MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Number Plate

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Postów: 90

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

observer_haters

Post #1 Ocena: 0

2015-01-29 00:32:39 (9 lat temu)

observer_haters

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2014

Skąd: Wyspa

Czy legalne jest umieszczenie "side badge " flagi np Irlandii lub IRL jesli autko zarejestrowane jest w UK ? czy tylko opcja EU , England , GB i UK *DONT_KNOW* ?

[ Ostatnio edytowany przez: observer_haters 29-01-2015 00:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #2 Ocena: 0

2015-01-29 07:29:36 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

W UK numer rejestracyjny musi być napisany czarnymi literami o określonej wielkości i kształcie.

Dopuszcza się drobne modyfikacje, I do puki znaki są jednoznacznie czytelne z odległości 30 metrów, to możesz nawet sobie mazakiem namalować na karoserii.

Znaczek po lewej stronie UE w Anglii nie jest obowiązkowy, wobec czego nie jest brany pod uwagę w systemie.
I cokolwiek tam jest, jest po prostu tylko rysunkiem. Nie może tam być żadnych liter.

System rozpoznawania tablic to omija.

I odczytuje litery i liczby z głównego pola i porównuje z bazą nr, więc bez problemu rozpoznaje z jakiego jest kraju tablica i kto jest właścicielem pojazdu.
Dlatego nie robią problemów.

Czasami ludzie sobie tam wstawiają znaczki marki pojazdu, czy klubu auto czy moto klubowy.

Wiec możesz sobie tam nakleić czy wydrukować co chcesz. Byle ze zmniejszeniem liter nie przesadzić bo za to jest już mandat i punkt.

Pod tym względem UK jest normalna na razie.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #3 Ocena: 0

2015-01-29 07:38:21 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

housemsq

Post #4 Ocena: 0

2015-01-29 15:50:42 (9 lat temu)

housemsq

Posty: 113

Mężczyzna

Z nami od: 01-03-2013

Skąd: Chester

Cytat:

2015-01-29 07:29:36, krakn napisał(a):
Czasami ludzie sobie tam wstawiają znaczki marki pojazdu, czy klubu auto czy moto klubowy.

Wiec możesz sobie tam nakleić czy wydrukować co chcesz. Byle ze zmniejszeniem liter nie przesadzić bo za to jest już mandat i punkt.

Obawiam sie, ze nie jest to do konca prawda. Tak, ludzie sobie tam wstawiaja co chca, nie znaczy to jednak, ze jest to legalne. Fakt jest taki, ze policja najczesciej to ignoruje ale jakby chcieli wedlug ksiazki, to jest to nielegalne.

Cytat:

2015-01-29 07:29:36, krakn napisał(a):
możesz nawet sobie mazakiem namalować na karoserii.

Tu Cie tez troche ponioslo krakn.

The British Standard sets out the characteristics of
the number plate. This includes visibility, strength and
reflectivity. To meet the British Standard, each number
plate must be permanently and legibly marked with the
following information.

-The British Standard number (currently BS AU 145d)
-The name, trademark or other way of identifying the
manufacturer or supplier
-The name and postcode of the supplying outlet

Cytat:

2015-01-29 07:38:21, Wredny-Werdew napisał(a):
Nawet jak zamawiasz tablice online, możesz sobie wybrać czy chcesz flagę czy markę samochodu lub klubu.
A dodatkowo napis pod numerami.

Tak, mozesz ale jest tez informacja, ze oni nie biora za to odpowiedzialnosci.

Przykladowe info z jednej ze stronek ktore robia rejestracje:

Number plates that do not meet the DVLA/DVA regulations should not legally be used on the road and the customer is responsible for their use. However show plates are supplied for use in car showrooms, custom car meetings and shows or as signs for interior or exterior use

Ze strony gov.uk konkretnie na temat flag.

Flags and national identifying letters

You can display one of the following flags with identifying letters on the left-hand side of the number plate:

Union Flag
Cross of St George
Cross of St Andrew - also known as the Saltire
Red Dragon of Wales

The letters, or national identifiers, you can have are:

GREAT BRITAIN, Great Britain or GB
UNITED KINGDOM, United Kingdom or UK
CYMRU, Cymru, CYM or Cym
ENGLAND, England, ENG, Eng
SCOTLAND, Scotland, SCO or Sco
WALES or Wales

[ Ostatnio edytowany przez: housemsq 29-01-2015 15:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nicado2

Post #5 Ocena: 0

2015-01-29 18:43:48 (9 lat temu)

nicado2

Posty: 1622

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2008

Skąd: preston

czyli co ,pod tym wzgledem UK nie jest normalna??Krakn sie zalamie kolejny nienormalny kraj :-D
proponuje zaklady czy Duda wywiaze sie ze swoich obietnic. Kto ze zwolenników Dudy ma odwage podjac wyzwanie? odwagi,to wasz prezydent...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2015-01-29 20:31:14 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Wiem o tych regulacjach, bo sam kombinowałem z tablicami, np Beata miała Polską żółtą, potem kupowaliśmy nieco mniejszą niż standardowa, bo na małym i sportowym motocyklu standardowa wygląda jak lemiesz, nic tylko orać, albo odśnieżać.

Dopuszcza się wymiary takie jak w Polsce na motocykle.
Trochę nam nie poszło z żółtym tłem dla Polskich blach :)))
Ale skończyło się na 20 minutowym wykładzie.

Tak czy inaczej, jak jeden nie miał tablic reg i go policja zatrzymała, to skonczyło się na tym ze kazali mu mazakiem namalować i przykleić taśmą i puścili.

Widziałem też samochód który miał namalowane numery.

Jedynie co tępią i za co dają mandaty i punkta to zbyt fantazyjne i zbyt małe tablice, czyli gdy nie są czytelne.

Jak wszyscy wiemy, tu nie ma żadnych znaków, hologramów , wytłoczeń itp

Po prostu nie ma zaprzyjaźnionej firmy która ma wyłączność na tłoczenie a jakże ważnego detalu, na dorobku życia dla wybranych jakim jest samochód :>
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

nicado2

Post #7 Ocena: 0

2015-01-29 20:48:29 (9 lat temu)

nicado2

Posty: 1622

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2008

Skąd: preston

co to za glupoty tablice mzakiem wymalowane no niezle to ja sobie namaluje i jade na stacje do pelna wymalowac.
oczywiscie nie ma hologramow ale do drukowania tablic sa specjalne drukarki z programem komputerowym. kazda firma sklep czy salon samochodowy maja takie drukarki i sa zarejestrowane w DVLA kazda tablica jest zarejestrowana w systemie gdzie zostala wydrukowana. tablice malowane dobre sobie...
jak sie dobrze przyjrzysz tablicom jest maly znaczek nie wiem co on dokladnie oznacza ale najpewniej identyfikuje on drukarke z ktorej wyszla tablica

[ Ostatnio edytowany przez: nicado2 29-01-2015 20:50 ]

proponuje zaklady czy Duda wywiaze sie ze swoich obietnic. Kto ze zwolenników Dudy ma odwage podjac wyzwanie? odwagi,to wasz prezydent...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2015-01-29 21:19:10 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Jak mi będzie dane być jeszcze raz u tego klienta to obiecuję że trzasnę fotkę, śmiałem się z tego, a gościu powiedział że mu kilka razy Koło pracy zerwali tablice, ma pracownie w północnym londynie w niezbyt ciekawym miejscu i kazał namalować i tak jeździ już kilka lat.
A czy ma w bagażniku wydrukowane to nie pytałem.

Pewnie oglądasz TV i w programach policyjnych czasami pokazują że zdarza się że policja łapie takich co mają w bagażniku nawet po kilka kompletów tablic.
I to dość powszechny proceder.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

nicado2

Post #9 Ocena: 0

2015-01-29 21:24:53 (9 lat temu)

nicado2

Posty: 1622

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2008

Skąd: preston

musi miec i nie wierze ze ten samochod mu na MOT przechodzi no nie zartuj sobie z ludzi. kazdy samochod ma tablice wydrukowane jak wyjezdza z salonu jako nowka inaczej nie wyjedziesz. I jakos nie chce mi sie wierzyc ze policja go tak puszcza za kazdym razem przeciez tylko jezdzik na stacje i mandatami sie nie martwic,

Nie wiem o co ci chodzi z tym TV z ludzmi co maja po kilka tablic w bagazniku bo do tego trzeba miec lewe dojscie do drukarki a i tak to ryzyko bo jak ci juz pisalem kazda drukarka rejestruje jakie numery drukowala dlatego bez dowodu rejestracyjnego nie wydrukujesz tablicy. i uspokoje cie nie z TV o tym wiem,

[ Ostatnio edytowany przez: nicado2 29-01-2015 21:31 ]

proponuje zaklady czy Duda wywiaze sie ze swoich obietnic. Kto ze zwolenników Dudy ma odwage podjac wyzwanie? odwagi,to wasz prezydent...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2015-01-29 21:29:42 (9 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2015-01-29 21:19:10, krakn napisał(a):
Pewnie oglądasz TV i w programach policyjnych czasami pokazują że zdarza się że policja łapie takich co mają w bagażniku nawet po kilka kompletów tablic.
I to dość powszechny proceder.

A te komplety tablic to z tymi samymi numerami czy innymi? Ja mam drugi komplet tablic w bagazniku, przyznaje sie bez bicia, ale numery te same.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,