MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ubezpieczenie dla młodego kierowcy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 26

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

laraups

Post #1 Ocena: 0

2015-04-14 12:14:57 (9 lat temu)

laraups

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 14-04-2015

Skąd: Fareham

Cześć, specjalnie założyłam tutaj konto, aby (mam nadzieję) uzyskać odpowiedź na moe pytania.
Otóż w Anglii mieszkam od niedawna, bo od niecałych dwóch miesięcy. Chciałabym kupić auto, jednak ceny ubezpieczenia są jak dla mnie kosmiczne. Jestem młodym kierowcą, prawo jazdy mam od dwóch lat, z tego co czytałam, ma to duże znaczenie. Do Anglii przyjechałam polskim samochodem, jednak decydując się na pracę i życie w UK, wiem, że muszę mieć samochód zarejestrowany na angielskich tablicach. Jak na razie nie stac mnie, by płacić 500f miesięcznie za ubezpieczenie. Co zrobić w takiej sytuacji? Jeździć polskim samochodem z nadzieją, że policja mnie nie złapie? (Wg mnie marny pomysł, za duże ryzyko)
Może znacie ubezpieczalnie, które oferują tańsze ubezpieczenia, lub co zrobić, aby składka była mniejsza? Przyda mi się każda rada, bo jestem "zielona", jeśli chodzi o te sprawy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #2 Ocena: 0

2015-04-14 12:38:05 (9 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

loooo matko, nie przesadzasz? 500 funa mc? ja mam prawko od 3 tyg i place 100f za 13 letnie auto z silnikiem 1.4. szukaj ubezpieczalni gdzie nie maja call center - ja mam taka- przez co obnizone sa ceny ubezpieczenia. Moze sprzedaj ten polski samochod i kup jakies pierdzikolko do 1000f bo na polkie auto duzo bedziesz placil.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

laraups

Post #3 Ocena: 0

2015-04-14 12:46:12 (9 lat temu)

laraups

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 14-04-2015

Skąd: Fareham

Cytat:

2015-04-14 12:38:05, kasiachery napisał(a):
loooo matko, nie przesadzasz? 500 funa mc? ja mam prawko od 3 tyg i place 100f za 13 letnie auto z silnikiem 1.4. szukaj ubezpieczalni gdzie nie maja call center - ja mam taka- przez co obnizone sa ceny ubezpieczenia. Moze sprzedaj ten polski samochod i kup jakies pierdzikolko do 1000f bo na polkie auto duzo bedziesz placil.

No właśnie nie przesadzam...Podobno kierowcy poniżej 25 roku życia płacą większe ubezpieczenia. A od kiedy jesteś w UK i do jakiej ubezpieczalni należysz?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #4 Ocena: 0

2015-04-14 12:46:19 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Kasia a ile masz lat? Bo to jest podstawa.
Co to za ubezpieczalnia która nie ma call center? :) Gdzie dzwonisz w razie wypadku? Na pewno jednak to nie wpływa na cenę ubezpieczenia , a jeśli to w minimalnym stopniu.

Młody kierowca niestety ma ciężko w tym kraju. O cenie ubezpieczenia decyduje wiek, adres, doświadczenie, zawód, pojemność silnika auta i kilka innych czynników.
Młodemu kierowcy polecałbym szukać w ubezpieczalniach które pojawią się po w pisaniu w google "young driver insurance". Przemyśleć założenie skrzynki rejestrującej jazdę. Wiadomo - autko o malej pojemności silnika ale niekoniecznie stare. Taniej ubezpieczyć auto warte 3000 aniżeli 300.

skarbnica wiedzy


Cytat:

2015-04-14 12:46:12, laraups napisał(a):
Podobno kierowcy poniżej 25 roku życia płacą większe ubezpieczenia.


Nie podobno, a na pewno.

Fakt powinnaś znaleźć taniej niż 500. Obstawiam jednak minimum 150. W jakim rejonie Anglii mieszkasz?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

laraups

Post #5 Ocena: 0

2015-04-14 12:58:14 (9 lat temu)

laraups

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 14-04-2015

Skąd: Fareham

Cytat:

2015-04-14 12:46:12, laraups napisał(a):
Podobno kierowcy poniżej 25 roku życia płacą większe ubezpieczenia.


Nie podobno, a na pewno.

Fakt powinnaś znaleźć taniej niż 500. Obstawiam jednak minimum 150. W jakim rejonie Anglii mieszkasz?


South East, Hampshire

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #6 Ocena: 0

2015-04-14 13:06:33 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-04-14 12:58:14, laraups napisał(a):

South East, Hampshire


Czyli nie powinno być aż tak źle jak np. na północy.

Poszukaj sobie nr rejestracyjnego jakiegoś auta (osiągalnego dla Ciebie) i następnie korzystając z tego numeru (łatwiej) zacznij przeszukiwać wyszukiwarki. Nie musisz podawać swoich prawdziwych danych byle najważniejsze fakty się zgadzały - wiek, doświadczenie, przybliżony adres. Wyszukiwarek jest mnóstwo, zacznij od confused, comparethemarket, tesco, admiral itd, itd..później te dla młodych kierowców. Będziesz miała obraz ile co kosztuje.
Zajrzyj też tutaj po więcej info :

http://www.moneysavingexpert.com/car-insurance/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #7 Ocena: 0

2015-04-14 13:41:20 (9 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2015-04-14 12:46:19, Dwunasty napisał(a):
Kasia a ile masz lat? Bo to jest podstawa.
Co to za ubezpieczalnia która nie ma call center? :) Gdzie dzwonisz w razie wypadku? Na pewno jednak to nie wpływa na cenę ubezpieczenia , a jeśli to w minimalnym stopniu.

Młody kierowca niestety ma ciężko w tym kraju. O cenie ubezpieczenia decyduje wiek, adres, doświadczenie, zawód, pojemność silnika auta i kilka innych czynników.
Młodemu kierowcy polecałbym szukać w ubezpieczalniach które pojawią się po w pisaniu w google "young driver insurance". Przemyśleć założenie skrzynki rejestrującej jazdę. Wiadomo - autko o malej pojemności silnika ale niekoniecznie stare. Taniej ubezpieczyć auto warte 3000 aniżeli 300.

skarbnica wiedzy


Cytat:

2015-04-14 12:46:12, laraups napisał(a):
Podobno kierowcy poniżej 25 roku życia płacą większe ubezpieczenia.


Nie podobno, a na pewno.

Fakt powinnaś znaleźć taniej niż 500. Obstawiam jednak minimum 150. W jakim rejonie Anglii mieszkasz?


to jest ubezpieczalnia Quote me happy - wiem. smieszna nazwa :-] chodzi o to ze wszystko zalatwiasz przez neta, nie ma tradycyjnej korespondencji gdzie dokumety dostajesz poczta, a na komorce sciagasz sobie appa z numerem polisy, i wszystkimi danymi. Na stronie www masz podany nr do call centre aby dzwonic do nich TYLKO w sprawie wypadku ( glowny ubezpieczyciel to aviva - przynajmniej tak pisalo malym druczkiem), a ubezpieczylam auto 10 dni przed moimi 29 urodzinami - nie wiem czy to ma jakies znaczenie :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #8 Ocena: 0

2015-04-14 13:49:06 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-04-14 13:41:20, kasiachery napisał(a):

to jest ubezpieczalnia Quote me happy - wiem. smieszna nazwa :-] chodzi o to ze wszystko zalatwiasz przez neta, nie ma tradycyjnej korespondencji gdzie dokumety dostajesz poczta, a na komorce sciagasz sobie appa z numerem polisy, i wszystkimi danymi. Na stronie www masz podany nr do call centre aby dzwonic do nich TYLKO w sprawie wypadku ( glowny ubezpieczyciel to aviva - przynajmniej tak pisalo malym druczkiem), a ubezpieczylam auto 10 dni przed moimi 29 urodzinami - nie wiem czy to ma jakies znaczenie :-]


Ale tak właśnie to działa w UK.:)

A 29-letni kierowca będzie miał o wiele tańsze ubezpieczenie aniżeli taki który nie ukończył 25 roku życia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #9 Ocena: 0

2015-04-14 13:55:26 (9 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2015-04-14 13:49:06, Dwunasty napisał(a):
Cytat:

2015-04-14 13:41:20, kasiachery napisał(a):

to jest ubezpieczalnia Quote me happy - wiem. smieszna nazwa :-] chodzi o to ze wszystko zalatwiasz przez neta, nie ma tradycyjnej korespondencji gdzie dokumety dostajesz poczta, a na komorce sciagasz sobie appa z numerem polisy, i wszystkimi danymi. Na stronie www masz podany nr do call centre aby dzwonic do nich TYLKO w sprawie wypadku ( glowny ubezpieczyciel to aviva - przynajmniej tak pisalo malym druczkiem), a ubezpieczylam auto 10 dni przed moimi 29 urodzinami - nie wiem czy to ma jakies znaczenie :-]


Ale tak właśnie to działa w UK.:)

A 29-letni kierowca będzie miał o wiele tańsze ubezpieczenie aniżeli taki który nie ukończył 25 roku życia.


wiem, wiem, jak kupilismy pierwze auto - dosyc drogie- to maz nie mial jeszcze 25 lat, placil za 2.0 TD 130f mc, ale exess mial 3000 wiec jezdzil baaaardzo ostroznie, cos za cos.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #10 Ocena: 0

2015-04-14 13:58:36 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Reasumując. Trzeba szukać i szukać. A jak już się wyszuka w miarę dobre ubezpieczenie, sprawdzić je dokładnie, zastanowić się i jeszcze raz przeszukać internet.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,