MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nawigacja w aucie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2017-11-17 10:30:12 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja teraz jezdze na dwoch jak poprzednicy ;-) Wbudowana w samochodach i druga TomTom z Live traffic i radarami. Aplikacja na telefon, wiec nie trzeba bylo inwestowac w sprzet.

Niestety przy korkach na M25 i zawodnosci LiveTraffic w samochodzie, musialam zainwestowac w dodatkowe rozwiazanie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #2 Ocena: 0

2017-11-17 10:47:03 (6 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Cytat:

2017-11-17 10:30:12, Richmond napisał(a):
Ja teraz jezdze na dwoch jak poprzednicy ;-) Wbudowana w samochodach i druga TomTom z Live traffic i radarami. Aplikacja na telefon, wiec nie trzeba bylo inwestowac w sprzet.

Niestety przy korkach na M25 i zawodnosci LiveTraffic w samochodzie, musialam zainwestowac w dodatkowe rozwiazanie.


a nie uzywacie w telefonie google map nawigacji dla traffic? generalnie mi wystarcza I mimo ze mam tez nawigacje w telefonie to jakos tylko jej uzywam. Oczywiscie nie ma radarow ale I tak jezdze przepisowo wiec jakos nie tesknie bardzo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2017-11-17 13:34:02 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

a nie uzywacie w telefonie google map nawigacji dla traffic? generalnie mi wystarcza I mimo ze mam tez nawigacje w telefonie to jakos tylko jej uzywam. Oczywiscie nie ma radarow ale I tak jezdze przepisowo wiec jakos nie tesknie bardzo.


Obawiam sie ze biorac pod uwage liczbe telefonow z Androidem oraz to, ze wiele z nich nie ma wylaczonej lokalizacji i ma wlaczona transmisje danych to Google ma najlepsze zrodlo informacji o korkach i zamknietych drogach. Informacje o zamknietych odcinkach na M25 pojawiaja sie w ciagu 10 minut na google maps. I informacje o spowolnionym ruchu pokrywaja sie w 90% z rzeczywistoscia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2017-11-17 13:37:42 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Off line na każdy system Here i cały świat w pigułce ;-)
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-11-17 13:47:44 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2016-07-20 19:58:34, Richmond napisał(a):
Moja druga wbudowana nawigacja w innej marce auta ma standardowy TCM i Google Traffic i to jest gow... Pokazuje tylko glowne drogi, mimo ze samo Google ma te mniejsze tez. Na dodatek srednio dokladne to jest.


Ja nie uzywam Google Maps do nawigacji, nie uzywam lokalizacji w prywatnym telefonie. Mam drugi dedykowany do nawigacji i aplikacji samochodowych, na ktorym nie mam prywatnych danych. Nawigacja w jednym ze wspomnianych samochodow rok temu ma wlasnie dane z Google Maps. Strasznie sie na tym przejechalam, jak ledwo zdazylam na samolot. Mala czerwona kreska na zjezdzie w strone Gatwick, a stalam tam godzine. Mam 15 minut na Gatwick, wyjechalam 2.5h przed odlotem i ledwo zalapalam sie przed zamknieciem checkin. Gdyby nie short stay parking, to nigdy bym nie poleciala.

Wedlug mnie TomTom jest najlepszy w porownaniu do tych dwoch wbudowanych nawigacji, z ktorymi mam do czynienia na codzien. Byc moze nowy Garmin jest rownie dobry, nie uzywalam starego od lat.

Vlade, ja tez jezdze z grubsza przepisowo, ale czasami noga sie omsknie jak nie wlacze tempomatu. W Niemczech natomiast jezdze troche powyzej limitu, a oni maja tam radary, ktore robia zdjecia juz 1-2km powyzej limitu. Mrugnelo mi kiedys jak jechalam 102km/h na 100km/h.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2017-11-18 06:16:52 (6 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Google maps bierze informacje o ruchu z aplikacji Waze, dlatego Waze jest najbardziej wiarygodna pod względem natężenia ruchu. również ew wypadki, czy nawet zatrzymane pojazd utrudniające ruch. po prostu to użytkownicy zgłaszają korki itp
w zamian Google daje mapy. od chyba dwóch lat współwłaścicielem Waze jest Google. minusem konieczność bycia onlane, a ilość danych na mapy jest spora.

przekonałem się w zeszłym roku, przed wyjazdem aktualizowałem mapę w garmin. w trasie okazało się że nie mam mapy Francji. Wiec gdy byłem w Niemczech czy Szwajcarii to jechałem na GPS, ale jak Francja to Waze albo Google. 500 MB to poszło w połowie drogi między pirenejami a Anglia. a nie chciałem jechać na wprost autostrada.

W Anglii jest jeden operator wysyłający sygnał o ruchu.

Tom Tom ma już te same mapy co garmin. bierze je od navtec a ci kupują od Map1.
Tom Tom chyba też bierze informacje o ruchu z nawigacji ale tylko w tych urządzeniach gdzie jest łączność dwustronna na żywo. garmin też ma aplikacje ale coś im kiepsko idzie.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

WybitnieWrednyW

Post #7 Ocena: 0

2017-11-18 07:30:42 (6 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-11-18 06:16:52, krakn napisał(a):
Google maps bierze informacje o ruchu z aplikacji Waze, dlatego Waze jest najbardziej wiarygodna pod względem natężenia ruchu. również ew wypadki, czy nawet zatrzymane pojazd utrudniające ruch. po prostu to użytkownicy zgłaszają korki itp
..


Niestety tu muszę się z tobą nie zgodzić.
Dokładnie od tego momentu google maps stały się niegodne zaufania.

Ponieważ kierowcy jadący na Waze wysyłają zgłoszenia jakby to były "lajki":-8

Gdy staną na światłch i zobaczą 3 samochody przed sobą to zgłaszają to jako heavy traffic.

Jak na poboczu autostrady stoi pojazd i czeka na AA bo złapał gumę to zgłaszają jako accident i google wysyłają sporą część kierowców na inne trasy.

Nie dalej jak wczoraj, jechałem na NW4 4P..

Na mapie było czerwono jak na polu maków, google maps podało 1h20min na stronę.
A faktycznie było 1h 5min.
Wielokrotnie się zdarza że na wyświetlaczu widzę korek na 5min a przed sobą pustą drogę.

No, ale co kto lubi.:-8

edit:
Niestety akurat google maps ma najszybsza aktualizację jeśli mowa o nowych postcode.
A ostatnio sporo nowych osiedli (tysiące domów) powstaje.

[ Ostatnio edytowany przez: WybitnieWrednyWerdew 18-11-2017 07:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-11-18 09:20:07 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kazda nawigacja ma takie kwiatki, ze pokazuje sie korek, a tam pusta droga albo odwrotnie, stoisz w korku, a w nawigacji nic. Sa opoznienia miedzy aktualizacja danych i tyle. Dlatego czasami trudno podjac decyzje o objezdzie, bo moze sie okazac, ze zajmie to wiecej niz oryginalna trasa, a korka nie ma.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WybitnieWrednyW

Post #9 Ocena: 0

2017-11-18 09:43:41 (6 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Dawno dawno temu w trawie... aaa nie , sorka:-)
Dawno temu gdy waze i googlemaps jeszcze działały osobno.

Na konsoli w samochodzie - dwa telefony, dwie navi = różne dane w tym samym miejscu.

Cytat:

2017-11-18 09:20:07, Richmond napisał(a):
Dlatego czasami trudno podjac decyzje o objezdzie, bo moze sie okazac, ze zajmie to wiecej niz oryginalna trasa, a korka nie ma.


Absolutnie prawda, już nie raz się przerysowałem tak.:-(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #10 Ocena: 0

2017-11-18 11:50:08 (6 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Moją zabaweczkę właśnie DVD dostarczylo :-]
Później rozgryze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,