobic Sornu tylko z tego papierka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #10 Ocena: 0

2018-06-01 19:36:31 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

A co niby da anulowanie umowy ubezpieczenia oprócz jej unieważnienia i zwrotu wpłaconej skladki w 100%?


Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 8 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,