MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mandat na polskim prawku.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Postów: 83

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kuba112

Post #1 Ocena: 0

2015-05-23 14:48:44 (9 lat temu)

kuba112

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 23-05-2015

Skąd: London

Dzisiaj otrzymalem NOTICE OF INTENDED PROSECUTION z ktorego wynika ze przekroczylem predkosc 36/30mph czyli o 6.
Jestem w UK od 6 mc a prawo jazdy mam polskie i nigdy nie mialem zadnych punktow karnych. Chcialbym wiedziec co zrobic by obylo sie bez sadu. Moja praca jest zwiazana z prowadzeniem samochodu, wiec nie moge zostac bez prawa jazdy. Myslalem o D9 ale trzeba im wyslac prawko a tym samym nie bede mial jak pracowac. czy bez D9 moge zaplacic mandat? czy bede musial miec sprawe? czy lepiej jest wziasc ten trening za 90 funtow by ominac punkty karne?Prosze o pomoc.

Uwaga moderatora: Zmieniłem tytuł i przeniosłem temat do motoryzacji. Następnym razem zanim założysz temat sprawdź czy podobnego tematu już nie ma na forum (11+1)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #2 Ocena: 0

2015-05-23 14:56:48 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Po pierwsze to że wyślesz prawo jazdy nie odbiera Ci prawa do prowadzenia pojazdów, więc o prace możesz być spokojny.
Jako że nie masz angielskiego prawka i jak mniemam counterpart to nie mają jak ukarać mandatem(dopisać punkty) i sprawa może trafić do sądu. Bez stresu jednak, prawie tyle samo Cie to wyniesie co mandat.
Kurs jeśli jesteś kierowcą jest najlepsza opcja bo nie dostaniesz punktów. Oczywiście jeśli zaproponują kurs.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kuba112

Post #3 Ocena: 0

2015-05-23 15:05:34 (9 lat temu)

kuba112

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 23-05-2015

Skąd: London

Co masz na mysli mowiac ze nie majac prawa jazdy moge prowadzic samochod? tzn ze jesli wysle dokumenty do DVLA to moge prowadzic samochod a co przy kontroli?
Jezeli chodzi o kurs to czy przy kursie place rowniez mandat czy tylko odbywam kurs?
Boje sie tego sadu bo to zostaje w papierach to raz a dwa ze bedzie sie to ciaglo a ja mam na lato zaplanowane wakacje i to wszystko przez jakies 6 mil. a wogole to teraz odesle im te papiery i po jakim czasie moge spodziewac sie odpowiedzi?

Dzieki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #4 Ocena: 0

2015-05-23 15:15:21 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-05-23 15:05:34, kuba112 napisał(a):
Co masz na mysli mowiac ze nie majac prawa jazdy moge prowadzic samochod? tzn ze jesli wysle dokumenty do DVLA to moge prowadzic samochod a co przy kontroli?
Jezeli chodzi o kurs to czy przy kursie place rowniez mandat czy tylko odbywam kurs?
Boje sie tego sadu bo to zostaje w papierach to raz a dwa ze bedzie sie to ciaglo a ja mam na lato zaplanowane wakacje i to wszystko przez jakies 6 mil. a wogole to teraz odesle im te papiery i po jakim czasie moge spodziewac sie odpowiedzi?

Dzieki


Nie musisz mieć dokumentów przy kontroli. Dla świętego spokoju skseruj sobie prawko i trzymaj przy sobie razem z dowodem nadania orginalu.
Płacisz mandat i kurs.
Mandat też zostaje w papierach. To nie jest typowa sprawa sądowa i nie ma po tym wpisu w historie kryminalną.

Ty wcale nie musisz stanąć przed sądem, przyznają nagrody bez Ciebie. Nie mam pojęcia ile to trwa ale nie przypuszczam aby bardzo długo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kalamutka

Post #5 Ocena: 0

2015-05-23 15:36:45 (9 lat temu)

kalamutka

Posty: 319

Kobieta

Z nami od: 15-03-2012

Skąd: york

Chyba sie cos zmieniło, moj luby ma polskie prawko i złapali go w grudniu zeszłego roku, kiedy dostaliśmy informacje ze przekroczył prędkość zadzwoniłam na policję i zapytałam co w przypadku jak maz ma polskie prawo jazdy to powiedzieli ze autatycznie w Dvla zostanie utworzona zakładka na punkty na jego prawo jazdy, maz skorzystał z kursu, ale tak czy siak sprawy w sadzie by nie było.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2015-05-23 16:06:04 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grzes-24

Post #7 Ocena: 0

2015-05-23 16:17:22 (9 lat temu)

grzes-24

Posty: 1703

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2015-05-23 14:56:48, Dwunasty napisał(a):
Po pierwsze to że wyślesz prawo jazdy nie odbiera Ci prawa do prowadzenia pojazdów, więc o prace możesz być spokojny.
Jako że nie masz angielskiego prawka i jak mniemam counterpart to nie mają jak ukarać mandatem(dopisać punkty) i sprawa musi trafić do sądu. Bez stresu jednak, prawie tyle samo Cie to wyniesie co mandat.
Kurs jeśli jesteś kierowcą jest najlepsza opcja bo nie dostaniesz punktów. Oczywiście jeśli zaproponują kurs.


Now koniecznie sprawa music trafic do sądu. Też kilka lat jeździłem na polskim prawku. Dostałem mandat z fotoradaru na 30tce miałem 34.
zaplacilem 60f i miałem dostać 3pkt. niedługo po tym wymieniłem prawko na angielskie bo na polskim kończyły mi się badania lekarskie. Okazało się że punktów nie mam :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

ie2ox4-b

Post #8 Ocena: 0

2015-05-23 16:37:18 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Dwunasty - jak zawsze piszesz bzdury. Wprowadzasz porządnych ludzi w błąd.
Kuba112 - Jeżeli masz polskie prawo jazdy to musisz mieć go zawsze przy sobie. Jeżeli chodzi o przekroczenie prędkości to możesz nie mieć możliwości wybrania kursu. Na kurs to gdy jest prędkość przekroczona o 10%+1, raz na 3 lata, w Twoim przypadku do 34m/h.
Myślę że możesz zaryzykować - mieć ksero prawka i dowód nadania listu. Tu za bardzo nie czepiają się, ale na przyszłość musisz uważać.
Zauważ że inni na 30 jadą 25.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2015-05-23 16:51:29 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #10 Ocena: 0

2015-05-23 17:07:39 (9 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Mnie zatrzymali do kontroli i nic nie musiałem donieść. To nie komuna, że pan milicjant musi zobaczyć dokumenty.

A o co chodzi z tym sądem? Sąd tyż człowiek... Że niby wtrącą do wieży?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,